Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

GROM LEPSZY OD DELTY, SZTUM TRACI PUNKTY. PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE WEEKENDU - 28.04.2014

Piłkarskie Podsumowanie Weekendu zaczniemy od IV ligi.

Kolejna porażka Pomezanii Malbork na własnym boisku. Tym razem lepszy od malborczyków, okazał się być zespół Pogoni Lębork, który pokonał gospodarzy 2:1. Wszystkie bramki wpadły w pierwszej połowie, a dla gości zdobyli je Piotr Łapigrowski (6. min.) i Jędrzej Waczkowski (20. min.). Dla Pomezanii, honorową jak się okazało, bramkę zdobył Bartosz Wojtysiak w 12. minucie.

Żuławy Nowy Dwór Gdański wysoko przegrywają w Luzinie. Gospodarze, Wikęd/GOSRiT, wygrywali po pierwszej połowie już 3:0 i nie zapowiadało się na wyrównaną drugą połowę. Goście jednak w 3 minuty, w 52. i 54. zdołali "skontaktować się" z wynikiem, dzięki czemu szansa pozostała. Rozwiał ją jednak Krystian Opłatowski, który w tym spotkaniu ustrzelił hattricka (18., 43. 68. min.) i zakończył mecz wynikiem 4:2 (3:0). Bramki dla Żuław zdobyli Karol Szwec i Paweł Studziński.

Olimpia Sztum nie dała rady Amatorowi Kełpino. Było to spotkanie sąsiadów w tabeli, a wygrana mogła dać Sztumianom siódme miejsce w tabeli. Pierwszą bramkę zdobyli jednak gospodarze, czyli Amator, w 26. minucie meczu za sprawą trafienia Filipa Ustowskiego. Wyrównującą bramkę dla Olimpii zdobył w 60. minucie Patryk Kotowski. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, 1:1 (1:0).

Powiśle Dzierzgoń przegrywa na wyjeździe z niżej notowaną Wierzycą Pelplin 0:2 (0:1). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Bujanowski.

Pora na V ligę.

Delta Miłoradz przegrywa z Gromem w małych derbach 2:3 . Bramki dla Nowego Stawu zdobywali Tomasz Grabowski, Wojciech Miecznik i Tomasz Kowalczyk.

Błękitni Stare Pole po bezbarwnym spotkaniu remisuje z Kornowscy Szarża Krojanty 0:0.

Za tu już za tydzień mecz Olimpii Sztum i Powiśla Dzierzgon, a także Gryfa 2009 Tczew i Pomezanii Malbork.