Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo dzieci. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych – 04.09.2017

Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo dzieci. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych – 04.09.2017 fot. KPP Malbork
Dzisiaj ( 4 września br. ) wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w rejonach szkół widoczni byli policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi realizujący działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Weekendowy raport policji:

Funkcjonariusze zdecydowanie i stanowczo reagowali na przypadki wykroczeń w relacji pieszy-kierujący oraz czuwali nad bezpieczeństwem dzieci. Już niebawem kolejny bardzo ważny etap akcji, a mianowicie spotkania policjantów z uczniami szkół. Dzielnicowi przez cały wrzesień będą uczestniczyć w pogadankach, w trakcie których będą przypominać uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Mundurowi będą mieli za zadanie uświadamiać maluchom np. które miejsca przeznaczone do przechodzenia na drugą stronę ulicy są bezpieczne, żeby wypracować w dziecku bezpieczne nawyki chociażby w zapewnieniu sobie samemu właściwiej widoczności na drodze poprzez odpowiedni ubiór i wyeksponowanie plecaka przy użyciu odblasków. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na pierwszo i drugoklasistów, którzy dopiero stają się aktywnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

Zabezpieczenie trasy triathlonu

"Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego" które odbyło się weekend (2-3 września). Policjanci z ruchu drogowego oraz dzielnicowi czuwali, aby w trakcie etapu kolarskiego nikt nieuprawniony nie wjechał na trasę przejazdu zawodników. Dodatkowo policyjni wodniacy na łódce cały czas kontrolowali trasę pływacką, aby zawody przebiegały bez zakłóceń. Podczas zawodów policjanci nie odnotowali żadnych wypadków z udziałem zawodników, nie odnotowali tez zakłócania porządku przez kibiców.

 

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku i Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielili nam: 
- Klaudia Piór, KPP Malbork.
- Janusz Leszczewski, Oficer Prasowy KP PSP Malbork.

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.