Wydanie nr 17/2017, Wtorek 17.01.2017
imieniny: pokaż (6 imion)Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław, Przemił
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015 fot. Robert Bychowski [Robert]

Aktualizacja( 21.03.2015- 10.35)

Http://www.AutoDoc.pl

Z racji na sygnały od pewnej grupy widzów, którzy twierdzą, że rozmowa z Panią Iwoną była za bardzo „pocięta”, a tym samym mało wiarygodna przedstawiamy cały zapis wywiadu z prezes fundacji.
Chcemy również dodać, że nikt z nas nie podważa niesionej pomocy przez fundację. Z naszych ustaleń wynika jasno, że wielokrotnie osoby z otoczenia Pani Iwony jak i ona sama ratowali życie wielu zwierzaków. Nasz materiał pokazuje nieprawidłowości w postępowaniu fundacji w konkretnej sprawie.
Stanowczo podkreślamy, że osoby, które zgłaszają do nas temat nie otrzymują od nas immunitetu. Tak samo weryfikujemy z całą starannością przekazywane nam treści.
W tym przypadku, zgromadzone informację pozwalają naszej redakcji stwierdzić, że fundacja zmanipulowała przekaz w sprawie konia Malta. Stojąc w miejscu, w którym fundacja, zrobiła zdjęcia nie można nie zauważyć łąki, do której koń ma swobodny dostęp, natomiast treści przekazywane przez fundacje sugerowały, że koń żyje na prowizorycznym pastwisku(na którym jest widoczny na zdjęciach.) Fundacja podkreśla, że konsultowała się ze specjalistami. Niestety, przedstawione treści były oparte tylko i wyłącznie na opowieści prywatnej osoby, która pierwotnie chciała kupić Maltę. Sama fundacja nie skontaktowała się z właścicielami i nie postarała się wyjaśnić zaistniałej sytuacji u źródła.
W rozmowie, którą w całości można odsłuchać, Pani prezes podkreśla, że rozmowa z właścicielami zwierząt to podstawa przy każdej interwencji prowadzonej przez fundację

 

Przedstawimy Państwu historię konia, którym zainteresowała się fundacja z Malborka (kierowana przez Iwonę S.), która jak twierdzi jest pomocna zwierzętom z naszego województwa.

W połowie lutego prezes fundacji została poproszona o pomoc w ocenie kondycji konia Malta, którego zakupem była zainteresowana jej znajoma. (PANI PREZES POSIADA KONIA OD PAŹDZIERNIKA 2014). Kobiety w trakcie wizyty w miejscowości Brzózki zrobiły zdjęcia klaczy, które później zamieszczono na profilu społecznościowym fundacji. Z opisu pod zdjęciami wynikało, że koń miał być w złej kondycji, a właściciele chcieli go oddać na rzeź. Ludzie dobrej woli zaczęli przelewać pieniądze, by Maltę jak najszybciej wykupić.

Jak sprawa się rozwinęła i co dzieje się z koniem? O tym więcej w materiale.

Podczas nagrania doszło, także do nieprzyjemnego incydentu. Właściciel jednej ze stajni poszarpał naszego operatora. Czekamy na państwa opinie w sprawie fundacji.

 

Robert Bychowski

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (197)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ela
Ela 12.04.2015, 19:27
dzisiaj miałam dobry humor do momentu az ktos mi mowi: słuchaj o Tobie i twojej rodzinie pisze Zaneta pod artykułem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szlag mnie trafił jak to przeczytałam. Zaneta możesz mnie nie lubic jak ja Ciebie. Nie znam Cie na tyle ale teraz wiem jedno sięgnełas DNA !! gówno mnie obchodzisz dziewczyno !! ale proponuje Ci się odwalic od mojej rodziny. Jestes tak beznadziejna ze nie rozróżniasz tego ze wyjezdzajac za granice to się tam nie ucieka tylko pracuje a moje dziecko NIEPEŁNOSPRAWNE zostaw krowo w spokoju !! nie masz dzieci gówno wiesz o nich. jesteś tak denna jak ten nfz w którym pracujesz a jako ze mam dziecko NIEPEŁNOSPRAWNE to wiem jak on dennie działa !!! i lepiej unikaj mnie bo teraz zasłuzyłas na to żeby ci plunąć w twarz.
mój JEDYNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! komentarz pod artykułem jest dot tego żeby odczepiono się stajni rotmistrz !!! gówno mnie obchodzi kto i co tu pisze o Tobie. gdybym znała Twoja przeszłość to bym może się rozpisała ale mam Cie gdzies bo jesteś nikim dla mnie.
swoje komentarze do Ciebie nawet na fb pousuwałam bo nie chce siegnac dna jak ty to zrobiłaś właśnie teraz. wiec i tu się nie udzielam !!!!
nie nudze się na tyle żeby wypisywać nawet anonimowo o tobie czy twojej koleżance iwonie !! ale jak widać ty dalej ciśniesz.
odwal się ode mnie. co ja mysle o Tobie to już moja sprawa. Pewne osoby mi mowia co Ty z gówniara będziesz dyskutować i mieli racje dopóki nie tknełas mojej rodziny !!!
MKS
MKS 12.04.2015, 10:10
ela z mezem co jej zwiał i jeszcze niepełnosprawne dziecko ;-) brawo :-) do tego M to nie wiem czy nie za stara na lodziki :-) chociaz jak to mowia zycie zaczyna sie po 50tce ;-) a dobry lodzik nie jest zły ale co ty wiesz o tym :-) w sumie to może twoja konkurencja i dlatego tak piszesz. żaneta vel ....
wtedy byłas zalosna i teraz jesteś nadal w tym w jaki sposob bronisz czegos co nie jest do końca dobre. pamiętasz co na strychu robilas? :-) przeanalizuj kilka lat wstecz może ci się uda. podpowiem ze nie wszystkie poniższe komentarz sa moje o nie nie. tego co zrobilas nie zapomnę ci NIGDY. mowia ze czas leczy rany ale nie w ty przypadku. byłaś taka "dobra" a tyle złego osobiście zrobiłaś tylu osobom. do tego twoje chamstwo wychodzi raz za razem przy byle czym. nie zdajesz sobie sprawy? może wydawało ci się ze jest wszystko ok. nie ma mnie to nie ma tematu a jednak.
mój nick może cos ci podpowie. może jakos wpadniesz na to ;-)
oczywiście nie tak od razu wpadłem na to ze to ty żaneta tak się udzielasz.. kontakt z naszymi wspólnym znajomymi i było wszystko w temacie ;-) co roku jest z toba gorzej. i coraz więcej ludzi starasz się obrazac tylko jakos tak wychodzi ze jesteś NIKIM i nic nie możesz zrobić.
pozdro
MKS ;-)
Bliski znajomy :)
Bliski znajomy :) 11.04.2015, 22:46
Ela nie pisz tyle bo zepsujesz klawiaturę :p Wiem, że jesteś sfrustrowana, bo Ci mąż zwiał za granicę, może się skup na swoim niepełnosprawnym dziecku- jemu bardziej się przyda Twoja uwaga i zainteresowanie niż internetowym aferom :)

A może to Pani M. doszła do zdania? Jak już poruszamy koligacje znudziły Ci się lodziki?

Widzę, że już jazda po fundacji i poi Iwonie się znudziła, to trzeba na koleżankę ze stajni się przesiąść. Idźcie kupić sobie nowe mózgi, bo te stare chyba wyparowały :)

i nie, nie jestem Żaneta, ani Iwona, tylko osoba, która zna sytuację w stajni :)
MKS
MKS 11.04.2015, 15:58
Żaneta vel kasia ze misio że co? zonk. Znamy się sporo czasu więc wiem ze to ty jesteś gorliwa obronczynia tej przekręconej fundacji. Zreszta na fb czytałam co wypisujesz za bzdury. Dawno się nie widziałyśmy ale nie zmieniłaś się ani na jotę. czy twoje miejsce u boku stajennego jest nadal twoje? no i co na to W ? radziła bym ci odciąć się od wszystkich znajomych bo teraz nie wiesz kto ma z ciebie ubaw. często trzeba udawac przyjazn by wlasnie mieć na oku takie osoby jak ty. możesz się glowic i myslec a i tak nie będziesz wiedziała z kim piszesz :) twój paskudny charakter nie idzie w parze z inteligencja niestety a przez pare lat poznałam co z ciebie za pody człowiek niby z sercem do zwierzat a sztyletem do ludzi.
Kasia
Kasia 04.04.2015, 07:31
Iwonka co się bulwersujesz skoro wiesz ze naciągasz mocno rzeczywiostosc.
teraz wyciągasz kase od ludzi na "prace" z milką. naprawdę trzeba być tępym człowiekiem. kupic konia i potem jeszcze płacic za jakies prace nad nim a nie majac kasy. po co kupowałaś tego konia skoro nie potrafisz włozyc swojej pracy? myślisz ze jak zawozisz marchew dla konia to już jesteś naj? weź się naucz czegos żeby nie wyciagac kasy od udzi !! no ale tak najłatwiej ... kuoic cos z potem żebrać o kase a od siebie nie włożyc nic.
jak chce się mieć koniki to trzeba mieć pieniądze WŁASNE a nie cudze !!!
Kasia
Kasia 03.04.2015, 15:53
madzia- kurczę, jaka szkoda, że mnie wyprzedziłaś, bo ja chciałam to napisać :) Jeśli wg poniższego uroda pokrywa się z charakterem to wybacz "haha" ale musisz mieć twarz kłamliwej brzyduli i coś mi się wydaje, że masz niedofarbowane blond włosy i wieśniackie bluzomisiouszy. Nie pozdrawiam.
Kasia
Kasia 03.04.2015, 08:06
Nie obrażaj mnie. Piszesz bzdury, dowodów nie masz, stosujesz pomówienia i tyle :)
madzia
madzia 31.03.2015, 18:49
"haha"
ciekawe jaką ty masz urodę, bo charakter widać paskudny...
haha
haha 31.03.2015, 07:31
jak kogos nie polubisz po tym jak działa, jakie robi przekręty to zaczniesz tez mowic o jego wyglądzie jeśli będzie np. niezbyt ładny.
tak jest w przypadku Iwony S. mogła zrobić kawal dobrej roboty pomagając ratować zwierzaki ale to niedojrzła gówniara która ma nasrane w głowie, myśli ze pozjadała rozumy. robi wiele złego swoimi przekrętami. wiele fundacji i stowarzyszen z którymi miała kontakt wyraza się o niej bardzo zle z tym ze oni nie wnikają w jej dzialalnosc bo sa sami obarczeni ciezka praca. a do tego jest po prostu - brzydka i nieprzyjemna ma urode :P
Żenua
Żenua 31.03.2015, 07:26
madzia...
a kto napisał o anonimowym podpisywaniu się ????? ten niech się podpisuje !!!
...
... 31.03.2015, 07:23
wiesz co głupia jesteś jak but. pisze ze dowody sa w postaci tego ze sama prezesowa nie ma dokumentacji potwierdzającej wiele spraw. nie ma dokumentacji !!! rozumiesz ?? czy dalej nie kapujesz? to nikt z nas nie musi udowodnić cos tylko ona. zakładając fundację ma obowiązek zasrany pisania prawdy.
1
1 30.03.2015, 18:38
czyli nie masz dowodów, a to znaczy, że stosujesz pomówienia
madzia
madzia 30.03.2015, 16:36
rudy lis
to samo można powiedzieć o tobie...krytykujesz a sam jesteś anonimowy...
cicha prawda
cicha prawda 30.03.2015, 16:34
"fanka guliwera jest tylko jedna"
z twojej wypowiedzi jasno wynika cyt. "Pewnie ze nie chodzi ani o malte ani o zadna ze stajni..." że reportaż nie powstał by ukazać że koń ma się dobrze i jest zdrowy, że właściciele się odpowiednio nim zajmowali, tylko po to żeby oczernić fundacje...trochę to przykre.
rudy lis
rudy lis 30.03.2015, 13:17
po co -
smiało się podpisz. swiec przykładem a nie anonimowo wypisujesz komentarze. krytykujesz innych a sama co?
...
... 30.03.2015, 13:14
pisze ogolnie o działalności tej dziewczyny. dowody i zaświadczenia to ona powinna mieć a ich nie ma pisząc ze ma. wystarczy poczytać gnioty które wypisuje i po zderzeniu z rzeczywistoscia okazuje się ze po prostu kłamie i manipuluje.
to ze od czasu do czasu uratuje zwierzaka nikt nie neguje ale to tak jak z księdzem pedofilem. tez niby ksiądz a dewiant. a powinien swiecic przykładem. z nia jest tak samo.
fanka guliwera jest tylko jedna
fanka guliwera jest tylko jedna 30.03.2015, 12:04
Pewnie ze nie chodzi ani o malte ani o zadna ze stajni tylko o nieuczciwa fundacje ktora UWAGA pomimo dobrych checi i faktycznej pomocy zwierzakom jest niestety nieuczciwa
Kasia
Kasia 30.03.2015, 09:15
haha- ja nie oceniam ludzi na podstawie wyglądu, tuszy, koloru włosów, wielkości nosa, powierzchowności. To tylko świadczy o tobie.
po co?
po co? 30.03.2015, 09:14
calineczka- to jak nie wiesz i nie znasz sytuacji to nie wypowiadaj się.
niejeden koń z tej stajni pojechał do rzeźni i nie oszukujmy się- może i Wektror jak był sprzedawany nie miał do rzeźni jechać, tylko po pierwsze ciekawe, czemu sprzedali go fundacji po cenie mięsa, hmm?
Po drugie koń nie pracował, póki były wolne boksy mógł sobie stać, gdyby nie było już wolnego boksu pojechałby do Włoch i to nie na wczasy tak samo jak Rociu i pozostałe konie wymienione przez osobę podpisaną "fanka guliwera".

