Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

MALBORCZANKA MAŁGORZATA SZCZERBIŃSKA ZDOBYŁA MISTRZOSTWO EUROPY W GENEWIE – 16.07.2015

10 lipca w Genewie, 24-letnia zawodniczka MKS Triathlon Malbork Małgorzata Szczerbińska, została mistrzynią Europy na dystansie sprintu.

Na mistrzostwach w Genewie podczas sprintu zawodnicy mieli do pokonania 750 m pływania, 20.4 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Malborskiej triathlonistce udało się tego dokonać w 1 godzinę i 11,34 minut, mijając linię mety miała ponad 1,5 minuty przewagi nad kolejną zawodniczką.

Sukcesem z Genewy również pochwalić się może inny podopieczny trenera Marcina Waniewskiego. Uzyskując wynik 1:08:15 Kamil Magott zajął 23 miejsce wśród wszystkich mężczyzn oraz 10 w swojej kategorii wiekowej.