Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

WEEKENDOWE PODSUMOWANIE ZMAGAŃ AKADEMII PIŁKARSKIEJ MALBORK – 04-05.10.2014

WEEKENDOWE PODSUMOWANIE ZMAGAŃ AKADEMII PIŁKARSKIEJ MALBORK – 04-05.10.2014 fot. AKADEMIA PIŁKARSKA MALBORK

Wyjazdowe spotkanie rozpoczął zespół juniora młodszego grając tylko jednym zawodnikiem z rocznika 1998. Wracamy z kompletem punktów. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobywa Sebastian Koperski. Mimo bardzo młodego składu toczymy wyrównane spotkanie. Wynik spotkania mógł podwyższyć strzelec dwóch bramek i tym samym skompletować hattricka, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W sobotnie przedpołudnie zespół rocznika 2005/06 udał się na turniej do Tczewa. Chłopcy wygrali trzy mecze i jeden przegrali. Bramki w turnieju strzelali: Lachuta Piotr (5), Narloch Igor (2), Parciak Mateusz (1), Nowakowski Adam (1), Konefał Rafał (1), Zieniewicz (1).  Jest to kolejny udany turniej w wykonaniu naszych chłopców.

Tego samego dnia na boisku w Nowym Dworze Gdańskim rywalizował zespół D2. Bardzo słabo rozpoczęliśmy to spotkanie, już po ośmiu minutach przegrywaliśmy różnicą dwóch bramek. Obudziliśmy się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy , strzelając kontaktową bramkę, której autorem był Czesiu Raburski. W ostatnich sekundach pierwszej połowy wyrównujemy wynik spotkania po strzale z dystansu Jakuba Maślińskiego. W drugiej połowie toczymy wyrównane spotkanie, ale jest to najsłabszy w naszym wykonaniu mecz. Po jednym z błędów nasz zawodnik mija się z piłką i  sytuacji sam na sam nie marnuje zawodnik z Żuław. Po stracie bramki następuje chwilowy zryw w naszym zespole, po indywidualnej akcji w polu karnym faulowany zostaje Czesiu Raburski, który zamienia rzut karny na bramkę. W końcówce spotkania nie ustrzegamy sie  kolejnego błędu, i znów musimy gonić wynik. W doliczonym czasie gry , po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Igor  Bojarczuk  uderza  piłkę  głową  w  samo  okienko bramki. W ostatniej sytuacji w meczu po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym , możemy wygrać lecz brak zimnej krwi pod bramką przeciwnika pozwala dopisać tylko jeden punkt na naszym koncie.

W dniu 5 października drużyna AP rocznik 2001/2002 zagrała mecz na wyjeździe z KP Starogard, który zakończył się wynikiem 10-1 dla gospodarzy. Nasz zespół wystąpił w formacji 4-1-4-1. W naszym składzie zabrakło jednak kilku podstawowych zawodników, za to w składzie gospodarzy wystąpiło kilku utalentowanych zawodników z ligi wojewódzkiej. Z tego powodu mecz był jednostronny, do przerwy nasz zespół przegrywał 4:1. Po kilku błędach w drugiej połowie ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Jedyna bramkę dla Akademii w tym spotkaniu strzelił Szymon Więckowski.

W ostatnim meczu zespół seniorów zremisował na wyjeździe z liderem z Ostaszewa 0:0,  utrzymując pozycje vice lidera z takim samym dorobkiem punktów.