Nie chodzi tu o obrzucanie stajni z błotem, bo tego nie robię. Nie uważam, że konie mają tam złe warunki, wręcz przeciwnie. Hipokryzją natomiast dla mnie jest obrzucanie błotem iskry, jak tam robi się to samo.

Szczerze? Zrobiło się w tych komentarzach jedno wielkie bagno. Jeden na drugiego pluje żarem. Zczęły się jazdy personalne na panią prezes, fundację, iskrę i jeszcze rotmistrza. Czysta dziecinada. Nie jesteście tu "bo Malta", jesteście tu, żeby się anonimowo wyżyć przez internet, bo anonimowo możecie jeden drugiemu nawrzucać- zwłaszcza osoby z otoczenia Malty i stajni, z której sprzedano Wektora- swoją drogą ta sprzedaż nijak ma się do sprawy Malty...
Kasia
Kasia 30.03.2015, 09:08
dowody? W postaci czego? wypowiedzianych słów? to są nadal pomówienia, żadnych dowodów, a już tym bardziej w tym śmiesznym reportażyku
calineczka
calineczka 30.03.2015, 07:25
Guliwer wystarczy ze się ma grono znajomych i się rozmawia na temat złodziejstwa i kretactwa. rusz głowa.. statystyk nie prowadze, po prostu jak się jest związanym z konmi od dawien dawna to się wie, zna itd.
...
... 30.03.2015, 07:20
mylisz się !! na to wszystko co jej zarzuca się są dowody !! i to już nie są żarty ani rzucanie słow na wiatr.. na bardzo wiele zarzutów sa dowody lub inaczej ona pisze co chce nie majac potwierdzenia na to...
guliwer
guliwer 30.03.2015, 00:40
CALINECZKA
a co prowadzisz jakieś statystyki, że wiesz w jakiej stajni i ile koni poszło na rzeź? I skąd wiesz odnośnie czego był napisany komentarz przez "...", czyżby miała miejsce jedynie zamiana nicku przy tej samej osobie?
fanka guliwera
fanka guliwera 29.03.2015, 20:06
Guliwer - wiekowy dziadulek czeremosz zwany rotmistrzem podzial sie w to samo miejsce gdzie czajka wermut czeta kalif.....
Kasia
Kasia 29.03.2015, 19:28
to są same pomówienia
haha
haha 29.03.2015, 14:18
Kasia tak się akurat złożyło ze w przypadku prezesowej ani to ładna ani madra ani miła ( chyba ze czuła by interes to tak, w dupe wchodzi bez wazeliny)
nie trzeba się nudzić w zyciu żeby takie stwierdzenia wyciągnąć. Wystarczy trochę poznac ta "pieknote"
Ale jak to mowią o niej - zaradna finansowo.
calineczka
calineczka 29.03.2015, 14:13
Guliwer komentarz jest odnośnie koni od czasów kiedy iwona ubzdurała sobie ratowanie koni a nie co było X lat temu.
w iskrze więcej koni poszło na rzeź a jednak wielmozna pani prezesss tam ulokowała swoje koniki :P tam to dopiero konie dostają wycisk. pewnie co 2 nadawał by się do fundacji :)
paranoja
paranoja 29.03.2015, 08:50
Kasia - to faktycznie ją usprawiedliwia z naciagania ludzi na forse
vegeta
vegeta 28.03.2015, 21:18
kolejny temat pani prezes... owieczki wywożone na rzeź ...
http://wiadomosci.on…
wszystko było by ok gdyby nie to że sama zapewne je mięso ona jej rodzina znajomi itd.
nosi zapewne buty ze skory - przynajmniej te co ma od swieta...
a w stajni w której hoteluje konia siodla, tranzelki maja z palstiku bo ze skóry sa feee

Iwonka zmieniaj swiat zaczynając od siebie i najbliższego otoczenia a nie rzucasz hasla którymi można sobie D podetrzeć. ludzie jedli i będą jesc mieso. chwalebne jeśli ktoś przestaje jesc mieso, nosic rzeczy nie ze skóry.. ale to naprawdę trzeba zaczynać od siebie i najbliższego otoczenia..
np. koty i psy niech od teraz futruje marchewka bo te puszki czy sucha karma zawiera mieso od swinki, kurki, krówki...

może najpierw należy zacząć od humanitarnego uboju a potem przejdź Iwonka na wegetarianizm
guzik
guzik 28.03.2015, 19:30
abc
pojedź sobie do Skaryszewa i popytaj, może się dowiesz...
Kasia
Kasia 28.03.2015, 19:16
no sami idealni, albo wam nie odpowiada jej życie osobiste i partner, albo wygląd. jesteście żałosną bandą życiowych frustratów
Kasia
Kasia 28.03.2015, 19:14
kilka kotów i psów? Więcej niż kilka to jest obecnie w tej fundacji
mili
mili 28.03.2015, 19:14
jest na stronie zdjęcie Milki z targu...
guliwer
guliwer 28.03.2015, 17:46
cyt. "pierwszy raz się wtrace w ta dyskusję !! bardzo proszę deikatnie mówiąc odwalic się od TEJ stajni. nikt z nas nie zalozył i nie zakłada fundacji - nie zbieramy kasy od ludzi, żaden z koni nie był i nie jest przeznaczony na rzeź..."

nikt nie pisze, że zbieracie kase od ludzi...co do koni to gdzie w takim razie podział się wiekowy dziadulek Rotmistrz?
fajfus
fajfus 28.03.2015, 17:12
tylko, że jakoś nie narzekali jak brali kase za sprzedaż Wektora...
w oczekiwaniu na....
w oczekiwaniu na.... 28.03.2015, 14:06
czekamy z niecierpliwością na dalsze kroki Iwonki w sprawie ratowania kolejnych koni do rzeźni.

czekamy na nastepna łapankę za psami - które możed maja wlasciciela ale już ma powod do zbierania kasy na : szczepienia, kastrację i czipowanie !! lub bardzo chorych jak na oko prezesowej kotow..

nikt nie twierdzi, ze ona nie pomaga zwierzętom ale za dużo dopowiada historyjek do tych wydarzeń..

do tego ma korzyści finansowe z tego.

Badzmy czujni !!
abc
abc 28.03.2015, 12:27
A wiesz może od kogo kupili Milkę? Podasz nam właściciela?
paranoja
paranoja 28.03.2015, 08:23
to że uratowała kilka kotów i psów daje jej prawo do kłamania i naciągania ludzi na pieniądze? nawet kilkanaście i kilkadziesiąt stworzeń uratowanych nie daje jej prawa do okłamywania ludzi i tych przekrętów.
Marta powiedziała
Marta powiedziała 28.03.2015, 08:16
sama sobie zaszkodziła Prezesowa
extra
extra 27.03.2015, 23:51
podrudziala ma dużego nosa. pomieści wszystkich
extra
extra 27.03.2015, 23:50
dzwon do pani prezes i pytaj. potem napisz jakiego gniota Ci sprzedała kolo ;)
ciekawy
ciekawy 27.03.2015, 22:35
a czemu przeniosła się do iskry?
lotto
lotto 27.03.2015, 22:33
właścicielom nie udało się po cichu sprzedać konia to teraz zwalają na fundacje...proste
kolo
kolo 27.03.2015, 21:58
extra
chętnie się dowiem czemu pani prezes odeszła z poprzedniej stajni...
dziadekWEKTOR
dziadekWEKTOR 27.03.2015, 21:57
będę lekko zlosliwy. niech ona nie je, ona i tak za dobrze wygląda ;)

poza tym jako veganka to chyba teraz czas na marchewkę a nie chrupki psie/kocie ?

ach zapomniałem podobno koty i psy tez ma zamiar przerobić na vegan. z jej glowa cos jest nie tak bo wszędzie widzi konie przeznaczone na rzeź. może to taka jej obsesja teraz? niedługo będzie psy i koty przed rzeźnia ratować.

tytuł zbiórki: ocalmy kota bo on chce życ a wlasciciele daja mu 2 dni na to inaczej pojdzie na rzeź.

