Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Izabela Sakutova z Malborka autorką książki o dbaniu o zdrowe i piękne piersi. Obejrzyj wywiad - 20.10.2017

Każdego roku w Polsce u ponad 17 tys. kobiet diagnozuje się raka piersi. Niestety, około 35% z nich nie ma szansy na wyleczenie z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęstszym powodem jest późne zgłoszenie się do lekarza oraz brak wiedzy na temat wykonywania samobadania piersi.

Problem ten stał się tematem książki napisanej przez rodowitą mieszkankę Malborka Izabelę Sakutovą.

„Brafitting – lifting piersi bez skalpela” to książka, która mówi o dbaniu o zdrowie piersi i o doborze biustonoszy na różnych etapach życia kobiety oraz porusza wszystkie inne „okołobiustne” tematy. 

Książka wspiera również kampanię w zakresie profilaktyki raka piersi Dotykam=Wygrywam.

Dodatkowo, 1% ze sprzedaży trafi do stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Akcja Re(CYC)lingowa kampanii Dotykam Wygrywam jest przeprowadzana w Malborku w sklepie Stanikowy Zawrót Głowy, którego właścicielką jest właśnie Izabela Sakutova (ul. Mickiewicza 31A/2, 82-200 Malbork tel. 518 994 498).

Izabela Sakutova jest ekspertką i szkoleniowcem brafittingu z ponad 13-letnim doświadczeniem, od lat dba o bieliźnianą garderobę wielu polskich gwiazd, które również wypowiedziały się w książce i podzieliły swoje biustonoszowe historie, jest ekspertką brafittingu w programie Polsatu – Supermodelka Plus Size oraz występuje jako ekspert w innych programach telewizyjnych, radiowych, udziela licznych wywiadów w prasie ogólnopolskiej, służy też ekspertyzą w działach o bieliźnie w innych książkach poradniczych. 

Autorka będzie również gościem specjalnym piątkowego (20.10) Śniadania biznesowego dla Kobiet, którego tematem będzie właśnie profilaktyka raka piersi. Zachęcamy do udziału. 

I jeszcze parę słów o profilaktyce:

Dwa kroki do zdrowego biustu

Pierwszym etapem dbania o zdrowie piersi jest systematyczna konsultacja z lekarzem oraz comiesięczne samobadanie. „Każda kobieta powinna znać swoje piersi i reagować w przypadku pojawiania się w nich jakichkolwiek zmian, których uprzednio nie było. W tym celu rekomendowane jest samobadanie piersi” - informuje prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog kliniczny, chirurg i prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi. „Drugim krokiem jest noszenie dobrze dobranego biustonosza, gdyż stanik, który nie uwiera i nie uciska biustu to zdrowie, właściwe podtrzymanie, ochrona przed opadaniem piersi oraz poprawna sylwetka” dodaje Izabela Sakutova, Panache Lingerie, organizator kampanii Dotykam=Wygrywam. 

Samobadanie

Ponad połowa Polek deklaruje, że wykonuje samobadanie piersi, lecz zaledwie 20% z nich robi to regularnie. Piersi najlepiej badać raz w miesiącu, między 6. a 9. dniem cyklu. Gdy zauważysz jeden z poniższych niepokojących sygnałów, koniecznie udaj się do lekarza. Pamiętaj: nie każdy guzek jest rakiem! Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny. DOTYKAJ=WYGRYWAJ, NIE ZWLEKAJ!

Info i foto : 82-200.pl
Poniżej wideo.

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.