Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

Wielki turniej na malborskim parkiecie. Mistrzostwa Polski Juniorek w Piłce Siatkowej - 19-23.04.2017

• Wydanie nr 110/2024
  • 24 kwietnia 2017, 15:17
  • Michał Kruczkowski
  • SportSiatkówka
Wielki turniej na malborskim parkiecie. Mistrzostwa Polski Juniorek w… fot. Michał Kruczkowski
8 czołowych drużyn, mnóstwo sportowych emocji na parkiecie i niezwykła atmosfera na trybunach. Tak w skrócie można opisać Mistrzostwa Polski Juniorek w Piłce Siatkowej, które w dniach 19-23 kwietnia odbywały się w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku.

W pierwszej, trwającej trzy dni fazie, drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. Cztery najlepsze zespoły spotkały się w sobotę w półfinałach, a w niedzielę wyjaśniło się, kto ostatecznie zajął miejsca na podium. W turnieju nie zabrakło oczywiście zawodniczek Atomu Trefl Malbork, które przeszły przez etap grupowy jak burza. Niestety, podopieczne Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka w półfinale uległy Legionovii Legionowo, jednak następnego dnia wywalczyły brązowy medal, zostając trzecią najlepszą drużyną w Polsce.