och Iwonko lecz się lecz bo co za dużo ( tych twoich emocjonalnych bzdur i naciąganych kłamstw ) to i swinia nie zeżre !!
ruda
ruda 27.03.2015, 19:23
Kasia Ty nie gadaj tyle i nie pisz tyle tylko wpłacaj kase Iwonce bo jej brakuje.
jak wszyscy to wszyscy Ty też !!
extra
extra 27.03.2015, 18:42
Iwona odeszla z rotmistrza z koniem i nie miało to nic wspólnego z polepszeniem jego bytu ;) a Ci co odeszli z iskry ciesza się ze nie ma jej tam gdzie oni sa :)
xxx
xxx 27.03.2015, 13:53
Stajnia Iskra ;) Polecam... omijać szerokim łukiem ;) (zwłaszcza właściciela)
aaa
aaa 27.03.2015, 12:49
Pani Prezes sama szkodzi zwierzętom i fundacji.
Zanim podejmie się jakiekolwiek działania trzeba się zastanowić jakie niesie to za sobą konsekwencje.
Nie może być tak, że ktoś robi krzywdę innym ludziom a wszyscy muszą o tym milczeć, bo zaszkodzą zwierzętom, wręcz przeciwnie. O takich rzeczach powinno się mówić głośno. Zanim zrobiła zbiórkę na konia powinna liczyć się z konsekwencjami tego co robi! Bazowanie po raz kolejny na uczuciach ludzkich w celu uciszania kogoś jest żałosne.
Mnie nie telepie, ale tobie widać już brak argumentów skoro zaczynasz używać takiego słownictwa.
żalllalal
żalllalal 27.03.2015, 10:38
żal- a co ona prowadz? fundację pomocy ludziom czy zwierzętom, co? chyba zwierzętom to niech do nich kieruje swoją litość, a ty idź spuść z kija b cię już telepie chyba ;)
żal
żal 27.03.2015, 09:35
Szkoda że pani Iwona nie ma takiej litości dla ludzi jak dla zwierząt. Proszę sobie nie dorabiać teraz tych ckliwych historyjek co znowu za serce ściskają, myślę że już coraz mniej osób nabiera się na takie pisanie.
zainteresowany
zainteresowany 27.03.2015, 08:18
lonżowanie na kantarze nazywane ćwiczeniami ?????? 260 zł?????

trzeba uwazac żeby sobie zbytnio kon nie rozbudował miesni szyi :P

masakra. takie cuda to tylko w polskich realiach..
w której stajni tak to robią ??
prawdziwe2
prawdziwe2 27.03.2015, 07:52
"prawdziwe"- no właśnie, czyli macie gdzieś zwierzęta. Niech sobie głodują, byle Iwonie dokopać. To nie jest zbiórka pieniędzy tylko głosowanie o karmę dla zwierząt. Może jeszcze powiesz, że z suchej karmy sobie zupę gotuje? Ja jestem karmicielką w Kwidzynie, gdyby nie pomoc otrzymana od Iwony nie wiem co bym zrobiła, bo nie wykarmiłabym sama stada kilkunastu kotów. Iwona całą zimę dbała, żeby koty miały puszki i suche, teraz koty nie tylko z jej domu tymczasowego, ale w większości te bezdomne, którym pomagają karmiciele mogły mieć zapewniony byt na kilka miesięcy, ale co tam, Was obchodzi zawiść personalna do Iwony, a nie to, że zwierzęta będą głodne. Byle dokopać, a że kopiecie leżącego (w tym miejscu tłumaczę- potrzebujące zwierzaki) to już inna sprawa.
Kasia
Kasia 27.03.2015, 07:47
a Iwona ma was w nosie i robi dalej kawał dobrej roboty dla zwerząt. Tak trzymaj dziewczyno i nie przejmuj się!
...
... 27.03.2015, 07:45
???
kon miał właściciela. tyle w temacie. grozby? nie! trzeba uwazac co się pisze bo internet nie wybacza a tym bardziej jeśli trafia to do sadu.
exiskrowicz
exiskrowicz 27.03.2015, 07:36
To, ze z Iskry ostatnio sporo osób odeszło nie ma nic wspólnego ani z fundacja ani z Iwoną S, po prostu w stajni zaczęło brakować miejsca dla prywaciarzy i tyle. nie jest to kwestią żadnych ciekawych rzeczy które rzekomo się tam dzieją.
abc
abc 27.03.2015, 00:18
Ojej, znowu jakieś przywidzenia i znowu nie można złego słowa na fundację powiedzieć?
Bardzo dobrze że reportaż powstał, myślę że coraz więcej ludzi odważy się i powie co wie na temat fundacji.

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
prawdziwe
prawdziwe 27.03.2015, 00:11
To może niech fundacja odblokuje wszystkich których zablokowała za niewygodne wpisy.
A czemu niby tam nie można?
Niech ludzie wiedzą na kogo będą głosować.
siostra
siostra 26.03.2015, 23:58
Właściciela Malty nie musieli czekać miesiąca na zrobienie reportażu, przecież fundacja już 1 marca ogłosiła że wszystko jest ok.
Co prawda na podstawie zdjęć (pobranych bez niczyjej zgody) tym razem bez komisji i bez jakichkolwiek oględzin klaczy, no ale cóż, tak właśnie działa ta fundacja.

Nie udało się, sprawa się rypła to trzeba ludziom jakoś oczy zamydlić.

Właściciele nie musieli i nie muszą niczego ukrywać, od samego początku pisaliśmy że każdy zainteresowany losem Malty może przyjechać i zobaczyć jak wygląda to wszystko, i co?

Nie pojawił się nikt, ani pani prezes ani żadna z osób tak teraz jej broniących.

Pojawił się za to weterynarz i Związek Hodowców Koni, oni wystawili swoje opinie, a wszystkie głupie insynuacje można teraz sobie w buty włożyć.
Monika
Monika 26.03.2015, 23:12
kontaktowałam się a jakże i to jest zalosne ze obiecała mi cos i od miesiąca nic. dlatego nie wierze tej osobie nic a nic. wręcz czuje się oszukana !!! i żałuje bardzo ze pomogłam jej finansowo bo nie wierze żeby te pieniądze były przeznaczone tylko na zwierzęta. poza tym za dużo złego jest w działalności tej pani. nikt nie twierdzi ze nie ratuje zwierzat ale tez w swych dzialaniach postepuje nieuczciwie pisząc i mowiac nieprawdę !
!!!
!!! 26.03.2015, 22:00
ze stajni Iskra więcej osob odeszło więc więcej można się dowiedzieć ciekawych rzeczy ;)
???
??? 26.03.2015, 21:31
Do !!!
To było odnośnie tej wypowiedzi:
"york - może i jestem z Rotmistrza ;) a może nie. niech lepiej prezeska uważa na to co mowi i pisze w necie bo to dochodzi do WSZYSTKICH ludzi którzy mogą nie wybaczyć takich oskarżeń i popełnionych błedów ;) nie da jej tez nic ze nagle pousuwa swoje głupie bzdurne komentarze, napisane po to żeby brac ludzi na LITOSC co oczywiście przekłada się na przelane pieniądze na konto." wydaje mi się, że nie mowa tu o chęci wyjaśnienia sytuacji finansowej fundacji...
helołżartownisiu
helołżartownisiu 26.03.2015, 21:23
Panie czy tam Pani !!! konie niby nie były przeznaczane tam na rzeź? buhahaha, dobry joke :D
xxx
lubie poziomki 26.03.2015, 20:58
dobrze że stajnia ,,Rotmistrz" w końcu przemówiła, chciaż na to chyba trochę za późno. trzeba była zareagować kilka miesiecy temu kiedy Iwona przeniosła się do Iskry i zaczęła opowiadac o Was dziwne historie, a nie teraz.
!!!
!!! 26.03.2015, 20:23
pierwszy raz się wtrace w ta dyskusję !! bardzo proszę deikatnie mówiąc odwalic się od TEJ stajni. nikt z nas nie zalozył i nie zakłada fundacji - nie zbieramy kasy od ludzi, żaden z koni nie był i nie jest przeznaczony na rzeź. sa tam konie prywatne i stajenne i NIKT nie zbiera kasy na swoje konie wiec NIKT nie będzie nas rozliczał !!! ZROZUMIANO ??? !!!
a pytania ludzi kierowane do fundacji oraz chęc wyjaśnienia sytuacji finansowej i nie tylko przez wiele osob nie uważam za GROŹBY !! chyba nikt nie będzie przytakiwał za każdym razem pani prezes? padały i będą padac niewygodne pytania ale chyba jak ktoś zakłada fundacje to powinien się z tym liczyc. więc radze całej tej fundacji odpowiadać na pytania nawet te nie wygodne !!!
xxx
xxx 26.03.2015, 20:03
Nie zgadzam się z Tobą york, ale to chyba nie jest odpowiednie miejsce na tego typu dyskusje. i nadal twierdze że lonżowania na kantarku treningiem nie można nazwać (ani wzmacniającym, ani rozbudowującym:). Poza tym ta cena, 260 zł? Uważasz że jest adekwatna do ,,usługi"?
york
york 26.03.2015, 19:47
xxx
Trening wzmacniający (nie rozbudowujący) mięśnie również dotyczył Wektora i zacytuje twoje słowa (sądziłam że można się tego domyślić z mojego wpisu ale jak widać nie:). Rozrost mięśni a ich wzmacnianie to dwie osobne kwestie, inaczej wszyscy, którzy chodzą na siłownię wyglądali by jak Pudzian...pomyśl przez chwile to zrozumiesz.
???
??? 26.03.2015, 18:08
XYZ
Jesteś czy nie jesteś z rotmistrza, ale to wygląda jakby ludzie z tej stajni grozili fundacji...wiec również radzę się zastanowić nad tym co piszesz.
żałosne
żałosne 26.03.2015, 18:05
Widać właścicielom Malty nie wystarczy, postanowili napisać pod wydarzeniem mającym na celu wygranie karmy dla zwierząt, a jak... udupić fundacje i dać zwierzakom głodować. Nawet na zwierzętach będziecie wylewać swoje żale i frustracje? Tu nie chodzi wam o prawdę, inaczej nie szkodzilibyście zwierzętom znajdującym się pod opieką fundacji. Chyba, że napiszecie, że ta karma to też nie miała być dla zwierząt, tylko dla prezes fundacji, żeby miała co jeść...żałosne.
pony
pony 26.03.2015, 17:59
Monika
wystarczyło skontaktować się z fundacją, ale po co skoro można uwierzyć w to co "pokazują" inni, nawet samemu nie mając pewności cyt."może z 10% poszło na zwierzęta". A może na przekór temu co piszą inni, cała kwota przeznaczona została na zwierzęta? Nad tym to już się nikt nie zastanowi...
xxx
xxx 26.03.2015, 17:25
Pisząc, że lonżowanie nie jest potrzebne miałam na myśli tego konkretnego konia, 22 latka po x latach pracy w szkółce (sądziłam że można się tego domyślić z mojego wpisu ale jak widać nie:). poza tym to pani prezes powiedziała że ćwiczą z Wektorem bo ma on zanik masy mięśniowej, nie jest to mój wymysł. Poza tym nazywanie lonżowania konia na kantarze ,,treningiem" jest moim zdaniem nieporozumieniem. A stwierdzenia ,,Przy lonżowaniu mięśnie mają się wzmacniać a nie rozrastać"nie rozumiem zupełnie. to chyba jest jakoś tak że jedno jest następstwem drugiego, ale może się nie znam...?

