Wydanie nr 56/2020, Wtorek 25.02.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz: Prezent od ARiMR dla dzieci dzięki projektowi stowarzyszenia "Młodzi dla Żuław"

Miłoradz: Prezent od ARiMR dla dzieci dzięki projektowi stowarzyszenia fot. UG Miłoradz
Do przedszkolaków z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu trafił bogaty zestaw pomocy dydaktycznych ufundowany przez Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni. To zasługa członków miłoradzkiego stowarzyszania „Młodzi dla Żuław”, którzy wygrali konkurs ogłoszony przez ARiMR i znaleźli się w gronie trzech laureatów z Pomorza.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji ogłoszony został m.in. konkurs dla stowarzyszeń i fundacji, które prowadzą działalność edukacyjną na rzecz dzieci w wieku 3-9 lat. Swój wniosek złożyła też organizacja „Młodzi dla Żuław”.

Konkurs miał na celu nagrodzenie podmiotów prowadzących aktywną działalność na rzecz dzieci z obszarów wiejskich. Nasze stowarzyszenie pozyskuje środki na organizację imprez w gminie Miłoradz, a także licznych zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży. Zostało to docenione przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, za co bardzo dziękujemy - mówi Marcin Szesza, wiceprezes stowarzyszenia „Młodzi dla Żuław” oraz radny Rady Powiatu Malborskiego.

Przekazanie zestawu z grami pobudzającymi logiczne myślenie i poszerzającymi wiedzę nastąpiło w piątek (25 października) w siedzibie Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Dokonali tego Karol Narloch, dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, oraz Krzysztof Grylak, kierownik biura powiatowego ARiMR.

W związku z naszym jubileuszem postanowiliśmy przekazać wam i waszym kolegom fajne zabawki i zestawy edukacyjne. Mam nadzieję, że się wam przydadzą i będziecie się cieszyć z zabawy nimi - mówił dzieciom podczas przekazania prezentu Karol Narloch.

Dzieci nie ukrywały radości z podarunków, podobnie jak Anna Celiowska-Nietrzebka, prezes „Młodych dla Żuław” oraz Anna Smolińska, skarbnik miłoradzkiego stowarzyszenia, które również uczestniczyły w spotkaniu z maluchami.

Cieszymy się, że nasza działalność została doceniona i jako jedna z trzech pomorskich organizacji pozarządowych zostaliśmy zwycięzcami konkursu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - mówi Anna Celiowska-Nietrzebka. - Jestem przekonana, że przekazane gry i pomoce dydaktyczne sprawią wiele radości najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

Podobne zestawy edukacyjne przedstawiciele ARiMR przekazali dzieciom ze Starego Pola i z miejscowości Czarne w powiecie człuchowskim.

To kolejny dowód na to, że nasza praca jako stowarzyszenia ma sens. I na pewno wciąż będziemy podejmowali działania na rzecz dzieci z terenu gminy Miłoradz - dodaje Anna Smolińska.

Informacja Prasowa UG Miłoradz

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.