Wydanie nr 93/2020, Czwartek 2.04.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Laurencja, Franciszek, Urban, Miłobąd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Masz pomysł na poprawę życia w Malborku? Zgłoś się do Budżetu Obywatelskiego 2021.

  • Wydanie nr 93/2020
  • 21 lutego 2020, 09:55
  • UM Malbork
  • Wiadomości
  • 19 komentarzy
Masz pomysł na poprawę życia w Malborku? Zgłoś się do Budżetu Obywatelskiego 2021. fot. UM Malbork
Budżet Obywatelski jest formę konsultacji społecznych, dzięki której część wydatków z ogólnego budżetu gminy może być przekazana na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań o charakterze lokalnym, jednak muszą mieścić się w kompetencji gminy.

Malborski Budżet Obywatelski rusza już 16 marca br. i do 17 kwietnia br. będzie można złożyć wniosek BO 2021. Na zadania w tej edycji zaplanowano 500 tys. zł, z czego 400 tys. zł na Projekty Duże (do 200.000 zł) oraz 100 tys. zł na Projekty Małe (do 25.000 zł).

Proponowanym zadaniem może być każda obywatelska inicjatywa, która przyczynić się może do poprawy warunków życia i funkcjonowania mieszkańców naszego miasta, a w szczególności dotyczy to zadań z zakresu budowy, modernizacji lub remontu elementu infrastruktury gminnej oraz działań o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym lub innym mającym na celu podniesienie jakości życia mieszkańców.

Wnioski składać mogą wszyscy mieszkańcy miasta Malborka, niezależnie od wieku.
Harmonogram konsultacji przedstawia się następująco:
16 marca br. – 17 kwietnia br. - składanie przez mieszkańców propozycji inwestycji i zadań do budżetu na rok 2019 na wniosku będącym załącznikiem do uchwały Rady Miasta Malborka lub przez portal internetowy oraz akcja informacyjna o BO.
4 maja br. – 30 czerwca br. - weryfikacja zgłoszonych projektów przez Zespół ds. BO.
1 września br. – 12 września br. - spotkania z mieszkańcami, przedstawienie projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, publikacja projektów na stronie internetowej miasta Malborka.

1 września br. – 30 września br. - głosowanie mieszkańców.
Do 9 października br. Zespół ds. BO powinien przekazać Burmistrzowi wyniki głosowania wraz z rekomendacją projektów do wykonania w ramach BO 2021.
Formularz dostępny będzie na stronie urzędowej miasta od 16 marca br. Mieszkańcy mogą również składać wnioski w tradycyjnej papierowej formie osobiście w urzędzie lub korespondencyjnie na adres magistratu z dopiskiem „Budżet Obywatelski”.


 

Informacja prasowa UM Malbork

 

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obserwator
Obserwator 26.02.2020, 22:28
W Malborku niema dużo zagranicznych firm pracowałem w Tczewie i jeden mieszkaniec Piasków podbiegł i z wyskoku kopnął mi w podnośnik na którym pracowałem niejestem kapusiem i nic nie mam do Piasków na dokładkę kazał mi spadać na szczaw podnius mi ciśnienie przez niego dostałem naganę a on wyleciał z pracy więc niech się niektórzy nie dziwią że w innych miastach ludzie mają
Gość
Gość 24.02.2020, 09:00
Tylko musimy też pamiętać że wiele imprez tworzą ludzie nie radni czy burmistrz.
Sztum Garbusy, Nowy Staw zlot VW, Ciężarówki i inne... to wszystko dali pomysł mieszkańcy oni o to zabiegali - miasto co najwyżej wsparło i pomogło w organizacji. W Malborku jest zupełnie odwrotnie. Sam starałem się zorganizować nie jedno - albo miasto mi odmówiło z tekstem że nie ma pieniędzy lub "miejsca w kalendarzu" buahahah - a jak już ten etap przeszedłem to zupełne zero zainteresowania do pomocy nawet wśród ludzi teoretycznie z tą samą pasją.
Obserwator
Obserwator 25.02.2020, 21:12 (odpowiedź do Gość)
Dużo ludzi się buntuje w Malborku napisałeś że próbowałeś zorganizować koncert może zkrzyknij wszystkich buntowników zrzutka na koncert za komuny były pankowe koncerty laski piszczą wściekać się Czad.
Gość
Gość 25.02.2020, 21:38 (odpowiedź do Obserwator)
nie mówiłem że koncert :) - powiedziałem coś organizować.
Gość
Gość 26.02.2020, 18:47 (odpowiedź do Gość)
No tak nie mówiłeś napisałeś może ktoś będzie miał inny lepszy pomysł pankowe koncerty były za komuny ale jak czytam komentarze bunty i gwizdy wyśmiewanie rady i burmistrza .
Gość
Gość 24.02.2020, 08:57
Kino bardzo dobry pomysł tylko to nie z budżetu :), koncerty jeszcze lepszy pomysł aczkolwiek też raczej nie z budżetu bo to dofinansowanie jednorazowe nie coroczne, ale Obserwator masz rację, nie ma żadnych koncertów nic... okazjonalnie na dni malborka, oblężenie, może sylwestra i to jakieś upadłe gwiazdy już. Kiedyś były jakieś festyny tak po prostu nie od święta ale tak o dla ludzi na OSiR, czy na południu, na Kościuszki na trójkącie koło Capitolu przed przebudową - tak po prostu żeby ludzie czasem się odchamili, na straganach mydło i powidło ale dzieci się cieszyły.
Obserwator
Obserwator 23.02.2020, 08:39
Kiedyś też robili takie koncerty ujście dla buntowników rozładować się wykrzyczeć potuptusiowac wściekać się dobrze jest się wykrzyczeć " więcej czadu " jest moc.
Obserwator
Obserwator 23.02.2020, 06:19
Podpowiedź w mieście dużo ludzi buntuje się na zarządzających może jak kiedyś dobre były koncerty punkowe wykrzyczeć się