Wydanie nr 259/2019, Poniedziałek 16.09.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Badania pokrewieństwa - różnorodne wykorzystanie ekspertyz DNA

 

Badania genetyczne to nie tylko testy na ojcostwo. Analizy DNA można wykonać również wtedy, kiedy zależy Państwu na określeniu pokrewieństwa, również przy niemożliwości przebadania jednego z członków rodziny na przykład: w przypadku zgonu. Takie analizy prowadzone są w przypadku spraw związanych z testamentem, o alimenty, ale też wtedy, gdy woleliby Państwo po prostu uzyskać potwierdzenie co do przypuszczalnego pokrewieństwa.

Występuje naprawdę dużo możliwości zastosowania ekspertyz DNA w celu potwierdzenia albo wykluczenia domniemanego pokrewieństwa. W tego typu testach zalecane jest przed podjęciem decyzji przeanalizować z pracownikami laboratorium daną sprawę, a oni następnie doradzą najlepsze rozwiązanie.

Najczęściej występujące rodzaje badań na pokrewieństwo realizowane przez klientów:
Analizowanie czy wnuk spokrewniony jest z dziadkami w relacji wnuk-dziadkowie.
Analizowanie czy babcia spokrewniona jest z wnuczką .
Ustalenie czy dziecko spokrewnione jest z rodziną ojca.
Badanie czy 2 braci ma takiego samego biologicznego ojca.
Badanie czy siostry mają tego samego biologicznego ojca.
Analizowanie czy rodzeństwo ma takiego samego biologicznego ojca i matkę.
Ustalenie czy bratanek spokrewniony jest ze stryjem (bratem ojca).

Badanie pokrewieństwa dokładnie tak jak badanie ojcostwa jesteśmy w stanie dokonać drogą wysyłkową, ale także w jednej z placówek medycznych współpracujących z laboratorium. Gdy decydują się Państwo zamówić analizę dalszego pokrewieństwa musicie Państwo mieć świadomość, że przypuszczalne pokrewieństwo zostanie wykazane z nieco mniejszym prawdopodobieństwem niż ma to miejsce w przypadku zlecenia  badania genetycznego ojcostwa.