Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzieci z pomorskiego z medalami XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku” - 09.05.2017

  • Wydanie nr 151/2020
  • 9 maja 2017, 10:51
  • ARSKOM GROUP SP. Z O.O.
  • Wiadomości
Dzieci z pomorskiego z medalami XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku” - 09.05.2017 fot. Fot. Cyfrasport
Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa pomorskiego, z których najwyższe miejsce zajęła drużyna U-10 chłopców UKS Orlik Stężyca. Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z UKS Irzyk z woj. mazowieckiego (kategoria U-10) oraz SP 45 Wrocław z woj. dolnośląskiego (kategoria U-12). W rozgrywkach dziewczynek zwyciężyły KKS Katowice z woj. śląskiego (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki z woj. mazowieckiego (kategoria U-12). Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca w Warszawie.

Podczas finału ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski.

Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym, które odbyło się 29 kwietnia, najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału. 

2 maja, tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku. Na oczach tysięcy fanów na trybunach PGE Narodowego i widzów transmisji w Polsacie Sport i Super Polsacie, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw. Rozegrali 4 spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12.

W żadnym z tych spotkań nie zabrakło pięknych bramek, składnych akcji czy emocji trzymających w napięciu do samego końca, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze. Wydarzenia na żywo w telewizji Polsat relacjonowali dla kibiców Mateusz Borek, jeden z najpopularniejszych komentatorów w Polsce oraz Łukasz Wiśniowski znany z kanału „Łączy Nas Piłka”. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik. 
 

- Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ci, którzy grają dobrze, mogą dodatkowo dzięki tym rozgrywkom odwiedzić nowe miejsca, pojawić się może pierwszy raz w Warszawie, otrzymać wartościowe nagrody. Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci uprawianie sportu, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne  –  powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Na pewno jest to duża wartość selekcyjna, bo obserwacja tak wielu młodych piłkarzy i piłkarek na tle innych, najlepszych w Polsce, to doskonały przegląd zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile reprezentacji Polski, a historia tego Turnieju pokazuje, że tak właśnie się działo. Dodatkową wartością jest też kontakt tej piłki u podstaw piramidy z piłką profesjonalną. Na stadionie PGE Narodowym mamy kolejno mecze zespołów dziecięcych, a potem finał Pucharu Polski. To też dowód na to, jak blisko jest z podwórka na stadion – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.

- Dzień 2 maja jest również już od 4 lat prawdziwym świętem piłki nożnej w Polsce. Gra na murawie stadionu PGE Narodowego w meczach finałowych Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to dla tych młodych zawodników nie tylko nagroda za ciężką pracę, poświęcenie i serce do futbolu, ale również motywacja do kolejnych treningów. Gratuluję wszystkim uczestnikom finału ogólnopolskiego i życzę, by Wasz talent i pasja do futbolu zaowocowały w przyszłości grą w reprezentacji Polski wzorem Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, którzy też kiedyś grali w tym Turnieju  –  powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.
 

- Coraz trudniej jest wygrywać na szczeblu centralnym, gdzie zespoły są bardziej przygotowane i jest lepszy poziom  – ocenia szkoleniowiec drużyny dziewcząt U-10 z SP 5 Malbork, Jerzy Wnuk-Lipiński.

-  Cel był jeden: jak najlepiej się zaprezentować. Zawsze jest to jakaś niewiadoma - nie wiadomo, jak wyjdzie losowanie, na jakich przeciwników się trafi. Mogę być zadowolony po tych rozgrywkach. Trudno, nie udało się. Rywalki pokazały nam, że można inaczej, mocniej, lepiej. To nauczka na następne lata. Będę dalej pracował z nimi, bo chcemy wrócić do Warszawy. Awans do Finału Ogólnopolskiego jest najważniejszy – zapowiada trener z Malborka po 16. miejscu.

Powody do zadowolenia po swoim udanym debiucie na Finale Ogólnopolskim ma drużyna chłopców U-10 UKS Orlik Stężyca . Podopieczni trenera Ireneusza Stencela zajęli w ostatecznej klasyfikacji 4. miejsce.

- Dla moich zawodników występ tutaj to niesamowite przeżycie. Część z nich mogła nie tylko zadebiutować na turnieju, ale i po raz pierwszy przyjechać do Warszawy. Cieszymy się z tego czwartego miejsca, ale pozostał mały niedosyt. Mieliśmy szanse na zagranie w Wielkim Finale na PGE Narodowym, lecz dosyć niespodziewanie przegraliśmy półfinał. Po porażce nie zabrakło łez, bo ten finał był naprawdę blisko –  relacjonował szkoleniowiec Stężycy.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji i poziomu sportowego. Te przejazdy autokarami, losowanie
przed stadionem Narodowym, to dla nich było takie „małe Euro”
 – zakończył z uśmiechem Stencel.

Równie szczęśliwe po udanym debiucie w Finale Ogólnopolskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
były  dziewczynki do lat 12 z zespołu UKS Lider Rychnowy.

-  Fantastyczne przeżycie! Jesteśmy kopciuszkiem, a zaszliśmy aż tak daleko. Jestem bardzo zadowolony, to nasz pierwszy raz na tak dużym turnieju. Jesteśmy z miejscowości, w której mieszka niecałe 1000 osób, a szkoła, z której jesteśmy, liczy nawet nie 100 setkę dzieci – mówił przed Finałem Pucharu Polski zadowolony trener Łukasz Pietraszak

-   Piłka uczy pokory. Moje dziewczynki tak naprawdę nie rozumieją jeszcze tego, jaki sukces osiągnęliśmy na tym Turnieju. Zajęliśmy szóste miejsce, tylko pięć zespołów jest lepszych, a one mają jeszcze niedosyt. To jest piękne. Udział w Turnieju jest również i dla mnie wydarzeniem. To największy turniej, na jakim byłem – podsumował szczęśliwy szkoleniowiec.

Ze zgoła odmiennymi celami na Finał Ogólnopolski przyjechał Zbigniew Elwart, trener chłopców w kategorii do lat 12 .

-  Życzyłbym sobie by któryś z tych chłopaków został zauważony. Mecze obserwowali trenerzy różnych reprezentacji –  zdradził nam opiekun grupy z UKS Jedynka Reda.

- Pierwszego dnia wygraliśmy mecze i przyjeżdżając tu, na ćwierćfinały, czuliśmy się naprawdę mocni. Piłka jest jednak taka, że trzeba wykorzystywać swoje okazje. Stworzyliśmy sobie ich niemało, ale nie strzeliliśmy żadnego gola. Przeciwnik z Wielkopolski swoje wykorzystał i musieliśmy uznać wyższość rywala – relacjonował wydarzenia turniejowe Elwart.

Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne.

Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Arkadiusz Szafranek z zespołu UKS Irzyk (woj. mazowieckie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostała natomiast Szkoła Podstawowa w Karsinie (woj. pomorskie).

Triumfatorów XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i
U-12
czeka teraz nagroda główna, którą będzie oglądanie na żywo meczu Polska – Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, który rozegrany zostanie 10 czerwca w Warszawie.

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o    Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark.

Od tego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza   Milika,   Piotra   Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA   Grassroots,   Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Patronat medialny: TVN, RMF Maxxx, Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport, Echo Dnia, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Wyniki finałowe do pobrania w pliku

ARSKOM GROUP SP. Z O.O.
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.