Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

Bartek Grabara zawodnik UKS Bombek SP3 zajął I miejsce w finałach mistrzostw Polski w Sanoku - 08-09.04.2017

• Wydanie nr 89/2024
  • 13 kwietnia 2017, 08:37
  • Sławomir Nawrocki
  • HokejSport
Bartek Grabara zawodnik UKS Bombek SP3 zajął I miejsce w finałach mistrzostw… fot. Sławomir Nawrocki
Malborczyk wraz z drużyną wywalczył tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie w kategorii młodzik. Bartek Grabara, bramkarz, wychowanek i zawodnik UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu w Klubie MKS Sokoły Toruń w miniony weekend zajął pierwsze miejsce w finałach mistrzostw Polski, które odbywały się w Sanoku.

Wcześniej klub, który reprezentuje w tym sezonie wygrał rozgrywki w grupie Kujawsko-pomorskiego Związku Hokeja na Lodzie i zapewnił sobie prawo gry w finałach ósemki najlepszych zespołów tej kategorii wiekowej w Polsce.

Toruń, który Bartek reprezentuje w tym sezonie wygrał wszystkie mecze w Sanoku. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!!! A już niebawem szansę takę będzie miał kolejny wychowanek naszego klubu grający na wypożyczeniu, także w Klubie MKS Sokoły Toruń Michał Nawrocki, który będzie rywalizował w finale mistrzostw Polski w kategorii żak starszy w Bytomiu. Klub, który Michał reprezentuje nie przegrał w tym sezonie żadnego meczu ligowego a Michał był najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek.

Czwórka zawodników UKS Bombek SP3 rywalizowała w finale Freestyle Skate Day 2017 w Łodzi, którego organizatorem był SportRebel Ruda Śląska. "Krzyżacy" wcześniej wywalczyli sobie prawo rywalizacji w finale zajmując trzecie miejsce w Mińsku Mazowieckim. Zawody polegały na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie.

W finale w Łodzi nasi zawodnicy ostatecznie zajęli ósme miejsce. Malborski zespół ścigał się w składzie: Michał Sadowski, Radek Czerniewski, Emil Masłowski i Maciej Cyganowski. Najstarsi zawodnicy Bombers w miniony weekend rozegrali dwa mecze w Giżycku. Pomimo braku treningów na lodzie hokeiści z Malborka wysoko wygrali obydwa mecze z Mastersami.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.