Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdańsk: Wyłudzała pieniądze z kont szkoły. Policjanci zatrzymali księgową podejrzaną o kradzież ponad miliona złotych. W jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 6 kg narkotyków. - 23.01.2017

Gdańsk: Wyłudzała pieniądze z kont szkoły. Policjanci zatrzymali księgową podejrzaną o kradzież ponad miliona złotych. W jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 6 kg narkotyków. - 23.01.2017 fot. pomorska.policja.gov.pl
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 56-latkę podejrzaną o wyprowadzenie pieniędzy z kont szkoły. Jak ustalili policjanci, kobieta będąc księgową w jednej z gdańskich szkół w okresie od kwietnia 2009 roku do lipca 2016 roku z góry powziętym zamiarem przelała bezprawnie na swoje rachunki bankowe ponad 1.180.000 zł. Dodatkowo podczas czynności prowadzonych w jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 6 kg narkotyków. Podejrzewany o ich posiadanie 25-letni syn również został zatrzymany. Dziś 56-latka usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwo.

Pod koniec lipca 2016 roku do prokuratury Gdańsk-Oliwa wpłynęło zawiadomienie dotyczące nieprawidłowości finansowych na rachunkach bankowych jednej z gdańskich szkół w okresie od 2014 roku. Straty wyceniono na ok. 370 tys. zł. 

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy miejskiej i prokuratorzy. Prokurator wszczął śledztwo. W sprawie m.in. zabezpieczono dokumentację i przesłuchano świadków. W trakcie kilkumiesięcznej, żmudnej pracy śledczych ustalono, że przestępczy proceder polegający na wyprowadzaniu pieniędzy z kont szkoły miał swój początek zdecydowanie wcześniej, bo w 2009 roku. To właśnie wtedy księgowa szkoły wykonała pierwsze przelewy na własne konta. Schemat działania był dość prosty. Zawyżając wartość faktycznych zobowiązań szkoły przerabiała zapisy w elektronicznych systemach księgowych poświadczając nieprawdę, a następnie dokonywała przelewów na własne rachunki bankowe. W ten sposób w okresie od kwietnia 2009 roku do lipca 2016 roku gdańszczanka przelewając na swoje konto kwoty od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych wyprowadziła ze szkoły ponad 1.180.000 zł. 

Termin zatrzymania nie był przypadkowy. W poniedziałek (23.01.2017 roku) w miejscu zamieszkania kryminalni zatrzymali 56-letnią kobietę podejrzaną o to przestępstwo. Trafiła ona do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli dokumentację i narkotyki. W szafie znajdującej się w jednym z pokoi, a także w torbie na balkonie funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie około 6 kg tabletek, które przekazano do dalszych badań. Wstępne testy wykazały, że są to tabletki ecstasy w ilości nie mniejszej niż 7 tys. porcji. W sprawie zatrzymano także 25-letniego syna kobiety podejrzewanego o ich posiadanie. 

Dziś policjanci doprowadzili 56-latkę do prokuratury. Prokurator po zebraniu materiału dowodowego przedstawił kobiecie zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o jej tymczasowe aresztowanie. 

Sprawa jest rozwojowa. Cały czas trwają też czynności w związku z zabezpieczeniem w mieszkaniu narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Informacja: pomorska.policja.gov.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.