Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga na czad! Cichy zabójca już grasuje. Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla? o czym należy pamiętać aby nie dopuścić do pożaru? Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność" w Gimnazjum nr 3 przy udziale KP PSP w Malborku - 01.12.2016

Na terenie całego kraju prowadzona jest akcja „Czad i ogień. Obudź czujność”, której celem jest wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

Kampania społeczna realizowana przy współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ze Strażą Pożarną to efekt niedostatecznej wiedzy polaków. Na temat zagrożeń jakie niesie za sobą czad czy ogień, o ile ogień potrafimy dostrzec i szybko zareagować. To w przypadku Tlenku węgla jesteśmy o wiele bardziej bezradni. Najczęściej wszystko dzieje się w naszym domu, tam gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach.

Dlatego 1 grudnia (tego roku) 2016 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej także włączyła się do akcji. Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Malborku uczestniczyli w spotkaniu z mł.bryg. Januszem Leszczewskim, oficerem prasowym KP PSP w Malborku, oraz Technikiem ds. Operacyjno-Szkoleniowych st. sekc. Tomaszem Czarnotą. Panowie strażacy podczas przygotowanych zajęć pn. „Czad i ogień. Obudź czujność” uwrażliwiali młodzież na zagrożenia mogące pojawić się w ich otoczeniu, a wynikające z rozpoczętego sezonu grzewczego.

Żeby uchronić się przed potencjalnym zagrożeniem nie wystarczy być uważnym. Pamiętajmy o tym aby sprawdzić sprawność instalacji elektrycznych, grzewczych i gazowych oraz regularnie kontrolujmy czystość i szczelność komina. Warto także zainwestować w czujnik dymu i czadu. Nie ryzykujmy zdrowia i życia.

Urządzenia wykrywające tlenek węgla nie zastąpią człowieka i jego czujności ale są bardzo ważne i alarmują o zagrożeniu to nie duży, a z pewnością potrzebny wydatek.

Kampania Gad i Ogień - obudź czujność ma szansę zmienić niepokojące statystyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji informujące o tym że świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń jest coraz większa, to wciąż za mała. Akcje edukacyjne, rozpowszechnianie wiedzy w mediach i inne przedsięwzięcia pozwolą dotrzeć do szerokich rzesz odbiorów i uświadomić im, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Czytam caly tekst
Czytam caly tekst 10.12.2016, 01:50
"Gad i ogien" hahaha