Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

Zawodniczka MAL WOPR Paulina Cierpiałowska jest najlepszą w Polsce pływaczką minionego sezonu! - 16.08.2016

Fantastyczne pasmo sukcesów pływaków MAL WOPR trwa. Przewidywania i obliczenia trenerek Doroty Grzywackiej i Iwony Ciecholewskiej zostały potwierdzone oficjalnym komunikatem przewodniczącego Komisji Pływania Polskiego Związku Pływania. Dziś już oficjalnie możemy ogłosić, że 11 letnia zawodniczka MAL WOPR Paulina Cierpiałowska jest najlepszą w Polsce pływaczką minionego sezonu!

Paula, płynąc na majowych zawodach w Kościerzynie  cztery konkurencje (50m stylem motylkowym, 200m stylem dowolnym, 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym) wywalczyła w sumie 1813 pkt. FINA i pokonując kolejną w klasyfikacji zawodniczkę z Chrzanowa o 8pkt. została najlepszą zawodniczką w naszym kraju. Warto dodać, że nasza mistrzyni pozostawiła w polu aż 762 pływaczki! To niebywały sukces nie tylko Pauliny ale również jej trenerek i całego klubu. Mistrzostwo Pauli jest fantastycznym zwieńczeniem wyjątkowo udanego sezonu. Paulina, zostając najlepszą 11 letnią pływaczką w kraju, poprawiła po drodze 9 Rekordów Okręgu, co wraz z 11 wywalczonymi w ubiegłym sezonie czyni z niej absolutną multirekordzistkę. W starcie na 100m stylem dowolnym otarła się o rekord Polski, której posiadaczka stanie się z pewnością do końca bieżącego roku. W minionym sezonie poprawiła też 6 rekordów klubu, zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki Ligi POZP, wywalczyła 13 pucharów dla najlepszej zawodniczki zawodów, oraz  (uwaga!) 31 medali - wszystkie złote! Paula jest wyjątkowo zdolną zawodniczką, zdobywane medale i rekordy tylko zwiększają jej motywację do pracy, wszystko wskazuje na to, że jeszcze nieraz będziemy przeżywać wielkie emocje związane z jej startami. Dominacja Pauliny w kraju jest niewątpliwie  zasługą rodziców naszej mistrzyni, Katarzyny i Jarosława Cierpiałowskich, którym gratulujemy i dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

Wielkie gratulację należą się także pozostałym zawodnikom MAL WOPR startującym w Ogólnopolskim Drużynowym Wieloboju Pływackim 10 i 11-latków, będącym odpowiednikiem Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych. Fantastycznie spisała się dwójka pływaków, która w minionym sezonie zanotowała największy progres w wynikach. Magda Mroczek oraz Konrad Patoka rywalizują z sobą na treningach, co przekłada się na bardzo dobre rezultaty na zawodach. W zestawieniu ogólnopolskim Magda zajęła rewelacyjne 15 miejsce, zaś Konrad uplasował się na 51 miejscu. Warto dodać, że sklasyfikowanych w zawodach było 763 pływaczek i 802 pływaków. Kolejna dwójka zawodników MAL WOPR, Nadia Walentynowicz i Jakub Grapentyn zajęli odpowiednio 29 i 72 miejsce. W wieloboju startowali także Liliana Szpaczyńska oraz Piotr Szuryński, którzy jednak ze względów taktycznych wzięli udział tylko w 3 konkurencjach i nie zostali sklasyfikowani w zestawieniu ogólnopolskim. W kategorii 10-latków MAL WOPR reprezentowali; Daria Gorjainow, która zajęła 367 miejsce, Aleksandra Ziemińska (404) oraz Kamil Czarnota (163).

Wyniki wieloboju świadczą o właściwej pracy treningowej, o zaangażowaniu zawodników i dają wiele nadziei na kolejny sezon. Już we wrześniu malborscy pływacy wznawiają treningi, a póki co odpoczywają i zbierają siły na następne rekordy, w tym, liczymy na to, pierwszy rekord Polski w pływaniu.