Monika
Monika 26.03.2015, 16:27
jestem jedna z tych które pomogły tej dziewczynie finansowo !! dopiero teraz obejrzałam materiał a już wcześniej dotarl do mnie sygnał o tym, ze ta cala prezes iwona niby pomga zwierzętom ale przy okazji bardzo kręci i przekręca fakty !!! niestety nie jestem z malborka więc nie miałam możliwości poznac jej działań osobiście.
po prostu szlag mnie trafił !!!!!!!!!!!!!! ze pomogłam finansowo jej portfelowi gdzie może z 10% poszło na zwierzęta !!!! a jest naprawdę tyle potrzebujących zwierząt a ja dałam się tak nabrać ...
czy ona nie ma znajomych? koleżanek? rodziny? czy one/oni nie widza ze w jej działaniach jest jedna cos złego? ze naciąga prawde? ze kłamie? po prostu jestem zszokowana tym, ze tak młoda osoba i niedoświadczona ( chyba !! ) tak potrafi naciagac ludzi...
szok i jeszcze raz szok...
po prostu jestem wsciekła!!
:P
:P 26.03.2015, 15:52
york na serio wpłacajcie kase bo waszej nic nie robiącej koleżance brakuje na fakturę. mysle ze co miesiąc będzie gorzej wiec brac się za portfele i wpłacać a nie marudzić na serio york ha ha ha
serio?
serio? 26.03.2015, 15:15
york w 100% popieram! zebrała się banda frustratów i taniosensacjoholików
XYZ
XYZ 26.03.2015, 15:03
york - może i jestem z Rotmistrza ;) a może nie. niech lepiej prezeska uważa na to co mowi i pisze w necie bo to dochodzi do WSZYSTKICH ludzi którzy mogą nie wybaczyć takich oskarżeń i popełnionych błedów ;) nie da jej tez nic ze nagle pousuwa swoje głupie bzdurne komentarze, napisane po to żeby brac ludzi na LITOSC co oczywiście przekłada się na przelane pieniądze na konto.
york
york 26.03.2015, 12:06
No proszę widać sami znawcy koni "xxx" uważa, że koń nie potrzebuje treningu i może sobie całe życie przechodzić po łące i nic poza tym. Przy lonżowaniu mięśnie mają się wzmacniać a nie rozrastać, wielka trenerko. A do "abc", skąd wiesz, że Wektor nie miał trafić do transportu, jesteś z Rotmistrza, że wiesz jaki los czekał Wektora? I fakt, konie ze Skaryszewa nie trafiają do rzeźni, one jadą wyłącznie na dożywotnie sanatoria dla koników i kucyków....żałosne. Wszyscy macie jakieś sapy i dąsy do fundacji, a czemu ma konie, a czemu ma pieski, kotki? Bo to fundacja ratująca i pomagająca zwierzętom. Widać nie doczytaliście, jakie ma cele. Czepiacie się o każdą pierdołę, a czy choć raz ktoś wpłacił cokolwiek na cele tej fundacji? Fundacja oczywiście ma obowiązek okazywać zaświadczenia czy to od weterynarza czy dowody poniesionych kosztów, ale tylko tym którzy wpłacają na konto fundacji pieniądze, bądź w inny sposób pomagają. A nie wam, szukającym sensacji tchórzom, którzy tylko w internecie są mocni.
Killdebill
Killdebill 26.03.2015, 11:17
Wy chyba jesteście ślepi. Każda wpłata na konie jest rozliczona, wystarczy sobie poszukać. Skoro jej powiedzieli, że trzeba lonżować, a sama nie umie to za to płaci- proste. Ludzie, którzy wpłacają wiedzą na co i jakoś nie czują się okradani, tylko wy, których zadaniem jest plucie jadem w internetach... Nikt jej nie kazał kupować koni, ale są już pod opieką fundacji, więc logiczne, że kierują się tym, co doradzają im ludzie z doświadczeniem, a czy stajnia ich naciąga czy nie - cóż, widzę, że już w każdym szukacie naciągacza. Są również inne fundacje, które trzymają wykupione konie w pensjonatach np. Zwierzęca Polana i płacą 500zł. za konia. Wektor miał czy nie miał iść na rzeź- tego nie wiem, wiem, że miałem okazję go zobaczyć niedługo po zakupie i w tym tygodniu- wygląda o niebo lepiej i to się liczy. Dla mnie liczy się, że tym zwierzętom jest dobrze i tyle, a wy jesteście żenujący w tym doszukiwaniu się przekrętów których nie ma.
xxx
xxx 26.03.2015, 08:19
a po co są te całe ćwiczenia? żeby wyciągną kasę i po nic więcej, bo ten koń na pewno ich nie potrzebuje. personel stajni lub właściciel wmówili pani prezes że koń tego potrzebuje i maja z tego 260 zł miesięcznie dzzięki czemu np teraz mogli wykazać się ,,dobrocią" i opuścić cenę za hotel dla koni do 400 zł i zostac ,,na plusie"bo i tak w sumie za te dwa konie mają ponad tysiąc złotych. a koń który wychodzi codziennie na pastwisko nie potrzebuje być ganianym w kółko 2 razy. pani prezes mówi że koń ma ,,delikatny zanik mięsni" ale dla 22latka to normalne , poza tym jeszcze nie słyszałam o koniu który by nabrał masy mięśniowej od biegania na kantarze.
pani prezes radze aby nie wierzyła tak ślepo ludziom z iskry bo oni też lubią wyciągać kasę.
abc
abc 26.03.2015, 07:32
a kto jej kazał kupować te konie? mało jej psów i kotow czy kasa tak szybko nie leci jak na biedne koniki?
jeden koń na pewno nie był przeznaczony na rzeź - Wektor a klaczka - watpie żeby klacz z obustronnym pochodzeniem była na rzeź przeznaczona.
ponadto ma koleżanki które potrafią lonzowac jej zagorzałe fanatyczki. to co? one tez zamiast pomoc wola przykładac reke do tego żeby ludzi oskubać?
po ch..j się za cos bierze jak nie potrafi, jak nie daje rady z czyms typu finanse?? licz na siebie dziewczyno !!
sa schroniska dla zwierzat w tym i koni ale oni maja własne stajnie a nie hoteluja konie !!!! poza tym dalej twierdze ze to MEGA kombinatorka ! skoro nie chce pieniędzy od miasta/gminy żeby uniknąć ich nadzoru to tylko jedno nasuwa się - okrada ludzi.
kto ją zna niech zgłasza sprawę i jej fundacje do urzędu skarbowego !!!
Killdebill
Killdebill 26.03.2015, 06:13
Skoro nie umie sama to niech jej ktoś lonżuje, proste. Ona ma na głowie kilkadziesiąt zwierząt, którymi zajmuje się sama, pomyślałeś człowieku, że może też brak czasu na te lonżowanie wchodzi w grę? I nie mów, że jak nie ma czasu to niech nie bierze czy nie kupuje zwierząt, bo to nie jej prywatne zwierzaki tylko te, którym pomaga, Wypowiadaj się jak zrobisz dla zwierząt tyle co ona.
Piotr
Piotr 25.03.2015, 22:05
Pani Prezes to niech sie nauczy lonżować konie to nie bedzie musiała dopłacać 260zł miesięcznie za "ćwiczenia" konia, mogłaby wtedy przeznaczyć 260zł na biedne koty i psy.....a nie.... przecież ludzie za to zapłacą..... :) Zapomniałem. Jak sie umie w życiu ustawić to nie trzeba umieć lonżować. Życie jest piękne.
zniesmaczona
zniesmaczona 25.03.2015, 10:18
Haha, już wyedytowany, bardzo dobrze, jeszcze można pousuwać te komentarze obrażające właścicielkę kota. Pierwotna wersja bez edycji raczej zachęcała do linczu.
Szkoda tylko, że edycja dopiero po takim czasie, gdy całe towarzystwo już się nakręciło i dało upust swojej miłości dla zwierząt, a braku zrozumienia dla człowieka. Jak zawsze Pani Prezes bohaterka wydarzenia.
Tylko że nie tędy droga Pani Prezes i pora zrozumieć że pomagać trzeba w taki sposób aby nie krzywdzić przy tym innych.
Na koniec dodam że cieszę że mój wpis pomógł, że zwróciłam Pani uwagę na problem i że wyciągnęła Pani z tego wnioski edytując swoją wypowiedź.
Jeżeli będzie Pani potrzebna jakaś porada to zawsze służę pomocną dłonią.
blablabla
blablabla 25.03.2015, 09:09
kogutek- przecież przeprosiła w tym oświadczeniu
kogutek
kogutek 25.03.2015, 08:11
Do blablabla:

Jest oświadczenie i co z tego? Mogło paść chociaż słowo" przepraszam" pomyliliśmy się, i byłoby po sprawie ;)
heniekzpoczty
heniekzpoczty 25.03.2015, 07:51
ZNIESMACZONA - umiejętność czytania ze zrozumieniem to na pewno nie jest twoja najmocniejsza strona. Wszedłem na ten link i co widzę:
"Kochani- bardzo proszę nie robić linczu na Opiekunce kota. Wstawiamy to z myślą o kotce, żeby znaleźć jej nowy dom. Decyzja jest podjęta i nic, a na pewno nie złość wylana w komentarzach tego nie zmieni. Jeśli chcecie pomóc udostępnijcie ogłoszenie, może w ten sposób kota znajdzie nowy dom!".
Nie jest to winą fundacji że ludzie nie mogą się powstrzymać od skomentowania.
Kobieto jesteś zwykłą zdesperowaną frustratką szukającą taniej sensacji.
Niedługo obrzucisz błotem tą kobietę za to że danego dnia deszcz padał i nie mogłaś pójść na spacer.
ŻENADA!!!!!!!
blablabla
blablabla 25.03.2015, 06:26
jest oświadczenie na stronie fundacji, szkoda, że widzicie tylko to co wam wygodnie
zniesmaczona
zniesmaczona 24.03.2015, 23:26
Pani Prezes już zajęta inną akcją, teraz nagonka na właścicielkę kota która chce go oddać.
Bez komentarza na razie pozostawię to, oceńcie sami.

https://www.facebook…
madzia
madzia 24.03.2015, 23:15
Do "siostry" a może właściciele powinni się przyznać że zmanipulowali innych, pokazali stan konia po miesiącu, który nie ukrywając, rzeczywiście był lepszy, ale dopiero po interwencji. Wygrana w konkursie na najładniejsze obejście, gratuluje może i najładniejsze ale czy bezpieczne dla konia? A może właśnie ze względu na wygraną, sprawa otoczenia konia, przedstawiona przez fundację była dla właścicieli niewygodna i dlatego postanowili zrobić nagonkę na fundacje? Że niby fundacja zmanipulowała przekaz a może to właśnie właściciele całą sytuację zmanipulowali, by wyszło na niekorzyść fundacji?
konik
konik 24.03.2015, 23:05
Cóż, tak by było najlepiej, ale jak widzę wypowiedzi ludzi tu, pod filmem i na facebooku, to nie wydaje mi się by to miało jakiś sens. Wcześniej chcieliście by fundacja coś napisała w tej sprawie, a gdy to zrobiła to została wyśmiana i skrytykowana. I tak samo by było teraz. Wy nie oczekujecie wyjaśnień, wy czekacie aż fundacja przyzna się do kłamstw i oszustw o które ją oskarżacie.
siostra
siostra 24.03.2015, 21:59
Jeśli Pani Prezes już ochłonęła to może teraz przedstawi sytuację ze swojej strony?
Wszyscy są ciekawi jak to było, skąd to się wzięło, czemu tak a nie inaczej.
Był czas na przygotowania, przemyślenia, teraz pora wypowiedzieć się oficjalnie i przedstawić swoje argumenty.
Może spotkanie teraz z reporterem i właścicielami dotyczące konkretnie tej sprawy?

