Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kilkadziesiąt interwencji policji. Pożary i inne miejscowe zagrożenia. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych – 24.07.2017

4 pożary, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. To tylko niektóre interwencje, do których wyjeżdżali podczas weekendu malborscy strażacy. Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy. Malborscy mundurowi podsumowali miniony weekend.

Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy. Interwencje dotyczyły min. zakłócenia porządku publicznego, ciszy nocnej, awantur domowych. Na drogach powiatu malborskiego doszło do 2 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, osoby podejrzane o włamanie, wybicie szyby w sklepie oraz kradzież roweru. Podczas imprezy „Oblężenie Malborka” policjanci odnotowali dwie kradzieże.

Święto Policji w Malborku

W piątek (21 lipca 2017 roku) policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Malborku świętowali 98. rocznicę powołania Policji Państwowej. Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 11.00  Mszą Świętą w intencji policjantów i pracowników Policji w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku. Następnie o godz. 12.30 w Centrum Kultury i Edukacji „Szkoła Łacińska” w Malborku odbyła się uroczysta akademia połączona z wręczeniem odznaczeń, medali i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.  Ceremonii przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan oraz Komendant Powiatowy Policji w Malborku insp. Michał Zapolski. Dowódcą uroczystości był Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Tomasz Czerwiński. Podczas uroczystości policjanci otrzymali odznaki „Zasłużony Policjant”, medale za „Zasługi Dla Pożarnictwa” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.  Dyplom uznania od kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Gdańsku za wzorowo wykonywaną pracę oraz za zaangażowanie społeczne na rzecz związków zawodowych przyznano pracownikowi Policji Pani Danucie Biajgo. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podziękował policjantom oraz pracownikom Policji za ich sumienną i rzetelną służbę i pracę. Komendant Powiatowy Policji w Malborku podziękował przedstawicielom władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych za bardzo dobrą współpracę i ich wsparcie.

 

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił  nam: 

  • Janusz Leszczewski, Oficer Prasowy KP PSP Malbork.

W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacje odnośnie minionego weekendu nadesłała nam: 

  • mł.asp. Katarzyna Marczyk

 

Szczegóły w materiale wideo.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.