Wydanie nr 195/2020, Poniedziałek 13.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Darmowe kursy komputerowe dla mieszkańców w świetlicach GOKIS Miłoradz! - 12.02.2018

Darmowe kursy komputerowe dla mieszkańców w świetlicach GOKIS Miłoradz! - 12.02.2018 fot. GOKiS Miłoradz
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu zorganizuje darmowe kursy komputerowe dla mieszkańców gminy Miłoradz. Ze szkoleń będą mogli skorzystać również mieszkańcy okolicznych gmin powiatu malborskiego, zwłaszcza seniorzy. GOKIS podpisał porozumienie na realizację projektu finansowanego w całości ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Grupę docelową projektu stanowią osoby w wieku od 50 do 74 lat, bezrobotne, bierne zawodowo np. emeryci i renciści jak również osoby pracujące. 
 

Projekt zakłada organizację kursu komputerowego składającego się ze spotkań odbywających się w świetlicach wiejskich na terenie gminy Miłoradz. Na zajęciach uczestnicy pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauczą się korzystać z dobrodziejstw nowoczesności. Będą mogli nabyć umiejętności m.in. z pisania i edytowania tekstów, wyszukiwania informacji w internecie czy korzystania z poczty elektronicznej, dzięki czemu zwiększy się ich wiedza w zakresie korzystania z nowych form komunikacji i pozyskiwania informacji – podkreśla Marcin Szesza, dyrektor GOKIS w Miłoradzu. 
 

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny. Ponadto w ramach kursu zapewniony zostanie każdorazowo skromny poczęstunek, uczestnicy wyposażeni zostaną również w materiały pomocnicze takie jak podręczniki i pen drivy. Dodatkowo każdy z uczestników  będzie miał możliwość otrzymania zwrotu kosztów dojazdu na kurs. Realizatorem projektu będzie profesjonalna firma szkoleniowa ReComp Bujakowski, Majewski S.C. z Rychwała, która zapewni na potrzeby szkoleń profesjonalny mobilny sprzęt komputerowy. 
 

Początek kursu zaplanowano w kwietniu br. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach mogą już dokonywać zapisów, osobiście w sekretariacie GOKIS ( Urząd Gminy, I piętro pokój nr 13), lub telefonicznie pod numerem 55 271-15-31 wew. 33, a także we wszystkich świetlicach wiejskich na terenie gminy. 

 

 

 

 

Info i foto : Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.