Pani Prezes, czekamy.
ooo!
ooo! 24.03.2015, 20:59
bobo2 nikogo nie interesują zarzyłosci tej dziewczyny jako takie tylko to ze żadne z nich. podkreślam żadne z nich nie zna się na koniach !! ich podpisy i ta kartke można użyć jako papieru toaletowego. chyba wiadomo w jakim celu? :P
w reportażu wypowiedzieli się ludzie którzy maja do czynienia z konmi od lat, maja wykształcenie i wiedze by wypowiadać się nt trzymania koni jak i jego stanu fizycznego. i tego żadna komisja w składzie iwonka i jej faceci nie będą mogi podwazyc bo guzik się znaja.
jest powiedzenie "nie wchodz na afisz jak nie potrafisz" a Iwonka niedługo za słonie i zyrafy będzie się brała. ciekawe tylko gdzie je będzie hotelowac.
a tak ogolnie jak widziała zle warunki konia i jego zły stan zdrowia i wg tego co mówiła w materiale to powinna wezwać policje. ciekawe czemu tego nie zrobiła??
ooo!
ooo! 24.03.2015, 20:46
ooo może wyjasnij co znaczy wg ciebie kon nie był zadbany - rozwin swoja myśl - ... czekam niecierpliwie na odpowiedz bo zapewne jesteś expert?
na zdjęciach Iwonki nie było pastwiska wiec o czym piszesz? czy w ogóle byłas/byles kiedyś na pastwiskach i widziałeś jakie one są? myślisz ze pastwiska to trawka jak na boisku stadionu narodowego?
a orientujesz się w jakich warunkach owa iwonka trzyma konie? bo ja wiem.
ooo!!
ooo!! 24.03.2015, 19:22
a w jakich warunkach iwonka trzyma obecnie "swoje" konie? nie w stajni tylko namiocie cyrkowym - doslownie
Basia
Basia 24.03.2015, 19:19
Bronię prawdy, a poprawione nic nie zostało, bo nie było potrzeby. Kilka normalnych a nie zmanipulowanych fotek i nagranie uczyniły cuda.
xxx
xxx 24.03.2015, 14:40
Koń zadbany nie był? fakt może od jakiegoś czasu nie był czyszczony, ale poza tym ? Malta nie była ani wychudzona , ani chora, ani bita czy maltretowana, więc skąd zainteresowanie fundacji tym koniem? Ile jest koni które naprawdę potrzebują pomocy? Trzymanych gdzieś po gospodarstwach, w ciemnych stajniach, często zamiast boksów mają stanowiska lub są po prostu przywiązane gdzieś do ściany, a zamiast pastwiska maja łańcuch i to wcale nie za długi? Są chore, maja poprzerastane kopyta, za małe obcierające lub wręcz wrastające kantary? takich koni w okolicach Sztumu i Malborka znalazłoby się kilka..
Malta miała i duży, jasny boks, i pastwisko gdzie mogła chodzić luzem. być może dla kogoś kto zajmuje zaledwie od kilku miesięcy i zna tylko takie stajnie jak ,,Iskra" to sytuacja konia mogła wydać się nienajlepsza, ale skoro Pani prezes ma zamiar się rozwijać w kierunku ratowania koni to może warto byłoby pojeździć po staniach i gospodarstwach i zobaczyć jak źle mają niektóre konie.
no i fakt że konia chciała kupić jej znajoma tez nie najlepiej świadczy o jej uczciwości.

Mnie w całym tym reportaży najbardziej przeraziło zachowanie właściciela stajni. Fakt, ,,Iskra" ma bardzo dobrą opinię ale jest to głównie opinia którą stajnia wypracowała sobie za poprzedniego właściciela. To nie fundacja zaszkodziła stajni tylko jej właściciel.
bobo2
bobo2 24.03.2015, 10:11
bobo jak nie masz pojęcia zielonego to się nie wypowiadaj, każda fundacja jest rozliczana przez urząd skarbowy, ma kontrole itp. a życie osobiste tej kobiety i to z kim sypia to chyba jej sprawa, nie róbmy tu personalnej telenoweli
miłośniczkahipokrytki ;)
miłośniczkahipokrytki ;) 24.03.2015, 10:09
ty sam/ sama jesteś histeryk/ histeryczka, dobrze, że jest ktoś w Malborku, kto ma odwagę walczyć z tym wszystkim złem w stosunku do zwierząt a nie działa na zasadzie" ręka rękę myje"
ooo
ooo 24.03.2015, 10:07
a kogo ty bronisz? Koń zadbany nie był, podwórko też nie i to widać gołym okiem Chwała tej Pani za to, że chociaż częściowo udało się pomóc i poprawić warunki w jakich żyje klacz.
zbulwersowany
zbulwersowany 24.03.2015, 08:43
Ja widziałem ten reportaż ze szkoły! Co za geniusz stworzył w szkole MINI ZOO!!!
Osoby za to odpowiedzialne i te co na to pozwoliły powinny pójść siedzieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zwierzę to też istota żywa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Basia
Basia 24.03.2015, 08:11
Wszyscy broniący fundacji skupiają się na niby źle zrobionym materiale, a czy zwrócił ktoś uwagę na to co pisała fundacja w swoim wydarzeniu na temat Malty i jej gospodarzy?
Skąd się wzięły słowa pani Iwony że Malta ma iść na rzeź bo nie przynosi zysku, gospodarz chce się jej pozbyć bo nie ma pieniędzy,że nie widziała weterynarza ani kowala?
Czy to nie są oszczerstwa i pomówienia?
Jak może działać w ten sposób fundacja?
Kogo Wy bronicie?
STUDNIAbez dna
STUDNIAbez dna 23.03.2015, 22:03
tak tak szuje. z tego co wiem iwona sama taka podstepna szuja była wystepujac w uwadze. reklama by jej pasowala ale niewygodne pytanie to już nie. nie chce mieć niewygodnych pytan to niech jako prywatna osoba za swoja kase ratuje zwierzęta i wtedy nikt nie będzie jej rozliczał. czas się zabrać do roboty a nie zyc z tego co łaska dadza ludzie.
goska
goska 23.03.2015, 19:24
w iskrze konie maja błoto poczas ulew i pustynie podczas susz. poza tym czemu cała ta iwonka nie znajdzie tańszego hotelu? 500 zł to sporo jak na konie fundacyjne. a w okolicach sa stajnie o niższym standardzie ale z dużymi pastwiskami i sa tansze. no ale widoczenie dziewczyne stać na to bo ludzie jej wpłacają kase. do roboty by się wzięła a nie liczy ze ja ludzie będą utrzymywać. co za pokrecona osoba. widać ze czerpie zyski finansowe z tej dziaalnosci skoro twierdzi ze niby chce być niezalezna i nie bierze kasy od miast/gmin na ratowanie zwierzat. lepiej naiwaniaków naciągac !! WSTYD !!
goska
goska 23.03.2015, 19:18
tak, to ta sama. wtedy była bardziej wygadana do kamery niż teraz. no ale wtedy to był tvn a teraz tylko tv malbork :)
śmiech
śmiech 23.03.2015, 16:37
Dziennikarz palnal gafe z tym miejscem defekacji co nie zmienia faktu ze kon mial padok trawiasty takze do dyspozycji. a wy myslicie ze w stajni gdzie fundacja trzyma konie to nie ma blota?
końikuweta
końikuweta 23.03.2015, 15:36
Dokładnie to samo pomyślałem co ktoś pod spodem. Miejsce w którym się załatwia? Jeszcze nie widziałem konia, żeby się załatwiał jak kot w jednym miejscu. To jest KOŃ. przepraszam bardzo, ale KOŃ wali gdzie stoi. Może jeszcze wciśniecie ludziom, że w środku miała sedes do którego się załatwiała i kopytkiem spuszczała wodę. Porażające jest to, że ludzie uważają, że ta kobieta nie ma nic do powiedzenia. Pewnie ma, ale nie została zapytana w normalny sposób tj. "O co chodziło z Maltą", tylko została zaproszona w innym celu, a na koniec wzięto ją pod włos, dodatkowo pytając nieobiektywnie, bo narzucając swoje zdanie- proszę powiedzieć o Malcie, napisała pani, że koń ma źle, a wiedziała pani, że tak nie jest- to nie jest pytanie rzetelnego dziennikarza, tylko stronniczego dziada, który już zdecydował jak jest na podstawie wysłuchania jednej ze stron.
xxx
xxx 23.03.2015, 12:11
To ta sama histeryczka co wykasowała zwierzaki z LO2?
siostra
siostra 23.03.2015, 08:30
Pani Iwono, nie było o tym w reportażu, ale właściciela Malty trzy razy z rzędu zajęli 2 miejsce w gminnym konkursie na najładniejsze obejście, o czymś to chyba świadczy.
Ale skąd to pani może wiedzieć, prawda?
Pani tylko szybką zbiórkę zrobiła, żeby ktoś inny konika nie kupił i liczyła ze się to nie wyda.
Weterynarz i Dyrektor Związku Hodowców Koni byli zaraz po tym waszym oczerniającym wydarzeniu, a łąka tak jak była to jest. Nikt jej tam nagle nie posiał.

Pisze pani coraz większe bzdury, czytając to, aż śmiech człowieka ogarnia.

