Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara

W MINIONY WEEKEND MALBORSCY HOKEIŚCI WYGRALI Z MASTERSEM GIŻYCKO – 04-05.04.2015

W miniony weekend grupa hokeistów z Bombers Malbork, Klubu W pierwszym meczu wygrali gładko 6:1. W dniu następnym jako pierwsi bramkę strzelili gospodarze, mocno spychając naszą drużynę do obrony, grając agresywnie chcieli zrewanżować się za przegraną dzień wcześniej. Jednak mądra gra w obronie i skuteczne kontrataki zawodników z Malborka okazały się kluczem do kolejnej wygranej, tym razem 8:2.

Obydwa zespoły grały dwoma zmianami po pięciu zawodników w polu (rocznik 1999/2000). Bombersi zagrali jedną piątką rocznikiem starszym, a w drugiej byli o 3 lata młodsi od swoich kolegów z drużyny przeciwnej. Jednak pomimo różnicy wieku świetnie sobie radzili, strzelając połowę ze zdobytych w obu meczach bramek.

Trenerem zawodników Masters Giżycko jest były reprezentant Słowacji, uczestnik Olimpiady w Lillehammer Vladimir Buril. W drużynie z Malborka zagrała dwójka zawodników z zaprzyjaźnionego Klubu HUKS Niedźwiadki Gdynia, z którymi nasi zawodnicy wspólnie uczestniczyli w eliminacjach do Mistrzostw Polski w kategorii żak młodszy (zajęli 4 miejsce) - Tadeusz Kuźmicz i Wiktor Wilewski.

Bramki dla Bombersów strzelili Michał Nawrocki - 4, Daniel Szajstek - 2, Radek Czerniewski - 2, Tadeusz Kuźmicz - 2, Michał Sadowski - 1 i Piotr Sałek - 1.

W składzie malborskiego zespołu poza wymienionymi strzelcami bramek zagrali: Kacper Szyszkowski, Jakub Wensker, Szymon Cyganowski, Maciej Mozołowski, Dariusz Piątek, Marcel Słomiński, i Gołuński Damian.

Hokej dla najmłodszych w Malborku wspierają: Urząd Miasta Malborka, MWC, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Elnaft, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Apteka Witaminka, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, Sport Rebel Ruda Śląska.

W dwumeczu hokejowym zorganizowanym w Giżycku uczestniczyła także drużyna starszych zawodników Bombers Malbork, mistrzowie Regionalnej Ligi Hokejowej, którzy zagrali przeciwko wicemistrzom Północno-Wschodniej Lidze Hokeja na Lodzie - Masters Giżycko.

W pierwszym dniu rywalizacji po dwóch tercjach malborczycy prowadzili 4:3, jednak zbyt krótka ławka rezerwowych (10 zawodników, przeciwko 20) oraz doświadczenie zawodnika, który jeszcze nie tak dawno grał w ekstralidze, olimpijczyka i reprezentanta Słowacji Vladimir Buril zadecydowała o wygranej gospodarzy 8:4.

W kolejnym dniu już bez Burila mecz był bardzo wyrównany, jeszcze pięć minut przed końcową syreną zawodnicy z Malborka prowadzili 3:2, aby w kolejnych 3 minutach dać sobie strzelić dwie bramki i kiedy wydawało się, że ponownie „Bombersi” przegrają z Mastersami w ostatniej minucie zdołali zremisować i mecz zakończył się wynikiem remisowym - 4:4.

Najmłodsza grupa zawodników UKS Bombers uczestniczyła w rozgrywkach mini - hokeja na lodzie na turnieju w gdańskiej hali Olivii. Malborski Klub współpracuje z HUKS Niedźwiadki Gdynia, dzięki temu do rozgrywek mini-hokeja, w których rywalizuje 8 drużyn, można było zgłosić zawodników w dwóch kategoriach wiekowych z roczników 2005/2006 oraz 2006 i młodsi. W obydwu drużyny założone z zawodników z Malborka i Gdyni zajęły III miejsce.

W składzie drużyny zagrali: Jakub Bielec, Nadia Ratajczyk, Grochowski Jakub, Dorobek Kacper, Czerniewski Wojtek - 2 bramki, Czarniak Adrian - 2 bramki, Pietras Arek, Muczeński Michał - 4 bramki, Górnik Tymek, Kardasz Miłosz, Gołuński Kacper, Jędrzejewski Igor, Napiatek Igor.

Dnia 31 maja br. na rolkowisku w Malborku odbędą się III Mistrzostwa Polski Młodzików w Hokeju na Rolkach. Młodzicy z Klubu Bombers będą bronili tytułu zdobytego w 2014r. i dwa lata wcześniej. W maju i czerwcu br. w Malborku odbędą się także eliminacje w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Hokeju na Rolkach.

Informacje i zdjęcia: Sławomir Nawrocki