Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

IX KOLEJKA ROZGRYWEK REGIONALNEJ LIGI HOKEJOWEJ W MALBORKU ORGANIZOWANEJ PRZEZ UKS BOMBEK I OSIR – 26.01.2015

26 stycznia odbyła się IX kolejka rozgrywek Regionalnej Ligi Hokejowej organizowanej przez UKS Bombek i OSiR.W pierwszym meczu do rywalizacji stanęły drużyny Media team Gdańsk ( wicelider rozgrywek ) i Orły Czersk. Zawodnicy z Gdańska po pierwszej tercji prowadzili 5:0, dyktując wysokie tempo gry, Orły zepchnięci do obrony ograniczali się jedynie do gry z kontry. W drugiej odsłonie meczu to zawodnicy Orłów Czersk częściej trafiali do bramki, doprowadzając w końcówce meczu do wyniku 5:6, jeszcze w ostatnich minutach obydwa zespoły miały swoje szanse bramkowe ale wynik już nie uległ zmianie. Bramki strzelili dla Media - Tomasz Tywczyński - 4, Busold Paweł i Paszko Dawid, dla Orłów - Bruski Maciej i Szuplin Maciej po dwie oraz Maciej Mientki. W kolejnym z zaplanowanych spotkań gospodarz i lider rozgrywek Bombers Malbork podejmował Marvin's Fighters Gdańsk. Od początku malborczycy prowadzili grę stwarzając więcej sytuacji do strzelenia bramek, w pierwszej tercji strzelili 6 bramek nie tracąc żadnej. Druga tercja miała podobny przebieg, w której Bombersi dołożyli kolejne dwie, Marvin'siodpowiedzieli bramką honorową i mecz zakończył się 8 kolejną wygraną gospodarzy 8:1. Bramki dla Bombersów strzelili: Robert Gierasimczuk i Maciej Cyganowski po dwie, Paweł Badziong, Marek Rokita, Marek Burda i Emil Masłowski, dla Fightersów bramkę strzelił Krzysztof Kulawski. W ostatnim meczu trzeci w tabeli EKH Wiking Elbląg podejmował Grizzlies Gdynia, drużyny której nie udało się jeszcze zwyciężyć w tej edycji rozgrywek RLH. Jednak to nie faworyt tego meczu prowadził grę od początku spotkania przewagę na lodzie mieli niedźwiedzie z Gdyni i to oni jako pierwsi strzelili bramkę rywalowi. Po tej bramce drużyna Grizzlies dostała wiatru w żagle i wyprowadzała coraz groźniejsze akcje po których padły kolejne bramki. Kluczem do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie była gra wysokim pressingiem, ciągłe atakowanie bramki przeciwnika i obrona tuż po stracie krążka. Świetny mecz rozegrał w bramce dając się pokonać tylko raz golkiper "przebudzonych" niedźwiedzi z Gdyni Robert Perski. Elblążanie przegrali wysoko 1:10. Bramki strzelili w tym meczu: dla Gdyni - Jan Andrzejewski - 4, Adam Zaborowski - 2, Piotr Leszczyński, Albert Kuźmicz i Piszczatowski Marek, dla Elbląga strzelcem jedynej bramki był Wojciech Grzyb. W tej kolejce Grom Morąg pauzował. Kolejne mecze rozegrane zostaną po przerwie feryjnej - 15 lutego. Pierwszy mecz o godz 8 Grom Morąg – Marvin's Gdańsk, godz 9'30 Wikingowie Elbląg – Orły Czersk, godz 11 Media Team Gdańsk – Bombers Malbork - zapraszamy na lodowisko miejskie OSiR w Malborku. Czterech zawodników Klubu UKS Bombek zagrało w eliminacjach do mistrzostw  Polski Młodzików w Gdańsku ze Stoczniowcem, wspólnie z drużyną Gdynia/Poznań. Niestety obydwa mecze przegrali z zawodnikami Energa Stoczniowiec Gdańsk w którego składzie gra 7 ukraińców. Gdańszczanie prowadzą w tabeli bez straty punktu i mierzą w tytuł mistrzowski. W składzie wspólnego zespołu zagrali: Radek Czerniewski, Daniel Szajstek, Kacper Szyszkowski i strzelec jednej z bramek Piotr Sałek. Hokej dla najmłodszych w Malborku wspierają: Urząd Miasta Malborka, MWC, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc APF, Falken, Firma Grzesik, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, Tv Malbork, Radio Malbork, Apteka Witaminka, Bar Bi,s McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna. Malborskich hokeistów czeka w najbliższym czasie rywalizacja na Stadionie Narodowym w Warszawie - Mistrzostwa Białego Orlika,  zawody organizowane przez najbardziej znanego polskiego hokeistę Mariusza Czerkawskiego ( nasi zawodnicy będą bronili  tytułu zdobytego w zeszłym sezonie ), mecze żaków młodszych i młodzików w Łodzi z ŁKH oraz międzynarodowy turniej hokeja na lodzie w Malborku z udziałem zespołu GEC Rittre Nordhorn miasta partnerskiego.