Nie lepiej przyznać się, przeprosić? Jak można być tak wyrachowanym człowiekiem?
HankaMostowiak z kartonu
HankaMostowiak z kartonu 22.03.2015, 20:54
Heniek z poczty vel detektyw reportaży. Henius a na której poczcie "robisz"? tutaj nawet dziennikarz z BBC by ci nie dogodził hehe. podobno jest wolne stanowisko w BBC staruj tam, olej prace listonosza !!
Karolina
Karolina 22.03.2015, 10:49
Heniek z poczty dodajesz wpisy a później sobie je komentujesz ;D Mistrzostwo świata ;D Gratulacje ;D
madzia
madzia 22.03.2015, 10:25
Przeciwnicy Iwony też już nie wiedzą do czego się przypiąć...miesiąc czasu to bardzo dużo by właściciele zadbali o klacz, by wyjść potem na wiarygodnych...
madzia
madzia 22.03.2015, 10:21
Rzeczywiście odpowiada to temu co "Wy" chcecie pokazać i co chcecie osiągnąć. Fundacja robiła zdjęcia w miejscu gdzie koń na co dzień załatwia swoje potrzeby fizjologiczne, a czy to jest kot, który chodzi do kuwety? Koń załatwia się tam gdzie stoi, chodzi czy je trawkę...wali dosłownie wszędzie. Rażący jest jednak dla mnie ten drut kolczasty i odłamki cegieł i jakieś kamienie w miejscu gdzie koń chodzi. Również płoszenie konia, po to by pokazać jaki jest energiczny, również nie jest zbyt mądre. No cóż, sprawa zrobiła się głośna dopiero po miesiącu,a to dużo czasu by troszkę uprzątnąć teren i zająć się pielęgnacją i kondycją konika. Różnice w czystości podłoża widać porównując zdjęcia zrobione przez Fundację z filmikami zrobionymi, przez właścicieli. Skoro uważali, że wszystko jest w porządku, to czemu posprzątali teren? A co do dziennikarzy, gdyby byli bezstronni, to by raczej zapytali, jak ta sprawa wygląda od strony Fundacji a nie, oskarżając ją o oszustwo i pytając dlaczego to zrobiła. Rzeczywiście pokazaliście konia i warunki w jakich przebywa po uprzątnięciu terenu, zajęciu się koniem jak należy i to dopiero miesiącu.
kovson
kovson 22.03.2015, 09:13
Tragedia dziennikarzyna, tragedia poziom telewizji. Małomiasteczkowa tania sensacja i pan który nie wyskoczy powyżej swojego małego nosa w swojej mieścinie. Tragedia nikt chyba takiego syfu nie ogląda bo to szkoda czasu, przejrzałem sobie rożne materiały i mniej więcej jakość i rzetelność wygląda podobnie we wszystkich - szkoda na to czasu i tyle.
heniekzpoczty
heniekzpoczty 21.03.2015, 22:56
Tu nie chodzi o tą kobietę czy konia, tylko o tanią medialną manipulację nieudolnych wykonawców - tych wypocin. Samo to już śmierdzi ile dni potrzebowali na zmontowanie "CAŁEJ ROZMOWY Z PANIĄ IWONĄ S," i to może surowej bez pocięcia, a może tyle trwa kopiowanie zapisu z kamery.
Wiele kalectwa jest w ich wykonaniu, a wy ludzie temu wierzycie jak stado baranów.
fanka iwonki
fanka iwonki 21.03.2015, 22:25
co znaczy wg powyższej opinii ze właściciel nie dbal o konia? konkrety a nie powtarzanie bzdur !! wypowiedział się wet i pan ze zw hodowców koni. jeszcze mało? może ksiądz z ambony miał to jeszcze potwierdzić? iwona nie jest specjalista w żadnej dziedzinie. naczytała się bajek chyba. a to ze ma 20 kotow tez nie robi z niej fachowca. swoje konie gdzie trzyma? pastwiska bez trawy tzw pustynia, zamiast stajni murowanej - stodoła. mogła chociaż D ruszyc i poszukać tańszej stajni bo jej chyba hala i inne udogodnienia nie sa potrzebne! a i ludziom mniej by zabierala z portfeli
lolo
lolo 21.03.2015, 20:15
Może ktoś się teraz zainteresuje nimi.
aszfdgx
aszfdgx 21.03.2015, 20:13
Czepiasz się tych ust jakby Pani Iwonka coś mówiła w sprawie z Maltą. To była tylko ucieczka.
heniekzpoczty
heniekzpoczty 21.03.2015, 19:17
Oglądam ten wasz reportaż i zapomnieliście jeszcze dodać dopisek "PLIK PODZIELONY PRZEZ KAMERĘ W TRAKCIE ZAPISU ŚCIEŻKI" w 5.21 oraz 15.59 - ale to przecież surowy materiał.
Zżera mnie ciekawość dlaczego tym razem tak mocno rozmazaliście obraz - może znowu się usta nie zgrywały z dźwiękiem.
Kiedyś był taki program "DZIENNIK TELEWIZYJNY", chyba tam odbywaliście praktyki.
Dla nie pamiętających programu link:
https://www.youtube.…
Karolina
Karolina 21.03.2015, 19:14
No niestety nie mieliśmy żadnych znajomości, a szkoda...
bobo
bobo 21.03.2015, 17:30
taaa Iwonka i jej obecny i ex facet.. sielanka !!! i podpisy ich ... co za zgoda... co za idiotyzm... każdy z nas może sobie teraz wymyslec fundacje i być jego prezesem. ja tylko nie wiem. czemu nikt nie zabral się naprawdę za ta fundacje.. jakies urzędy skarbowe lub inne..
jarek71
jarek71 21.03.2015, 15:48
Dlaczego z strony stajni znikneły wszystkie wpisy dotyczące fundacji i 'pani'Iwonki???
siostra
siostra 21.03.2015, 15:21
Brawo po raz kolejny Panie Robercie.

Takie rzeczy trzeba pokazywać i nazywać po imieniu. Nie można przyzwalać na manipulacje i oszustwa pod przykrywką szczytnych działań fundacji.

Dla fundacji wstyd!

Prezes zaprzecza w wywiadzie sama sobie. Mówi o kontakcie, pomocy właścicielom zaniedbanych zwierząt a tymczasem robi zbiórki, poza plecami właścicieli, na piękne i zdrowe zwierzęta!

Z całą odpowiedzialnością i odwagą potwierdzam Pana słowa i dodam że fundacja NIGDY nie kontaktowała się z właścicielami, ani przed zbiórką ani po wykryciu przez nas tego oszustwa.

Z właścicielami kontaktowała się Pani Gosia, która konia chciała kupić dla siebie, bo jej bardzo się spodobał, a prezes była z nią tam jako instruktorka jazdy. Czemu przedstawiła ją tak Pani Gosia?

Czy pani prezes może przedstawić ten oficjalny dokument, o którym pisze na stronie swojej fundacji,
czteroosobowej komisji? Kiedy ta komisja była zbadać stan Malty?
Z relacji sąsiadów wynika że były dwie panie.
Czy panowie, podani przez panią Iwonę jako członkowie komisji, potwierdzą że tam byli?
Aga
Aga 21.03.2015, 13:44
Jeżeli fundacja stara się o państwowe środki i je dostaje to podlega kontroli Starostwa, jeżeli nie, to nie można ich kontrolować.
Wera
Wera 21.03.2015, 10:43
to jakaś parodia fundacji. jeszcze nie słyszałem by któraś z fundacji odrzucała i nie starała się o państwowe środki by pomagać zwierzętom - tylko po to by zachować niezależność
neka
neka 21.03.2015, 09:49
smiech mnie ogarnia, to ludzie,ktorzy o konia nie dbali widocznie mieli znajomosci w telewizji. Pani Iwona to bardzo dobra osoba, nie wiem kto by pomogl tym zwierzetom, gdyby nie fundacja. Nie wstyd wam wlasciciele konia?
Mulan ze sztumskiej doliny
Mulan ze sztumskiej doliny 21.03.2015, 08:53
z niecierpliwościa czekam na publikacje pelnego nagrania. wogole czemu nigdzie nie mozna zlasc rozliczen fundacji??? innych fundacji w necie pelno, a tej nie ma? o jakiej przejzystosci ta baba napisala na fb?
kk
kk 21.03.2015, 08:47
Mam Ci zrobić skan dyplomu weterynarza?
Ciekawe jaki wtedy będziesz mieć argument. Może całe drzewo genealogiczne też wstawić ,żeby nie było ,że to "wujek, brat" itd
abc
abc 20.03.2015, 23:18
obroncy Iwony już nie wiedza do czego się przypiąć.. wet to nie wet - nie ma na to dowodów, wlacznie z brakiem dyplomu o ukończeniu studiów, kon ogolnie pod wpływem dotkniecia Iwonki - o matko - ozdrowiał !! sami widzieliście !! głaskała klacz, grzebała w grzywie. znak tylko taki, że iwona ma nie tylko rtgena w oczach ale i lecznicze ręce. w ciągu paru dni kon ozdrowiał, wypieknial, kopyta stały się idealne.. dajcie namiary do niej zaraz zadzwonię i umowie się na termin czarowania z ręki.

Fanka Agatki
Fanka Agatki 20.03.2015, 21:11
O, znowu Agatka pisze :D Sugerujesz że niby Iwona Maltę swoim dotykiem uzdrowiła że teraz nie kuleje?
I pisz grzeczniej, wszędzie ludzi obrażasz wyzwiskami, ale tak jest jak ktoś nie ma argumentów.
Właściciele mają zaświadczenie weterynarza i Dyrektora Związku Hodowców Koni w Malborku, oczywiście komisja Iwonki jest bardziej doświadczona... ale sama zaprzeczyła temu w dzisiejszym oświadczeniu.
zainteresowana
zainteresowana 20.03.2015, 20:46
Fundacja na swojej stronie wystosował oświadczenie, śmiech mnie ogarnia czytając to.
Ich komisja rozmnażają się chyba.
Pierwsze wpisy na stronie fundacji, te usunięte, mówiły o pani prezes i jej koleżance, później była komisja trzyosobowa, dzisiaj zrobiło ich się czworo.
Szok, jak tak można kłamać!
Pani Iwono, napisze pani szczerze że koleżanka Gosia chciała kupić sobie konika i razem wymyśliłyście tę bajkę żeby ludzie za to zapłacili.
Anonimowa osoba w składzie fundacji to właśnie Pani Gosia ( widać ją na fotkach) razem jeździcie, albo jeździłyście do stajni, chyba Pani Gosia się na panią wypięła że tak ukrywa pani kto to był.
Jest też druga opcja, Pani Gosia może powiedzieć coś co tylko Panią pogrąży a ją oczyści.
Czas pokaże jak było.
Jeszcze trochę i wyjaśni się wiele innych rzeczy w tej sprawie.
Asia
Asia 20.03.2015, 20:15
Szanowna Pani Iwona wystarczająco namieszało już w schronisku w Kwidzynie - powstałby z tego jeszcze ciekawszy reportaż. Niestety wiele osób, a zwłaszcza zwierząt w schronisku cierpi z powodu działalności tej kobiety , prawdziwe działania miłośniczki zwierząt - nie ma co. A więc miłośniczka zwierząt czy raczej pieniędzy? - niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie ;)
obrońca zwierząt
obrońca zwierząt 20.03.2015, 20:08
pazerność na pieniądze nic więcej nie przemawia przez Panią I.
Zbulwersowana
Zbulwersowana 20.03.2015, 20:04
Pseudo pomocną?? To do kur.... nędzy te wszystkie zwierzęta co u niej są co znalazła im dom uratowała przed śmiercią nazywasz czym??? .... Weź się zastanów co piszesz nie raz zwracałam się do Pani Iwony z pomocą jak znalazłam jakieś zwierzę w Reksie mówili nie ma miejsc a TAM pomimo, że ta Pani miała koło 20 kotów w domu i 2 psy przyjęła i znalazła nowy dom..... Tego nie nazywasz pomocą??? Śmieszny jesteś człowieku a raczej ŚWINIO BEZ SERCA !!!
Oczerniacie fundację patrząc na perspektywę jednego nędznego reportażu.... Jak widać na zdjęciach koń nie był w idealnym stanie, kulał na kopyto dopiero po interwencji Pani Iwony zaczęli się nim zajmować ..... A weterynarz powiedział na korzyść właścicieli bo co miał powiedzieć jak kasę z tego trzepie ....
Spójrzcie na siebie najpierw zanim zaczniecie oczerniać Panią Iwonę nikt nie jest idealny ale to co ona robi dla tych zwierząt jest wspaniałe... wiele istnień ocaliła i chociaż coś robi a nie tak jak Wy siedzicie na tych dupach i tylko oczerniacie WSPANIAŁYCH LUDZI !!!!!
ks
ks 20.03.2015, 19:27
A nie wydaje Ci się ,że Pani Iwona miała okazję się wypowiedzieć jeśli była taką niewinna...?
A tymczasem uciekła gdzie pieprz rośnie.
ataman
ataman 20.03.2015, 19:00
woow a mnie śmieszy postawa "fundacji" posługujących się WIEEEELKIMI hasłami uratujmy konia od rzezi..... "Fundacja" pokrzywdzona nie jest, tylko sama robi szkody, ludziom a teraz jak widzimy przysporzyła też problemów stajni, która ma bardzo dobrą opinię!
ojacieee
ojacieee 20.03.2015, 17:00
aż do soboty zajmie Wam profesjonalny montaż materiału na jeszcze bardziej tendencyjny? :D rozumiem, dzwoniliście po ekspertów :)
woow_2
woow_2 20.03.2015, 16:57
czyli potwierdzone - mamy tu do czynienia z niepotrafiącymi słuchać, czytać i myśleć - ludźmi. na samym wstępie wspomniałem, ze wypowiem się tylko w sprawie samego reportażu. nie interesuje mnie kto jest winny i kto ma racje w tej sprawie, od tego jest prokurator. a na pewno nie jakiś pan Robercik :)
tyle w temacie, pozdrawiam.
Fanka Heńka
Fanka Heńka 20.03.2015, 16:14
Heniek, słyszałeś na reportażu że jest tam pies?
Ja myślę że Ty to nie Heniek tylko Iwona jesteś.
I znowu rusz głową, pewnie był na łańcuchu żeby Cię nie ugryzł, gdy łaziłaś po posesji podczas nieobecności właściciela. A jeśli uważasz że działa mu się krzywda, to czemu jego nie chciałaś ratować? Za stary, nie rasowy i nie da się na nim zarobić tak jak na Malcie? Pomagacie tylko wybranym zwierzętom?
Na stronie fundacji pisałaś wielokrotnie że podejmujecie oficjalne kroki żeby zabrać Maltę właścicielowi i co? Na pisaniu się skończyło...

