Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

POLSKI CUKIER JEDYNIE REMISUJE W GDAŃSKU. SMS GDAŃSK - POLSKI CUKIER POMEZANIA MALBORK 26:26 (13:11) - 05.03.2015

Po ostatnich bardzo dotkliwych, z punktu widzenia tabeli ligowej, porażkach z Warszawianką Warszawa, a także Kar-do Spójnią Gdynia, wiadomym było, iż limit straconych punktów z drużynami spoza pierwszej piątki został wyczerpany. Jak się okazuje, tak się nie stało, Polski Cukier Pomezania Malbork wraca z Gdańska po meczu z SMS'em, z zaledwie jednym punktem. Mecz zakończył się wynikiem 26:26 (13:11).

Wydawać by się mogło, że drużyna będąca na trzecim miejscu od końca, nie może stawić z dumą czoła wiceliderowi. Licealiści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku pokazali jednak, że można. Ostatnie ich spotkania pokazały, że mimo swojego wieku, mogą niczym równy z równym grać z bardziej doświadczonymi rywalami. Do takich na pewno należy Polski Cukier Pomezania Malbork i to właśnie on został ofiarą ogromnej ambicji gdańszczan.

Spotkanie było bardzo wyrównane, ale to gospodarze w ostatnich minutach pierwszej połowy zdołali wyjść na prowadzenie i je skutecznie utrzymać. W ciągu 30 minut malborczycy zdobyli jedynie 11 bramek, przy 13 golach zdobytych przez gdańszczan.

Druga połowa również była wyrównana, jednakże momentami swoją grę narzucali zawodnicy SMS'u. Pięć minut przed końcem spotkania na prowadzenie jednobramkowe wyszli goście i w związku z karami, jakie obecnie miała drużyna z Gdańska, zwycięstwo było prawie pewne. W dodatku w ostatnich sekundach meczu, Pomezania stała przed szansą zwycięstwa dwubramkowego, jednakże nie wykorzystała rzutu karnego, po czym piłkę przejęli gospodarze i wyrównali wynik spotkania.

SMS Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 26:26 (13:11)