Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

Gwiazdy ekranu na Dniach Ziemi Żuławskiej. Oldboje Nowego Stawu - Reprezentacja Artystów Polskich - 25.06.2017

Gwiazdy ekranu na Dniach Ziemi Żuławskiej. Oldboje Nowego Stawu - Reprezentacja… fot. Michał Kruczkowski
Tegoroczne Dni Ziemi Żuławskiej zakończyły się wyjątkowym meczem piłkarskim. W niedzielę 25 czerwca naprzeciwko siebie stanęli oldboje z Nowego Stawu i reprezentacja artystów polskich, których reprezentowali m.in. bracia Mroczkowie, Rafał Maserak czy Piotr Świerczewski.

Wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony kibiców, którzy w bardzo licznym gronie przybyli oglądać znane im twarze z telewizyjnych ekranów. Pierwsza połowa przebiegła w dosyć wyrównanym tempie i dopiero w samej końcówce reprezentacja artystów strzeliła gola z rzutu karnego. W drugiej części spotkania przyjezdne gwiazdy dobiły gospodarzy, zdobywając dwie kolejne bramki. 20 minut przed końcem starcia nad stadionem rozpętała się potężna ulewa, która przepędziła znaczną część kibiców, jednak zawodnicy grali do samego końca. Ostatecznie artyści wygrali 3:0, a po meczu najwytrwalsi kibice mogli zebrać autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi idolami.