Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Miejskim Żłobku "Szarotka" w Malborku powstanie 14 nowych miejsc opieki - 19.02.2018

W Miejskim Żłobku fot. 82-200.pl
Miasto Malbork pozyskało środki w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”, które zostaną przeznaczone m.in. na utworzenie 14 dodatkowych miejsc opieki dla najmłodszych w Miejskim Żłobku "Szarotka".

Miasto Malbork złożyło wniosek do Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat „Maluch +” 2018. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Miasto pozyskało z modułu 1b na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi - 109 470,00 zł  w tym  99 670,00  (80% kosztów kwalifikowanych projektu) na zadania inwestycyjne i doposażenie placówki i 9600 zł na funkcjonowanie nowo utworzonych miejsc. 

Natomiast z modułu 2 na funkcjonowanie poprzednio utworzonych miejsc do Malborka dofinansowanie w wysokości 28 800,00 zł.

Ze względu na niezaspokojone potrzeby społeczności lokalnej w zakresie dostępności miejsc w malborskiej placówce Żłobka, oraz aby zapewnić każdemu potrzebującemu małemu dziecku miejsca w instytucji opieki do czasu osiągnięcia poziomu rozwoju i umiejętności niezbędnych do edukacji przedszkolnej, planuje się utworzenie 14 nowych miejsc opieki. Obecnie Żłobek jest przystosowany do przyjęcia 46 dzieci i wszystkie miejsca są zajęte. Wychodząc na przeciw aktualnemu zapotrzebowaniu Miasto Malbork planuje stworzenie 14 dodatkowych miejsc opieki w Miejskim Żłobku "Szarotka".

Zgodnie z zapisami wniosku doposażony zostanie plac zabaw oraz pomieszczenia w budynku żłobka.

 

 

 

 

Info i foto : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.