Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz pozyskała dofinansowanie na budowę przystani kajakowej - 31.10.2017

Gmina Miłoradz pozyskała dofinansowanie na budowę przystani kajakowej - 31.10.2017 fot. UG Miłoradz
Kolejne dobre wieści dla samorządu gminy Miłoradz napłynęły we wtorek z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Gmina Miłoradz pozyskała 144 tysiące złotych na realizację projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Kajakiem przez Żuławy”, w ramach którego wybudowana zostanie w 2018 roku przystań kajakowa w Pogorzałej Wsi.

Pozyskane dofinansowanie stanowi 85 % wartości zadania, co stanowi najwyższy poziom dotacji możliwy do uzyskania. Projekt zostanie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji na terenie rekreacyjnym w Pogorzałej Wsi powstanie 12-metrowy pomost pływający, a także dwie drewniane wiaty z ławostołami oraz liczne elementy małej architektury tj. stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz miejsce na ognisko.

W ramach projektu, którego głównym celem jest udostępnienie szlaków wodnych dla kajakarzy i zapewnienie im bezpieczeństwa poprzez rozbudowę i poprawę standardu infrastruktury turystycznej na Żuławach, powstanie łącznie 114 km szlaków kajakowych, na których zrealizowanych zostanie łącznie 16 przystani w tym jedna na terenie gminy Miłoradz.

 

Info i foto: Urząd Gminy w Miłoradzu

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.