Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy samochód, skokochron i pompa dla malborskich strażaków. Pomoc musi być szybka i skuteczna – 29.09.2017

Pomoc musi być udzielona szybko i skutecznie, aby strażacy mogli wypełniać w pełni swoje zadania niezbędna jest modernizacja i inwestowanie w sprzęt. Komenda Powiatowa PSP w dniu dzisiejszym została wzbogacona o samochód terenowy Ford Ranger (poj. 3.2, 200 KM), skokochron oraz pływającą motopompę.

Strażacy wielokrotnie prowadzą swoje działania w trudnym i wymagającym terenie. Zakupiony pojazd jest wyposażony w wyciągarkę, został również dostosowany do ciągnięcia różnego rodzaju przyczep m.in. z łodzią ratunkową. Koszt terenowego Forda oscylował w granicach 130 tys. złotych. Śródki pochodziły z komendy głównej, wojewódzkiej, powiatowej oraz od samorządu Powiatu Malborskiego, miasta Malbork, gmin: Malbork, Stare Pole, Lichnowy oraz Nowy Staw.

Ostatnie ulewy pokazały jak ważne jest wyposażenie jednostek w sprzęt, który jest w stanie sprawnie wypompować wodę z zalanych terenów. Nowa motopompa została zakupiona przez ADM Czernin. Jest ona w stanie wypompować 1200 litrów wody na minutę do poziomu 1,5 centymetra. Wartość darowizny to ok. 6 tys. złotych.

Skokochron to kolejne urządzenie, które zasiliło wyposażenie malborskiej komendy. Stara poduszka zakupiona 17 lat temu nie jest już zdatna do użytku. Kolejna ponownie została zakupiona przez Malborską Spółdzielnie Mieszkaniową, jej wartość to ok. 23 tys. złotych. Obecnie kiedy dojazd do wielu osiedli jest często utrudniony taki sprzęt może okazać się niezastąpiony.

W uroczystości uczestniczyli fundatorzy oraz Komendant Wojewódzki st. bryg. Tomasz Komoszyński.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.