Co jak co, ale kręcić to Ty potrafisz.

O nazwisko weterynarz możesz poprosić redakcję, ale czemu nic nie wspomniałaś o opinii Pana Kopczyka, też się nie zna?
Z tego co mówiłaś, to akurat na koniach nie znasz się ty, to twoje własne słowa.

Co do ataku, to atakował tam ktoś inny a nie reporter , to postawiło was w nieciekawym świetle po raz kolejny.

madzia
madzia 20.03.2015, 13:17
DIB, ciekawe czy byś mówił to samo nie będąc anonimowym? Wszyscy są odważni, bo są anonimowi. Może jakieś dowody na "owe jaja", które robiła fundacja. Czcze gadanie i nic więcej.
heniekzpoczty
heniekzpoczty 20.03.2015, 12:18
z tego co widziałem na stronie fundacji było wystawione oficjalne oświadczenie.
Ruszyłem głową i z tego co obejrzałem na filmie oraz przejrzałem poczynania tej owej fundacji wnioskuję że jest to czysta nagonka ze strony rodziny, znajomych itp.. Powinni zabrać konia interwencyjnie, ba z tego co słyszałem na tym reportażu jeszcze jest tam pies, niech zgadnę na łańcuchu :(

Najlepszy jest ten weterynarz - wujek, brat, przyjaciel a może telefon zaufania - nie pokazał świstka żadnego dowodu że to wykwalifikowany specjalista nawet nazwiska?
Skoro jest taki pewien co mówi to chyba powinien się pod tym podpisać.

Nie dziwie się tej pani że uciekła - znowu niech zgadnę - pewnie reporter zaproponował jej wywiad w innej sprawie, a na koniec zrobił na nią atak. Ciekawe jakby się pani zachowała?
No pewnie teraz to każdy z nas by był nie wiadomo jak stanowczy i pewny siebie.

Nadal stoję przy swoim:
Za dużo pytań, za mało odpowiedzi.
ZBYT TO WSZYSTKO JEDNOSTRONNICZE.
Piotr Wąsowicz TvMalbork
Piotr Wąsowicz TvMalbork 20.03.2015, 07:59
W związku bardzo dużym zainteresowaniem materiałem - w najbliższą sobotę wyemitujemy całą rozmowę z Panią Iwoną - bez cięć
buhahaha
buhahaha 20.03.2015, 07:58
Najpierw się podpisujesz "Stajnia Iskra", potem "koń", a teraz "kolega"- fajnie masz, jakieś roztrojenie jaźni ? :D
Kolega
Kolega 20.03.2015, 07:21
………….no to się wydało kim jest Iwona ! A to miał byś jej sposób na bezstresowe i dostatnie życie. Oszustwo i przekręty ma już wrodzone. Zawsze taka była.
madzia
madzia 19.03.2015, 22:35
Tak czytam te wasze komentarze i śmiać mi się chce, skoro wszyscy broniący fundacji mają zarzucane jakieś prywatne z nią powiązania, to może wy wszyscy, negujący i oskarżający fundację też maczaliście swoje palce w tych "waszych kłamstwach" i całym reportażu.
kobyłka
kobyłka 19.03.2015, 21:23
Reportaż kiepski, ale niestety mówi prawdę o tej fundacji, oby wyciągnęli z tego wszyscy wnioski
Zdzisław Jarząbek Preze
Zdzisław Jarząbek Preze 19.03.2015, 20:53
Gościu czy ty jesteś z rodziny tej pani? a może to pani Iwonie wybiela się w tych komentarzach? zastanawia mnie jedno na ch*** ona tak uciekała jak jest taka święta co? ja jak wiem że nie mam nic do ukrycia rozmawiam. a ona Du** za pas i heja K** ratuj gonią mnie dziennikarze bo zbierałam lewa kasę. Co to ma być? skoro jest czysta to stoję, mówię i dementuję, nie tworząc w koło siebie zwątpienia, śmiechu i przekrętu + 600 do zajebistości reporterów. A stajnie żegnam ozięble ;) pozdrawiam Zdzisław Jarząbek Prezes ;D
Oooo
Oooo 19.03.2015, 20:33
Jest tak jak Dave piszesz, nikt nie chce być kojarzony z Panią Iwoną, Reks także.
zainteresowana
zainteresowana 19.03.2015, 20:02
No Heniek, rusz głową...chwaliła swoją fundację. Gdy miała się wypowiedzieć w konkretnej sprawie to zwiała, a mogła wtedy oczyścić fundację z zarzutów, jeśli w/g was są bezpodstawne.
Dave
Dave 19.03.2015, 19:55
Nie na podstawie tego reportażu! Dziennikarz miał do wglądu różne przekręty Iwony od różnych ludzi których tu nie wykorzystał. A REKS podejrzewam mógł by pogrążyć ciebie Iwona, ale nie chce się brudzić i nikt szanujący się nie chce być z tobą kojarzony :)
zaciekawiona
zaciekawiona 19.03.2015, 19:49
mhm i podczas przesłuchania znowu Pani Iwona ucieknie?
Pani Iwona oszukała wielu ludzi, zarówno tych którzy wpłacali jak i właścicieli Malty, myślała że sprawa ucichnie i wszyscy zapomną, a tutaj niespodzianka.
Nigdy też nie przeprosiła właścicieli Malty za tą sytuację.

Stajnia już ze swojej strony wywaliła link o współpracy z fundacją, ciekawe czemu? Za niewinność Pani Iwony?
DIB
DIB 19.03.2015, 19:49
Trzeba było przed kamerą się wypowiedzieć a nie tu incognito, kimkolwiek jesteś ;)
DIB
DIB 19.03.2015, 19:46
Prezes ? Fundacja ? Ona takie jaja robiła za nim zarejestrowała się jako "fundacja" z podawaniem konta włącznie , tylko smród koło siebie poczuła i szybko zarejestrowała się. Gówno ma do powiedzenia na temat swoich przekrętów bo się boi że się pogrąży jeszcze bardziej!
zxy
zxy 19.03.2015, 17:49
Iwona już napisałem wcześniej, nie pisz tyle bo popsujesz klawiaturę :)
Prawda
Prawda 19.03.2015, 17:48
W końcu ktoś wziął się za tą pseudo pomocną zwierzętom.. !
Podejrzewam, że tak samo zrobiła z wizerunkiem II LO, jest jedną wielką oszustką dla której liczy się tylko i wyłącznie pieniądze.. Nie wspomnę już jak traktuje ludzi w swoim otoczeniu.

Robert Brawooo ;)
jesteś genialny !!!
Karolina
Karolina 19.03.2015, 17:01
Mieszkam w Malborku i nie słyszałam wcześniej o tej pani, a tym bardziej o jakiś oszustwach z jej strony.
Skoro jest taką znaną krętaczką to czemu nie zamkneli jej fundacji już dawno?
Jak na razie to czytam same pomówienia i wyczówam nagonkę.
Podejżewam że te oskarżenia są wyssane z palca i chodzi tu o zazdrość że druga osoba może być zaradna.
Typowy polak. ŻENADA
woow
woow 19.03.2015, 16:52
wypowiem się w sprawie samego reportażu. śmieszy mnie całkowicie postawa "dziennikarzy" posługujących się wielkimi hasłami wolności słowa, prawa redaktorów itd. ambicja przerasta niespełnionych ludzi...
materiał nieudolnie zmanipulowany i tendencyjny. nawet mierny montaż nie retuszuje wykroczeń jakie zostały przekroczone w tym reportażu.
na miejscu pokrzywdzonych, czyli fundacji i stajni, sprawa leżałaby już w sądzie ;)
Marian K.
Marian K. 19.03.2015, 15:24
zgadzam się, wszystko co tu obejrzałem jest "SZYTE GRUBYMI NIĆMI".
Nieudolna medialna papka dla bezmózgich zombie.
a
a 19.03.2015, 15:05
Istniało podejrzenie, ze za pieniądze zebrane od ludzi, koń zostanie wykupiony i oddany w prywatne ręce, znajomej fundacji, która zamiast kupić konia, dostanie go za free, za pieniądze wpłacających.
ana
ana 19.03.2015, 14:57
prawnik jak z koziej dupy trąba
Koń
Koń 19.03.2015, 14:52
……………to stajnia I...A Sztum Pole Pana G... ! A ta cała oszustka Iwona to szkoda słów !
Stajnia ISKRA Sztum
Stajnia ISKRA Sztum 19.03.2015, 14:48
………….to znana oszustka nie tylko w Malborku !!! Pokazała prawdę o fundacjach i jak działają fundacje ! Sprawa dla prokuratora.
Darek
Darek 19.03.2015, 14:45
Reportaż powstał po tym co się działo na facebooku, jak tam się fundacja zachowywała, jak kasowała niewygodne dla siebie posty, pytania. nie odpowiedziała na żadne z nich, za to blokowała osoby je zadające.
aaaa
aaaa 19.03.2015, 14:33
Większość osób tutaj oskarża fundację. Na jakiej podstawie? Na podstawie reportażu, który ewidentnie jest stronniczy?

