Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kończewice: „Czołówka” na DK 22. Kierowcy trafili do szpitali – 14.11.2017

Poziom bezpieczeństwa na DK 22 pozostawia bardzo dużo do życzenia. 14 listopada kolejne osoby trafiły do szpitali w wyniku wypadku.

Wypadki na DK22 są niestety bardzo częste. Duży ruch, złe przystosowanie wielu skrzyżowań i niestety nierzadko brawura kierowców składają się na dużą liczbę zdarzeń drogowych.

Jak informuje Klaudia Piór z KPP w Malborku

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 58-letni mężczyzna kierujący osobowym Renault chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając czołowo w pojazd Citroen C5. W wyniku tego zdarzenia kierowca Renault, oraz 32-letni
kierowca Citroena z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Tczewie i w Malborku.

Do zdarzenia zostali również wezwani strażacy o czym informuje mł.bryg. Janusz Leszczewski:

- W momencie dojazdu zastępów JRG PSP Malbork jeden samochód osobowy Citroen C5 znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd Renault Megane znajdował się na pasie drogi. Dwie osoby poszkodowane samodzielnie wydostały się na zewnątrz pojazdów. Straty materialne oszacowano na kwotę około 25 000 zł. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy JRG Malbork, zastęp OSP Miłoradz i OSP Kończewice.

Strażacy zabezpieczyli również miejsce zdarzenia i umożliwili bezpieczne przywrócenie ruchu.

Podczas prowadzenia najważniejszych czynności służb droga była całkowicie zamknięta. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym i zabezpieczeniu miejsca wypadku ruch odbywał się wahadłowo. Policja w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności przetransportowała również pojazdy na policyjny parking. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Pomimo, iż w powyższym przypadku mogło zabraknąć ostrożności u kierującego, który nie zachował odpowiedniej odległości za poprzedzającym pojazdem, należy oczekiwać działań ze strony GDDKiA w celu zwiększanie bezpieczeństwa. Co prawda zapowiada się kolejne przebudowy DK22, jednak odcinek Gnojewo-Knybawa nadal nie jest ujęty w planach budżetowych. Najbliższą inwestycją która ma być zrealizowana w naszym powiecie to przebudowa skrzyżowania w Królewie (zjazd na lotnisko 22 BLT). Natomiast w temacie skrzyżowania Bystrze-Kończewice mimo wcześniejszych zapowiedzi brak jakichkolwiek konkretów.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dopasowywanie prędkości do zmiennych warunków na drodze.

Zdjęcia: PSP Malbork oraz widz

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ludzie rozliczą z obietnic
Ludzie rozliczą z obietnic 16.11.2017, 19:56
Panie Wójcie Gminy Miłoradz ! Czyż to nie Pan w artykule z dn.28.07 br. z ogromnym samo zadowoleniem ogłaszał, że skrzyżowanie zostanie przebudowane dzięki Pana staraniom ? W artykule powyzej nie mama takich informacji.Czyżby kolejny fikcyjny sukces na konto Pańskiej osoby ?
Ja
Ja 16.11.2017, 07:53
Jak ktoś jest kretynem to i przebudowa skrzyzowania nie pomoże. To co ostatnio kierowcy wyprawiają na tym odcinku to się w głowie nie mieści. Wszystkie te wypadki to tylko i wyłącznie wina kierowców. Najechanie na tył, wyprzedzanie na trzeciego i tego typu historie... myśleć trzeba za kółkiem.
Kierowca TIR
Kierowca TIR 15.11.2017, 18:48
.......................więcej Policji w nieoznakowanych samochodach.