Wydanie nr 101/2020, Piątek 10.04.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Grodzisław, Makary, Pompejusz, Marek, Apoloniusz, Daniel, Michał, Antoni, Ezechiel, Małgorzata, Henryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy łatwo być przedsiębiorczym w Malborku? Ostatnie warsztaty z cyklu Przedsiębiorczość 2.20.

Czy młodzież to przyszłość? Czy trzeba być takim jak wszyscy? Czy można z „szarej myszki” stać się kimś? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzieli sobie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku podczas warsztatów przeprowadzonych w ich szkole w ramach cyklu Przedsiębiorczość 2.20.

Warsztaty te zyskały już w naszym mieście pewną popularność, a młodzież podchodzi do nich z wielkim entuzjazmem. Zajęcia polegające na nabyciu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, prawa oraz samorządności w postaci wiedzy przekazywanej im przez młodych jest dużo łatwiej przyswajana, ponieważ jest to kontakt niemalże z ich rówieśnikami. Ostatnie warsztaty były poprowadzone przez Macieja Rażewskiego, który pełni również funkcję dyrektora całego cyklu. Zapytany o to, co go mobilizuje do takiego działania odpowiada, że z pewnością entuzjazm i pomysłowość młodych, która jest całkowicie nieograniczona.

- „Młodzież posiada w sobie ogrom chęci do działania, jednak nierzadko jest potrzebna osoba, która tę drogę im wskaże oraz da wskazówki jak zacząć i czym się kierować, taką właśnie osobą chcę być ja. Podczas każdych warsztatów nie zasypuję młodych wiedzą z książek, lecz z własnego życia, co zdecydowanie wpływa na ich zainteresowanie. Podczas badania zadowolenia uczestników wyszło nam, że 92% uważa warsztaty za potrzebne oraz dające im przydatną wiedzę” - mówi Maciej Rażewski.

Wydarzenie w ZSP4 było ostatnią wizytą młodzieży z Przedsiębiorczość 2.20 w Malborku. Teraz młodzież ta uda się do Trójmiasta, gdzie będą dalej kontynuować swój niewątpliwie innowacyjny projekt.

 

 

 

 

Cały cykl odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Członka Zarządu Województwa Pomorskiego Józefa Sarnowskiego, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, Przewodniczącego Rady Miasta Malborka Pawła Dziwosza, a także przy współpracy z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni oraz Inicjatywą Perspektywa.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.