Wydanie nr 320/2018, Piątek 16.11.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Ariel, Otmar, Aureliusz, Audomar, Niedamir, Dionizy, Gertruda, Edmund, Patrokles, Agnieszka
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Kamery on-line 24/7

Urząd Gminy w Starym Polu, ul. Marynarki Wojennej 6. Droga Krajowa nr 22. Stare Pole kamera pogodowa LIVE !

 • 54429 odsłon
 • 9 komentarzy
Podziel się ze znajomymi:

Gmina Stare Pole jest położona u styku dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, w regionie Żuław Wiślanych. Zajmuje ona obszar o powierzchni 7949 ha. W jej skład wchodzi 12 wsi sołeckich. Głównym ośrodkiem osadniczym jest Stare Pole, które koncentruje prawie 40 % ludności. Podstawą rozwoju gospodarczego i ekonomicznego gminy jest gospodarka rolna i powiązana z nią działalność usługowa. Tereny gminy cechuje wysoka żyzność gleb, która umożliwia wysoką produkcję rolną.


Położenie
 

Położenie Gminy na mapie gospodarczej obszaru województw Polski północnej można ocenić jako korzystne i sprzyjające dalszemu jej rozwojowi. Wynika to z następujących przesłanek:

 • bliskie sąsiedztwo Gdańska, aglomeracji o dużej koncentracji potencjału gospodarczego, Elbląga - ośrodka o istotnym znaczeniu w rozwoju regionalnym oraz Malborka - miasta o bardzo atrakcyjnych i unikalnych walorach w turystyce światowej,

 • położenie na drogowym i kolejowym szlaku komunikacyjnym o międzynarodowym i strategicznym znaczeniu, umożliwiającym dobre i szybkie połączenia komunikacyjne z większymi aglomeracjami,

   

 • dobra i nowoczesna infrastruktura - sieć wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa i telefoniczna,

 • tereny pod budownictwo jednorodzinne,

 • wysoka żyzność gleb, która umożliwia wysoką produkcję rolną.


 

 

Infrastruktura
 

Gmina posiada dobrą i nowoczesną infrastrukturę - sieć telefoniczną, wodociągową, kanalizacyjną i gazową. Dysponuje terenami pod budownictwa wielo i jednorodzinne.

 

Walory krajobrazowe i turystyczne
 

Gmina charakteryzuje się dużymi walorami krajobrazowymi. Teren jest nizinny, urozmaicony antropogeniczną działalnością w postaci wałów p. powodziowych, rzek i kanałów. Północna część gminy obejmująca międzywale rzeki Nogat oraz las o powierzchni 329 ha stanowi atrakcyjny teren rekreacyjno-turystyczny. Występują tam zasobne w zwierzynę tereny łowieckie oraz korzystne warunki rozwoju krajoznawstwa i turystyki. We wsiach można podziwiać wiele zabytków przyrody, są wśród nich kilkusetletnie drzewa. Prawną formą ochrony przyrody jest ustanowiony Obszar Chronionego Krajobrazu Rzeki Nogat. Liczne cieki wodne z rzeką Nogat na czele to raj dla wędkarzy i miłośników podziwiania natury oraz aktywnego wypoczynku.

Losowe kamery


Losowe ogłoszenia

Ostatnie artykuły


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 
piotr_wąsowicz
piotr_wąsowicz 04.02.2016, 14:15
W dzisiejszym tj. 4 lutego 2016 zainstalowaliśmy kamerę HD na Urzędzie Gminy w Starym Polu z podglądem na żywo ulicę Marynarki Wojennej - DK 22. Nasze kamery hd dostępne już na komórkach, tabletach i smart TV.
Bieżąca sytuacja drogowa oraz pogoda w Starym Polu . Przy każdej kamerze temperatura, ciśnienie, zachmurzenie, prędkość wiatru. To wszystko na żywo on-line 24/7!
saimon
saimon 11.09.2016, 09:51
super że jest kamera w starym polu, jednak dzisiaj tj. 11.09.2016 o godz 9;50 siadł soie gołąb i widziałem tylko jego tyłek, może warto zrobić coś by ptaki nie zasłaniały widoku...