Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

25 lat „Nadziei” dla potrzebujących. Pomagali chorym i niepełnosprawnym, przyszedł czas na podziękowania. Jubileusz Fundacji w Nowym Stawie - 29.09.2017

Członkowie, podopieczni i przyjaciele Fundacji Humanitarnej Nadzieja spotkali się na uroczystości z okazji jej 25-lecia. W Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie były wspomnienia, chwile wzruszenia, Stefanki dla zasłużonych i jubileuszowy tort.

29 sierpnia br. o godz. 18:00 w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie odbył się jubileusz Fundacji Humanitarnej Nadzieja. 

Historię nowostawskiej fundacji założonej przed ćwierćwieczem przez Stefanię Zaorską przypomniała Anna Chomiuk, była dyrektor Nowostawskiego Ośrodka Kultury.

" Stefania Zaorska była to niesamowita osoba, do której wszyscy lgnęli, która wzbudzała zaufanie, pobudzała do zwierzeń. Umiała nie tylko mądrze i ładnie mówić, przede wszystkim potrafiła słuchać. I chyba tym zdobywała wiele serc."

Następnie przyszedł czas na wspomnienia, a wszystko za sprawą prezentacji filmowej przygotowanej, częściowo w Anglii za sprawą Małgorzaty Jędrzejewskiej - byłej sekretarz fundacji. 

Były także życzenia i podziękowania dla członków instytucji. Nieodłącznym elementem już od wielu lat są tzw. "Stefanki" - statuetka z wizerunkiem dziewczynki o kulach w ludzkich dłoniach. Otrzymali je przede wszyscy Ci, którzy  najbardziej przyczynili się swoją działalnością dla fundacji. 

 - Na 25-lecie Fundacji Humanitarnej Nadzieja chcieli byśmy wręczyć sześć Stefanek. Chociaż muszę Państwu powiedzieć, że jest tak dużo wspaniałych ludzi, że powinniśmy ich wręczyć szesnaście - powiedział Marek Rukat - prezes Fundacji

Fundacja Nadzieja niesie pomoc dzieciom i młodzieży z całego powiatu malborskiego. Część jej podopiecznych to już dorosłe osoby. Podczas 25-lecia uczestnicy odśpiewali "100 lat" 18-letniej Izie. Razem z rodzicami na uroczystości obecny był też Erwin, jeden z pierwszych podopiecznych fundacji.

Całe spotkanie artystycznie umilił występ Pauliny Czapli, piosenkarki z Malborka i zespół Balbiny z MCKiE. Na koniec na salę wjechał wielki tort przygotowany przez Cukiernię Jędruś.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarek
Jarek 03.10.2017, 19:58
100 lat i więcej!!!