1. Wyemitowanie całej rozmowy z właścicielami konia
2. Rozmowa z weterynarzem od konia.... to tak jakby pytać budowniczego, czy budynek który postawił jest w porządku.. a co ma powiedzieć?
3. Urywanie tekstów Pani Prezes

Reportaż powstał z myślą o zniesławieniu fundacji, nie ma tutaj porównania zdań. Nawet jak ten dziennikarzyk rozmawia z Panią Prezes o koniu, to nie zadaje pytań jasnych tylko stosuje formę oznajmiająco-pytającą. Czyli z góry oskarża.

Jak dla mnie większość postów poniżej napisali przyjaciele rodziny i pewnie Reksolubni. Nie, nie mam nic do REKSa bo też sporo robi dla zwierząt, ale ludzi tam pracujący nie lubią jak ktoś im zagląda pod kołdrę i wyjmuje brudy, dlatego uwzięli się na Fundacje ZPP.

Pozdro600
aaaaa
aaaaa 19.03.2015, 14:25
Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, więc jak ma odnosić korzyści majątkowe... stuknij się w łeb człowieku. Organami, które mogą sprawdzić na co są wydawane pieniądze są np.: US, kilka kontroli w fundacji już było i niczego nie znaleziono.

Pseudofundacji? A co Ty robisz dla zwierząt poza wypisywaniem takich tekstów na jakiś forum?
Miłośniczka koni
Miłośniczka koni 19.03.2015, 12:14
Proponuję zgłosić się do Fundacji Tara < to najlepsze schronisko dla koni !!! To coś w stylu "dom spokojnej starości" żaden z koni nie jest tam wykorzystywany. Jest im tam naprawdę dobrze !! Oni zawsze chętnie pomogą.
hydraulik
hydraulik 19.03.2015, 12:12
Pewnie pani najlepiej wie co u niej słychać ze szczelnością :D
marek
marek 19.03.2015, 10:48
Narobił wielkiej szkody dla pozostałych fundacji i tyle
Darek
Darek 19.03.2015, 09:18
Jeśli fundacja była w porządku, to czemu jej prezeska nie wyjaśniła wszystkiego? miała okazję w telewizji raz na zawsze, by każdy widział, pokazać, ze fundacja nie miała złych zamiarów. Jej jedyną odpowiedzią, było unikanie odpowiedzi i prostacka ucieczka. Czyli?
Darek
Darek 19.03.2015, 09:14
Pieniądze zostały oddane dopiero wtedy, gdy na stronie wydarzenia, które utworzyła fundacja na fecebooku, zaczął się szum i zaczęłi się odzywać właściciciele konia oraz ludzie, którzy zaczęłi podejrzewać, że coś tu nie gra. Komentarze zaczeły być usuwane przez fundację i osoby, które zadawały fundacji niewygodne pytania, blokowane, by nie mogły się wypowiadać.
heniekzpoczty
heniekzpoczty 19.03.2015, 08:17
Mam bardzo mieszane uczucia oglądając ten reportarz. Ta pani prezes to mówiła w jakimś obcym języku że ją tłumaczyliście, bo dosyć śmiesznie to wygląda usta się ruszają podczas gdy nie słychać wypowiedzi (NORMALNIE DUBBING NISKOBUDŻETOWY). Montażysta filmowy powinien poszukać lepszej pracy, chłopak się normalnie marnuje - NA STANOWISKO DYREKTORA TECHNICZNEGO W DUŻEJ STACJI - HA, HA, HA!
Mogę całkiem niezłą stację polecić, w BBC został zawieszony program "Top Gear". Myślę że całą ekipą możecie tam stworzyć całkiem poważny program i to na skalę światową. :)
Właśnie dla tego mam mieszane uczucia. Cały czas w głowie nasuwają mi się pytania:
Co ta pani mówiła takiego, że całą jej wypawiedź tak mocno pokroiliście?
Może sponsorem tego całego reportażu była urażona rodzina?
Za dużo pytań, za mało odpowiedzi.
ZBYT TO WSZYSTKO JEDNOSTRONNICZE.
JA - ja jak berety
JA - ja jak berety 18.03.2015, 23:55
Siara to jest dla ciebie JA ..... nastepny oszust który popiera oszusta .
PANI LOL hihi
PANI LOL hihi 18.03.2015, 23:52
Hah ha ha prawdziwy pan LOL :D Normalka to oszukiwac ludzi ?? aby cie tak ktos oszukał na kawął kasy to by ci fjucie rura zmiękła i inaczej gadał. Oczu człowieku nie masz jak kon wygląda . Czy on wygląda na zaniedbanego ???? Może pora na dobrego okuliste i psychoterapie . A reportaz bardzo dobry i oby wiecej takich swiatło dzienne ujrzało . Szkoda mi cię człowieku na prawdę szkoda . Zacieśniony rozum masz człowieku ,
były kochanek pani prezes
były kochanek pani prezes 18.03.2015, 23:44
A może panna tez w tym palce maczała co ???? co tak okoniem stoi za fałszywa fundacją . Co z tego że pieniadze odane , zamiar i czyny się licza . Dla przykładu lalusiu jak by ktos chciał ci łep urwać i zgwałcić , no ale odpokutował swoje to by tez wszystko w porządku było i jeszcze może naglode dobla bys dała takiej osobie . Kobieto lecz się , co ty wygadujesz , ludzie maja prawo wiedziec co za szuje w tej fundacji sa , oszustwo to oszustwo . Jak można żerować na ludzkiej dobroci . A DO DIABŁA Z WŁASCICIELEM , FUNDACJĄ I TĄ CAŁA PANIA PREZES . Napewno cały pan własciciel posów pania prezes i za kochanka okoniem będzie stał , tylko co rodzina na to :)
zainteresowana
zainteresowana 18.03.2015, 23:40
Oddane czy może przekazane na inny cel? Może fundacja coś na ten temat napisze tak "od siebie" Jeśli nie ma się nic do ukrycia to pisze się sprostowania i udziela wywiadów. Tutaj brak wszystkiego.
zainteresowana
zainteresowana 18.03.2015, 23:08
Panie Robercie, dobra robota. Ja myślę że trzeba jeszcze w tej fundacji wyjaśnić sprawę Milki...Skąd ten koń przyszedł? Sprawa podobna do Malty, może też na rzeź nie miała iść?
ZDZIWIONY
ZDZIWIONY 18.03.2015, 22:52
WARTO SIĘ TEJ PANI PRZYJŻEĆ .ALE COŚ TU ŚMIERDZI .
zaciekawiona
zaciekawiona 18.03.2015, 22:51
A gdzie jest wypowiedź Pani Iwony? Przecież mogła się wypowiedzieć..Ucieczka i motanie to jej styl?
Tomasz
Tomasz 18.03.2015, 22:49
Za bardzo to wszystko pocięte
zaciekawiona
zaciekawiona 18.03.2015, 22:40
Podlega po wszystkie paragrafy, ale kto może to zaskarżyć? Pokrzywdzeni, a tutaj w/g prawa tylko wpłacąjący na rzecz fundacji. Tutaj jest problem, nikt się nie che tym zająć od strony prawnej. Nasze prawo.. Może ktoś znajdzie jakiś paragraf?
uczen
uczen 18.03.2015, 22:22
Dyrektora zsp do tej pory nie przeprosilas a stracil prace. Koń Malta leje z ciebie iwoniu
fvfvfdvdvd
fvfvfdvdvd 18.03.2015, 22:12
calkiem mozliwe
zxy
zxy 18.03.2015, 22:04
Może właściciel stajni ma interes z Iwoną S.? Tylko pytam
zxy
zxy 18.03.2015, 22:02
Pieniądze zostały oddane? Ale czemu zostały poprzez zmanipulowanie pobrane tego już nie zakumales
zxy
zxy 18.03.2015, 21:59
Iwona popsujesz klawiaturę
koma
koma 18.03.2015, 21:35
Art. 286. Oszustwo: § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
na tym można by było skończyć, ale aż się prosi dopowiedzieć, że takich pseudofundacji jest w naszym kraju mnóstwo - a takich pań prezes od liku. cóż, szara polska rzeczywistość. szkoda tylko, że żerują na ludzkiej naiwności i manipulują ludzkimi emocjami. taki wilkowyjski Czerepach...niestety. nie dajcie się zwieść - pani prezes da o sobie jeszcze znać, ale czy tym razem będzie skuteczna?
zachowanie właściciela stajni jest dla mnie niezrozumiałe kompletnie...
będzie dalszy ciąg?
Postronna
Postronna 18.03.2015, 21:23
Tv Malbork same szuka sensacji, te wasze reportaże są żałosne..... Na siłę szukacie problemu pieniądze zostały zwrócone jak powiedziano to o co cała afera?? dziennikarze to szuje i tyle.....
mckdnvhdnj
mckdnvhdnj 18.03.2015, 21:19
hahahahahhaa, STAJNIA I....... . odradzam jezdzenia tam
Tadek
Tadek 18.03.2015, 20:58
Iwonka już siadła do neta i atakuje tv malbork. Material super. Nie dajcie się pseude zastraszeniom
SM OGK
SM OGK 18.03.2015, 20:49
Świetny materiał Robert. Kawał dobrej roboty.
kotek
kotek 18.03.2015, 20:45
Ta kobieta jest bezszczelna wystarczy posłuchać ludzi z innych fundacji
kolo
kolo 18.03.2015, 20:38
Sztumskie Pole.....
Lol
Lol 18.03.2015, 20:36
Przepraszam, a gdzie jest obiektywność dziennikarska? Sorry, ale w tym reportażu aż śmierdzi od stronniczości i chęci dokopania fundacji... :/ Sam początek to oskarżenia w sumie na podstawie opinii właścicieli konia (a niby co mieli powiedzieć? przyznać się, że koń miał źle?) i weterynarza który od źrebaka się nim zajmował... rzeczywiście, rzetelność Sz. P. Roberta, aż przyprawia mnie o zawrót głowy...
ja
ja 18.03.2015, 20:17
ale siara dla tej telewizji taki kicz puszczać, hahahaha padam ze śmiechu, ją nazywacie manipulantką? to czemu jej urywacie zdania w połowie? hahaha
janush
janush 18.03.2015, 20:11
Czy czasem cała sprawa nie podpada pod artykuł 286 KK ?
czy jest chleb dla konia
czy jest chleb dla konia 18.03.2015, 19:59
To zaiskrzyło
autor
autor 18.03.2015, 19:48
Brawo panie Robercie, oby więcej takich reportaży.
ja
ja 18.03.2015, 19:44
Pani Iwonka pokazała już co potrafi podczas interwencji TVN w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Malborku