Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nasi Strażacy na pomoc powiatowi chojnickiemu - 14.08.2017

Nasi Strażacy na pomoc powiatowi chojnickiemu - 14.08.2017 fot. https://pixabay.com/
W poniedziałek 14 sierpnia obserwujemy wzmożony ruch Straży Pożarnej w naszym powiecie. Pytaliśmy rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim o co chodzi.

Rzecznik mł. bryg. Łukasz Zblewski informuje, że do naszych strażaków przyszła dyspozycja z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Nasi strażacy mieli wysłać jednostki do pomocy w poszkodowanym przez burzę powiecie chojnickim. 8 zespołów z powiatu nowodworskiego, kwidzyńskiego i sztumskiego udało się do miejscowości Rytel. Na miejscu nasze jednostki zostaną zadysponowane przez tamtejsze stanowisko kierowania do pomocy przy usuwaniu skutków nawałnicy.

A jest co robić. Problemem są m. in. drzewa powalone do koryta rzeki, kumulacja pni i gałęzi na przeszkodach wodnych takich jak most czy zwężenie może prowadzić do niebezpiecznego spiętrzania wody. Spływające z nurtem pnie mogą również uszkodzić istniejącą infrastrukturę wodną i pośrednio zagrozić mieszkańcom.

Jak podaje st. kpt. Łukasz Płusa Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku: Zagrożony jest m. in. zbiornik "Mylof" na rzece Brda. Głównym zadaniem naszych jednostek jest udrożnienie Brdy i zapobieżenie podniesieniu stanu wody.

Jednostki skierowane z powiatu nowodworskiego: Jednostki Ratowniczo Gaśnicze Nowy Dwór, Sztutowo, Jantar i Ostaszewo.

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Młody Polak
Młody Polak 16.08.2017, 05:05
………………Panie Prezydencie Putin - my młodzi Polacy prosimy Pana o wykonanie ekshumacji wraku samolotu do huty. Bo ten nasz kurdupel do swojej zas.ranej śmierci będzie nas tym wrakiem nagabywał. Polacy będą Panu dozgonnie wdzięczni ! Pozdrawiamy.
Wacka Ojciec
Wacka Ojciec 15.08.2017, 13:56
Wacek debilu co ma jedno z drugim wspólnego.
I mówiłem żebyś nie używał tyle internetu bo resztki mózgu spalisz.
Masz szlaban!!!
Wacek
Wacek 15.08.2017, 07:04
.......................SENSACJA............REWELACJA................"DOBRA ZMIANA" - na ostatniej Aukcji w Janowie Podlaskim kolejny rok z rzędu kupcy z zachodu olali pisiorów i ich Aukcję ! Jedynie Cyganie Rumuńscy i Czescy skorzystali z okazji i wycyganili za grosze 6 koni ! W końcu Cyganie znają się na koniach !