Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

To już 15 miesięcy funkcjonowania Krajowej Mapy Bezpieczeństwa na Pomorzu! - 05.10.2017

To już 15 miesięcy funkcjonowania Krajowej Mapy Bezpieczeństwa na Pomorzu! - 05.10.2017 fot. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.
 
Od początku funkcjonowania mapy w województwie pomorskim, zgłoszono ponad 26 tys. zagrożeń, z czego potwierdzono ponad 9000. Najwięcej zgłoszeń dotyczy kategorii: „przekraczanie dozwolonej prędkości” - 7247, „nieprawidłowe parkowanie” – 6587 i „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych” – 5620.
 
Obecnie KMZB jest również dostępna jako aplikacja na telefon. Pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdziemy w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, posiadając smartfona i dostęp do internetu, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy mieć zawsze przy sobie. Dodatkowo, od lipca tego roku podczas nanoszenia zagrożenia na mapę mamy możliwość wprowadzania krótkiego opisu, a także dołączanie zdjęć.
 
Warto podkreślić, że przez to innowacyjne narzędzie każdy człowiek, może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony lub aplikacji można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Następnie Policja te sygnały weryfikuje. Jeśli informacje się potwierdzają, policjanci wprowadzają je wprost na mapę. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdują się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli. Dzięki takiej współpracy z mieszkańcami Pomorza możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

 

Info : KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.