Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej - 01.02.2017

  • Wydanie nr 226/2020
  • 1 lutego 2017, 16:00
  • Na sygnale
 Nowy Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej - 01.02.2017 fot. straż graniczna
W obecności Komendanta Głównego Straży Granicznej płk. SG Marka Łapińskiego odbyła się dziś w Komendzie MOSG w Gdańsku uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowym komendantem oddziału został płk SG dr Piotr Patla, który zastąpił na tym stanowisku kontradm. SG Piotra Stockiego.Kontradm. SG Piotr Stocki, który kierował Morskim Oddziałem Straży Granicznej od lipca 2007 r., pożegnał się ze sztandarem jednostki i przekazał go w ręce następcy, płk. SG dr. Piotra Patli.

Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński podziękował odchodzącemu komendantowi MOSG. Podkreślił jego zasługi dla całej formacji, zwłaszcza dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Przedstawił również sylwetkę obejmującego obowiązki komendanta MOSG płk. SG dr. Piotra Patli.

Zwracając się do wszystkich zebranych na uroczystości kontradm. SG Piotr Stocki wyraził podziękowanie za współpracę podczas blisko dziesięcioletniego kierowania Morskim Oddziałem Straży Granicznej w ochronie morskiej granicy państwowej. Szczególne słowa wdzięczności skierował do obecnej na uroczystości małżonki, zaznaczając, że silne więzi rodzinne i spokój domowy były dla niego cichą przystanią po wymagającej służbie.

Oprócz kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników MOSG w uroczystości uczestniczyli m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich, biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej ks. bp Wiesław Szlachetka, przedstawiciele współpracujących z Morskim Oddziałem SG służb mundurowych, urzędów, instytucji i szkół.

 

Płk SG dr Piotr Patla urodził się 26 maja 1971 r. w Krośnie. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1992 r. w Bieszczadzkim Oddziale SG. W kolejnych latach służył w Komendzie Głównej SG oraz Śląskim Oddziale SG, którym kierował od września 2007 r. do marca 2008 r. Następnie objął stanowisko Dyrektora Zarządu Granicznego KGSG w Warszawie, a przez ostanie trzy lata pełnił funkcję Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Akademii Obrony Narodowej w 
Warszawie.

kpt. SG Andrzej Juźwiak
rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.