Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Włamywacz żąda 1 mln zł od ochroniarza

  • Wydanie nr 226/2020
  • 12 marca 2018, 11:32
  • Na sygnale
  • 33 komentarze
Malbork: Włamywacz żąda 1 mln zł od ochroniarza fot. Pixabay.com
29- letni mężczyzna włamał się (22 grudnia 2015 roku) do jednego z domów w dzielnicy Wielbark w Malborku . W budynku włączył się alarm i w ciągu kilku chwil na miejscu pojawili się ochroniarze. Złodziej na widok patrolu zaczął uciekać. Ochroniarz strzelił w kierunku włamywacza i trafił go w plecy. (Aktualizacja 12.03.2018) Na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, za złamanie zasad użycia broni palnej, skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku Krzysztofa Ł., szefa firmy ochroniarskiej. Oskarżony chcąc zatrzymać włamywacza postrzelił go nieumyślnie w plecy. Mężczyzna ma niedowład nóg.

 

 

Aktualizacja 12.03.2018

Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok w sprawie postrzelenia włamywacza przez malborskiego ochroniarza, który został uznany winnym i skazany m.in. na karę więzienia warunkowo zawieszoną. Niezależnie od tego wyroku, ofiara w procesie cywilnym domaga się od oskarżonego zadośćuczynienia w wysokości 1 miliona złotych.

Czekamy na Państwa komentarze w tej sprawie


--------------------------------

29- letni mieszkaniec Kwidzyna po strzale skarżył się na niedowład dolnych kończyn. Sprawa w rezultacie trafiła do sądu, który kilka dni temu wydał wyrok w tej sprawie.

Sąd w Tczewie skazał ochroniarza za złamanie zasad użycia broni palnej. Wyrok to rok więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na trzy lata oraz cztery lata zakazu działalności ochroniarskiej oraz posiadania broni palnej.

Sprawa budzi wiele kontrowersji. Oceny zdarzenia nie są jednoznaczne. Część osób chwaliło postawę ochroniarza:

- „Mnie okradziono i sam bym strzelił do złodzieja i nie drgnęła by mi powieka. Nagroda dola ochroniarza!”

Część kategorycznie krytykowała podjętą przez niego decyzję:

- „Jak mógł ochroniarz strzelać mógł go gonić teraz ten biedny chłopak będzie kaleka ochroniarz powinien odpowiadać i płacić mu do końca życia rentę”


Fakty są takie, że złodziej już wcześniej był zaznany organom ścigania za podobne przestępstwa. To włamanie było jego ostatnią próbą, gdyż po postrzale doznał urazu kręgosłupa i resztę życia najprawdopodobniej spędzi na wózku.
Złodziej chce zaostrzenia kary, ochroniarz będzie apelował o uniewinnienie.

Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
killer
killer 16.03.2018, 23:05
Przestępca powinien zginać,nie zawracał by dalej głowy prawym obywatelom,rozumiem ze za wszystkie lata swojej działalności przestępczej dostanie rentę z Zusu. Okradając stał się ofiarą.
Mecenas
Mecenas 13.03.2018, 20:50
Dziwicie się dlaczego taka astronomiczna kwota MILION ZŁ ?? Ochroniarz oczywiście nie ma takiej kasy, ale wtedy odpowiedzialność finansowa spada na jego zleceniodawcę czyli.. właściciela nieruchomości. Choć brzmi to niedorzecznie ale wg prawa komornik będzie mógł wejść na konta i hipotekę właściciela domu. Ten włamywacz dobrze wie co robi, musi mieć dobrego adwokata możliwe że w jakimś układzie, jeszcze wróci po swoje, ale tym razem zamiast łańcuszków zgarnie cały dom.
ddd
ddd 01.04.2018, 09:12 (odpowiedź do Mecenas)
Gdzie to wyczytałeś w książce telefonicznej ?
Bokser
Bokser 13.03.2018, 07:53
Ciekawe kiedy zobaczymy tego złodzieja na spacerze na wózku. ? Nie cierpię złodziei i na pewno odpowiednio go potraktuję.
Zenek
Zenek 12.03.2018, 21:40
........................Ochroniarz jest ubezpieczony /OC/ i złodziej może dostać co najwyżej kopa w du.pę a nie jakieś tam odszkodowanie. !
Student Toruń
Student Toruń 12.03.2018, 20:01
..................na miejscu Ochroniarza oskarżył bym złodzieja o 5 mln zł odszkodowania za stracone zaufanie jakim się szczycił w środowisku oraz stracone nerwy i utratę uczciwej pracy dla dobra mieszkańców Malborka. Jestem pewien, że dobra papuga jest w stanie drugi raz posadzić złodzieja na du.pie. !