Wydanie nr 48/2020, Poniedziałek 17.02.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Aleksy, Donat, Zbigniew, Sylwin, Sylwina, Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Już nie przejedziesz się Rowerem Metropolitarnym MEVO. Trójmiasto zerwało umowę z operatorem.

  • Wydanie nr 48/2020
  • 30 pażdziernika 2019, 09:34
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Już nie przejedziesz się Rowerem Metropolitarnym MEVO. Trójmiasto zerwało umowę z operatorem. fot. pomorska.eu
Podczas wspólnej konferencji prasowej, prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu poinformowali mieszkańców, że system MEVO okazał się niewydolny. Dotychczasowy operator MEVO nie wywiązał się z umowy i było to podstawą do jej zerwania. Nie jest jeszcze znany czas przerwy w funkcjonowaniu systemu.

W poniedziałek, 28 października br. na zwołanej konferencji, prezydenci Aleksandra Dulkiewicz, Wojciech Szczurek i Jacek Karnowski apelowali do mieszkańców o niewykupowanie nowych abonamentów na jazdę rowerem MEVO, dopóki cała sytuacja się nie wyjaśni i ulegnie naprawieniu.

Przedstawiciele stowarzyszenia Obszaru Metropolitarnego Gdańsk Gdynia Sopot (OMG-G-S), w ramach którego funkcjonuje 57 pomorskich samorządów, a 14 gmin objętych jest systemem Roweru Metropolitarnego MEVO, uspokajali wskazując, że dla dobra interesu publicznego i bezpieczeństwa publicznych finansów, zmuszeni byli do częściowego odstąpienia od umowy z operatorem systemu, spółką Next Bike Tricity. Powodem decyzji było nie wywiązywanie się spółki ze swoich zobowiązań.

Co dalej będzie z systemem?

W chwili obecnej nastąpi przerwa w funkcjonowaniu systemu MEVO. Nie wiadomo, jak długo to potrwa. Póki co, zarząd stowarzyszenia OMG-G-S będzie robił wszystko, by w jak najkrótszym czasie wypracować nowy system i przeprowadzić przetarg na nowego operatora MEVO.

Stowarzyszenie na własność posiada 1224 rowery i 660 stacji postoju, a także system IT do zarządzania, aplikację oraz stronę internetową. W związku z tym zarząd OMG-G-S podjął już kroki prowadzące do opracowania funkcjonowania tego systemu w miejscach, które oparte są na rowerach ich własności.

Póki co, w wielu miejscach nie będziemy mogli skorzystać z Metropolitarnego Roweru. Jednak znając determinację pomorskich włodarzy, przerwa w funkcjonowaniu systemu nie powinna trwać zbyt długo.

 

Źródło: gdansk.pl

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Andrzej
Andrzej 30.10.2019, 14:34
No i trzeba teraz połknąć tą żabę.A tak promowali,prawie jak OLT EXPRES