Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stowarzyszenie Obywatele Kreatywni zaprasza na otwarte spotkanie w Malborku! - 27.02.2018

Stowarzyszenie Obywatele Kreatywni zaprasza na otwarte spotkanie w Malborku! - 27.02.2018 fot. 82-200.pl
Pod koniec roku 2017 Stowarzyszenie Obywatele Kreatywni przystąpiło do ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Celem akcji jest zwiększenie udziału mieszkańców w życiu publicznym oraz poczucia współodpowiedzialności za losy gminy. Gminy, czyli nas wszystkich !

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego, natomiast koordynatorem na terenie województwa pomorskiego jest Stowarzyszenie POLITES ze Szczecina.

Od 2002 roku akcja objęła swoim działaniem 680 gmin w całej Polsce. Od początku Malbork w akcji reprezentowało stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. W 2009 roku MC2 podjęło ważny dla miasta temat – niedrożny most na rzece Nogat. Inicjatywa zakończyła się sukcesem władz lokalnych i stowarzyszenia. Aktualnie z nowej nitki mostu korzysta codziennie wielu kierowców, pieszych i rowerzystów.

-Chodź od chwili, gdy akcja dobiegła końca minęło już wiele lat, nadal widzimy obszary, które wymagają naszej wspólnej pracy. Wspólnej- mieszkańców, organizacji pozarządowych i władz. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Malborka, którym na sercu leży dobro naszego miasta i samorząd rozumieją jako wspólnotę wszystkich mieszkańców- przekonują Obywatele Kreatywni.

W ramach akcji stowarzyszenie planuje realizację trzech zadań:
1. Diagnoza społeczna- Zaangażowanie mieszkańców Malborka w działalność na rzecz wspólnego dobra
2. Partnerskie relacje samorząd- mieszkańcy
3. Wytyczenie jednostek pomocniczych gminy

27 lutego w Spółdzielni Inicjatyw Socjalnych Fabryka Inicjatyw, ul.Grunwaldzka 16-18, Malbork o godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie otwarte połączone z debatą „Czy potrzebne są nam dzielnice?”.
 

- Chcemy porozmawiać o wytyczeniu jednostek pomocniczych gminy, czyli dzielnic- mówią organizatorzy. - Czy w Malborku mamy dzielnice? Czy wiemy w jakiej dzielnicy mieszkamy? Co wynika dla mieszkańców z podziału miasta na dzielnice?

Spotkanie poprowadzi Szymon Osowski- Szczecinianin, prawnik, od 2007 roku związany z Siecią Obywatelską– Watchdog Polska. Pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org, poświęconemu prawu do informacji publicznej. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Zajmuje się funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji. Wielokrotnie doceniany za swoja działalność. W 2014 roku otrzymał od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi.

Spotkanie w ramach akcji „Masz Głos” organizują Stowarzyszenie Obywatele Kreatywni oraz Stowarzyszenie POLITES.

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.