Wydanie nr 48/2020, Poniedziałek 17.02.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Aleksy, Donat, Zbigniew, Sylwin, Sylwina, Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zobacz jak obchodzono w Malborku Dzień Ratownictwa Medycznego.

Zobacz jak obchodzono w Malborku Dzień Ratownictwa Medycznego. fot. Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy
Dnia 16 października 2019 roku w centrum Malborka, na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbyły się obchody Dnia Ratownictwa Medycznego.

Cała impreza wystartowała o godzinie 9:30, kiedy miało miejsce oficjalne rozpoczęcie manewrów ratowniczych dla młodzieży ze szkół. O godzinie 10:00 drużyny wyruszyły na trasy i podczas zawodów zmagały się z wieloma wyzwaniami, a były to m.in. scenki sytuacyjne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w przypadku hipoglikemii, zawału, nagłego zatrzymania krążenia, urazu kolana, złamania otwartego ręki i podtopienia. Nie mniej ważnym elementem całych manewrów był również test wiedzy o pierwszej pomocy, który składał się z 20 pytań. 

O godzinie 12:00 uczestnicy zawodów, organizatorzy całego wydarzenia oraz mieszkańcy Malborka wzięli udział w Ogólnopolskim Biciu Rekordu w Pierwszej Pomocy organizowanym i nadzorowanym przez WOŚP. W tamtym momencie część placu, na którym znajduje się fontanna zapełniła się fantomami, które były uciskane nieprzerwanie przez 30 minut!  Kolejnym elementem całego wydarzenia była dekoracja uczestników manewrów, która miała miejsce około godziny 13:00. Zwycięzcami w tym roku została drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Na drugim miejscu usytuowała się ekipa z ZSP4, a na trzecim z LO1. W międzyczasie wolontariusze wydawali ciepły posiłek. 

Przez resztę dnia do dyspozycji mieszkańców była okazja do wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy we krwi. Około godziny 16 miał miejsce punkt kulminacyjny całego wydarzenia - pokaz ratownictwa technicznego, w którym wzięła udział straż miejska, a także OSP Stogi, OSP Stare Pole. Nie mogło zabraknąć również karetki pogotowia ratunkowego, którą udostępniło specjalnie na tą okazję Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku. To z niej wyskoczyli ratownicy ze Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy i ochoczo zabrali się do udzielania pomocy poszkodowanemu, którego wcześniej wyciągnięto z pojazdu.

Informacja i zdjęcia w galerii i głowne Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.