Wydanie nr 196/2020, Wtorek 14.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pierwsze płacenie za mandat terminalem sztumskiego policjanta – 14.02.2018

Pierwsze płacenie za mandat terminalem sztumskiego policjanta – 14.02.2018 fot. KPP Sztum
W powiecie sztumskim policjanci ruchu drogowego zostali przeszkoleni z obsługi terminali płatniczych. Ma to usprawnić opłatę nałożonych na kierowców mandatów karnych. 13 kwietnia (wtorek) już dokonano pierwszych operacji. Terminale płatnicze, to elektroniczne urządzenia do bezgotówkowego uiszczania grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego. Osoba ukarana mandatem karnym będzie mogła dokonać płatności w miejscu kontroli kartą.

Policjanci sztumskiego ruchu drogowego zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Jest to udogodnienie dla kierowców, którzy za popełnione wykroczenie będą mogli na miejscu uiścić grzywnę.

 

- Wybór formy płatności będzie zależał od sprawcy wykroczenia – informuje mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Policjantom natomiast ułatwi m.in. postępowanie z obcokrajowcami. Funkcjonariusze często spotykają się z sytuacją, w której obcokrajowiec nie ma możliwości zapłacenia mandatu, ponieważ nie ma polskiej waluty. Osoby te chcą zapłacić mandat jednak mają tylko możliwość - właśnie przy pomocy karty płatniczej. Do wtorku wyglądało to tak, że policjanci nakładając mandat na sprawców przebywających czasowo w Polsce, dowozili ich do najbliższego bankomatu bądź kantoru. Obecnie będzie to możliwe właśnie przy użyciu terminali.

 

Dodajmy, że obywatele polscy będą mogli skorzystać na tym rozwiązaniu. Tak stało się we wtorek kiedy kierująca za przekroczenie dopuszczalnej prędkości została ukarana mandatem karnym, za które zapłaciła przy użyciu terminala. Dotychczas osoba taka otrzymywała mandat karny kredytowany co wiązało się m.in. z uiszczeniem opłaty poprzez Internet bądź tradycyjnie na poczcie.

 

Policjanci informują, że wykorzystując terminal przy okazji będą musieli zweryfikować czy osoba dokonująca płatności jest rzeczywiście właścicielem karty bankomatowej. Czynności podczas płacenia za mandat wykonywane przez sprawcę wykroczenia ograniczają się do wprowadzenia kodu PIN karty bankomatowej i akceptacji płatności. Czyli jest to taka sama czynność wykonywana na co dzień przez użytkowników kart bankomatowych.

 

 

A jak Wam się podoba to nowe rozwiązanie policji? Cieszyć się z możliwości płacenia kartą, a może raczej płakać, bo kara będzie wyegzekwowana od razu? 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Chudy
Chudy 14.02.2018, 16:49
13 lutego chyba nie kwietnia
kerowca
kerowca 14.02.2018, 10:55
powinni nosić taaakie wielkie kasy fiskalne, to może by mniej wlepiali tych mandatów.