Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdańsk. Zatrzymano grupę czerpiącą korzyści z prostytucji. - 2.02.2017

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 3 osoby podejrzane o czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji. Dwaj zatrzymani mężczyźni, obywatele Bułgarii w wieku 34 i 39-lat oraz 35-letnia kobieta, usłyszeli zarzuty sutenerstwa oraz ułatwiania prostytucji.

Wobec zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, kobieta znajduje się pod dozorem policyjnym. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Zatrzymanym grozi nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się sprawami dotyczącymi handlu ludźmi zdobyli informację, że grupa przestępcza, w skład której wchodzą obywatele Bułgarii, zmusza do prostytucji kobiety i czerpie z tego korzyści majątkowe. Po ponad rocznych, szeroko zakrojonych działaniach zarówno operacyjnych, jak procesowych, policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że do wykorzystywania kobiet dochodziło na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. 

Realizując tę sprawę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby, w tym dwóch obywateli Bułgarii w wieku 34 i 39- lat oraz 35-letnią kobietę, mających związek z tym przestępczym procederem. Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. nośniki pamięci i sprzęt komputerowy, także biżuterię i samochody o wartości ponad 100 tys. złotych. Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty ułatwiania prostytucji oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez pokrzywdzone – obywatelki Bułgarii i Polski, z czego sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. 34 i 39-latek zostali wczoraj tymczasowo aresztowani na trzy miesiące przez sąd, 35-latka znajduje się pod dozorem policyjnym. Zatrzymanym grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku.

 

Info : Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarosław
Jarosław 06.02.2017, 10:51
.......................znany Prezes poważnie chory............rak !
nick
nick 04.02.2017, 23:26
a czemu nie ma artykułu o prostytucji w lesie wielbarskim ? z rodzina juz nie mozna tam isc...wszedzie powywalane prezerwatywy itp..
Ernest
Ernest 06.02.2017, 09:32 (odpowiedź do nick)
masz jakieś ulotki ?