Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Cyklon Grzegorz w powiecie Malborskim. Silny wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Mundurowi podsumowali miniony weekend – 30.10.2017

Cyklon Grzegorz w powiecie Malborskim. Silny wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Mundurowi podsumowali miniony weekend – 30.10.2017 fot. KP PSP Malbork
Cyklon Grzegorz szaleje nad Polską. Kilkanaście interwencji malborskich strażaków w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku i Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielili nam: 
- Klaudia Piór, KPP Malbork.
- Janusz Leszczewski, Oficer Prasowy KP PSP Malbork.
Szczegóły w materiale wideo.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Burzowy Pruszcz
Burzowy Pruszcz 30.10.2017, 14:44
Cyklon? Orkan? a może Tajfun? Czego nie wymyślą ludzie, byle by siać zgrozę, medialny clickbait przekracza wszelakie granice. Niepoprawna nazwa "Orkanu" który nie był orkanem, nie był wirem cyklonalnym - nie spełniał wymagań wiatrowych, został tak nazwany ale? Robione jest to tylko dlatego, aby wprowadzić więcej dramatyzmu w niusie.
Od zawsze będę powtarzał, aby informacje pogodowe czerpać ze stron, które specjalizują się w danej dziedzinie a nie specjalizują się masowym sianiem dennych informacji bez jakiejkolwiek wiedzy - to wstyd aby przekazywać ludziom tak złe informacje i tak szybko je łykać. Ilość pomyłek w ogólnych portalach informacyjnych jest tak wielka, że nie nadają się one do cytowania a do ukazania głupoty. Jeszcze gorzej, gdy na stronie pogodowej jesteśmy wprowadzani w błąd, co tylko może świadczyć o tym, że nie jest to portal prowadzony przed ludzi kompetentnych. Jeden z ostatnich przykładów dotyczy obecnej wichury, spowodowanej przez niż wtórny HERWART. Orkanem powinniśmy nazywać niż z wiatrem o prędkości średniej >33m/s.
Tak silny wiatr w Polsce na lądzie nie występuje (poza górami). W przypadku niżu Herwart wiatr średni osiągał max 28 m/s na Bałtyku, więc orkanem (zgodnie z def. wiatru) nie będzie.
(Freie Universität Berlin) nadaje imiona wyżom i niżom, które wpływają na pogodę w Europie. Bazujemy na niemieckich nazwach, które ewidentnie używają nazwy Herwart, a nie Grzegorz. Druga ważna rzecz, nie mamy do czynienia z orkanem. Żeby mówić o orkanie, muszą być spełnione kryteria wiatrowe dla huraganu pierwszej kategorii, czyli średnia prędkość wiatru musi osiągać przynajmniej 120 km/h. Jeśli ktoś porywy wiatru nieco powyżej 100 km/h nazywa orkanem, to znaczy, że szuka wyłącznie sensacji. - Brawa dla wszystkich którzy przypisali nazwę Grzegorz Orkanowi, który nie był orkanem. Wszyscy są widać wielkimi znawcami Meteo - szkoda że nie użyto nazwy Tajfun. Jak można wtórny niż Herwart przypisać do Orkanu i tak ewidentnie ludzi wprowadzać w błąd, jest to paradoks stacji meteo.
Podsumowując: Niż wtórny, który powstał w nocy w rejonie Gór Skandynawskich, został nazwany przez meteorologów Freie Universität Berlin “HERWART”.
https://www.facebook…