Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Akcja charytatywna pod hasłem "Złóż serce dla hospicjum" w pedagogicznej bibliotece w Malborku - 17.01.2018

Akcja charytatywna pod hasłem fot. 82-200.pl
Wszyscy zainteresowani robieniem ozdób origami wiedzą, że jest to stara, japońska sztuka składania papieru, która może być także wspaniałą zabawą dla dzieci jak i dla dorosłych. Sztuka wykonywania papierowych modeli, traktowana jest obecnie jako ciekawe hobby, a kiedyś stanowiło ważny element obyczajów i kultury ludów Chin i Japonii.

Do akcji "Złóż serduszko dla hospicjum" przyłączyć się może każda osoba indywidualna, placówka, szkoła czy przedszkole.  W Malborku w 2018 roku po raz pierwszy wzięli w niej udział podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 pod kierunkiem opiekunów p. Agnieszki Predygier i p. Marleny Majki. W czytelni  pedagogicznej biblioteki w Malborku odbyły się warsztaty plastyczne orgiami,  w trakcie których chłopcy poznali tą dawną technikę układania papieru. Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą sztuce origami, zapoznali się z historią origami oraz regułami układania papieru. W dalszej części warsztatów młodzież obejrzała wystawę  figur wykonanych różnorodnymi  technikami orgiami. Podczas części praktycznej chłopcy, którzy  zawsze i chętnie biorą  udział w akcjach charytatywnych, z zapałem złożyli  ponad 250 serduszek.
 
Współuczestnictwo w akcji polega na tym, że złożone serduszka z papieru są  wysyłane  do  Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Serca z ulotkami o przekazaniu 1% podatku dla hospicjum - zostaną rozdane przez wolontariuszy na Rynku w Krakowie podczas finału akcji 14 lutego 2018 roku. Głównym celem akcji jest zainteresowanie  sponsorów pomocą materialną dla hospicjum. Z roku na rok reakcja na akcję  staje się coraz większa i dociera do bardzo szerokiego grona osób chętnych do niesienia konkretnej pomocy.

 

 

 

 

Info i foto : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.