Wydanie nr 316/2019, Wtorek 12.11.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Jozafat, Marcin, Witold, Jonasz, Renata, Cibor, Czcibor, Renat, Arsacjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

KOLEJNY BASENOWY SUKCES SMOKÓW Z MALBORKA! - 22.03.2014

W olsztyńskiej Aquasferze 22 marca bieżącego roku odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi na Basenie. Nowoczesny obiekt po raz kolejny pozwolił cieszyć się wysokim poziomem organizacji, w pełnowymiarowym olimpijskim basenie biegi rozgrywane były na dwóch łodziach smoczych.

Drużyna z Malborka wyruszyła do Olsztyna w sile pięciu drużyn. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: fun, open sport oraz junior sport. Po raz kolejny szczęśliwą dla zawodników ze „Słodkiego Smoka” okazała się ta ostatnia, w której – tak jak rok temu – juniorzy z Malborka wywalczyli brązowy medal.

Juniorzy pokonali m.in. zespoły Husarii Gdańsk, GOKF II i OKSW-ZSB, ulegli dopiero w małym finale. gdzie musieli uznać wyższość osady GOKF I, która później zajęła pierwsze miejsce.

Trzecie miejsce na podium udało się wywalczyć w składzie: Emilia Wlazińska, Nadia Figurska, Michał Mackiewicz, Kamil Urtnowski, Maciej Szymkowiak, Szymon Gajewski i Patryk Krzemiński.

Jest to kolejny tegoroczny sukces „Słodziaków” – przypomnijmy, że miesiąc wcześniej ta sama juniorska osada wywalczyła pierwsze miejsce na zawodach w Goleniowie.

Za pracę z młodzieżą oraz propagowanie sportu smoczych łodzi malborska osada została uhonorowana złotym smokiem przez Marka Łbika – medalistę olimpijskiego oraz dwukrotnego mistrza świata w kajakarstwie.

W imieniu KSC złotego smoka odebrał Marek Przeworowski. Dziękując „Polskiemu Cukrowi” za pomoc, malborska osada zaprasza do śledzenia poczynań „Słodkiego Smoka” na stronie internetowej www.slodkismok.pl.

Patryk Krzemiński

Krzysztof Wąsowicz
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.