Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork : Policjanci współpracują z Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych - 24.08.2017

Malbork : Policjanci współpracują z Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych - 24.08.2017 fot. KPP Malbork
Policjanci współpracują z zainicjowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Malborku. W ramach swojej służby mundurowi na co dzień pracują z ofiarami przestępstw i każdego dnia podejmują działania zmierzające do egzekwowania ich praw, poszanowania ich godności i ścigania sprawców tych przestępstw. W tych działaniach wspierają ich również pracownicy Ośrodka, psychologowie i prawnicy, którzy pokrzywdzonym udzielają nie tylko porad, ale również wsparcia finansowego i materialnego.

24 sierpnia z przedstawicielem Ośrodka spotkał się policjant z malborskiej komendy, zajmujący się na co dzień problematyką przemocy w rodzinie. 

Mając na uwadze sytuację osób pokrzywdzonych przestępstwami, policjanci zachęcają do korzystania z udzielanej przez prawników i psychologów bezpłatnej pomocy. Wspólne działania policjantów podejmowane w ramach codziennej służby oraz pomoc odpowiednio przygotowanych pracowników Ośrodka mają na celu wspieranie ofiar przestępstw, a tym samym wyznaczanie im kierunków niezbędnych dla poprawienia ich sytuacji życiowej.

Mieszańcy powiatu malborskiego mogą skorzystać z możliwości uzyskania porady prawnej, psychologicznej czy też adekwatnego do potrzeb innego rodzaju wsparcia finansowego lub materialnego, które ma na celu niwelowanie skutków zaistniałego przestępstwa. 

Pomoc Ośrodka kierowana jest do osób, pokrzywdzonych przestępstwem w tym m. in.: przemocy w rodzinie, oszustw, nie alimentacji, wypadków komunikacyjnych, kradzieży, i innych. 

Główna siedziba Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem mieści się w Malborku przy ul. Mickiewicza 26/6.

 

Info i foto : KPP Malbork 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.