imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

Zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin wrócili z Mistrzostw z 5 medalami.

• 13 marca 2020, godz. 13:52
  • ilość zdjęć: 15
W Hali Sportowej MOSiR w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz MMM z udziałem 230 zawodników z 29 ośrodków Kyokushin. Malborczycy wrócili z nich z pięcioma medalami.
Uroczystego otwarcia mistrzostw, które odbyły się 7 marca br. dokonał Burmistrz Miasta Nowy Tomyśl, Włodzimierrz Hibner, który także ćwiczy rekreacyjnie Kyokushin. Przez Specjalną Komisję Rekordów pozytywnie został również oceniony udział ponad 300 uczestników, tzn. zawodników, sędziów i trenerów w zbiorowym teście sprawnościowym.
Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Szeffner. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Spikerkę prowadzili sensei Paweł Sujka i sensei Jarosław Remus.
Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: sensei Marcin Kondra, sensei Marta Owedyk oraz senpai Miłosz Wolak, Damian Stawicki, Marcin Wiśniewski, Zofia Bukowska , Aleks Falkiewicz i Robert Łagidze. Zawody sędziowali sensei Wojciech Kunicki oraz sensei Maciej Kaczyński.
Dwa złote medale dla zawodników z Malborka.
Zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin wrócili z pięcioma medalami. Złoto wywalczyli w kata seniorów Marta Owedyk oraz Miłosz Wolak, srebro w tej samej kategorii(senior kata) zdobył Marcin Kondra. Brązowy medal zdobył senior Marcin Wiśniewski w kategorii kumite senior -70kg. Brązowy medal również przywiózł młodzik, Robert Łagidze w kategorii kata. Senpai Damian Stawicki wygrał jedną walkę (kumite junior -70kg), ale niestety przegrał drugą i zakończył zmagania na ćwierćfinale. W kategorii junior młodszy kumite -50kg wystartował Aleks Falkiewicz, niestety zmagania zakończył na eliminacjach. Młodzik Zofia Bukowska, która startowała w kumite wygrała jedną walkę, niestety drugą przegrała i podzieliła los senpai Damiana.

Informacja i zdjęcia: Marcin Wiśniewski