Wydanie nr 48/2020, Poniedziałek 17.02.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Aleksy, Donat, Zbigniew, Sylwin, Sylwina, Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolegiata Żuławska pomoże zabytkowej świątyni w Orłowie, która ucierpiała w pożarze.

Kolegiata Żuławska pomoże zabytkowej świątyni w Orłowie, która ucierpiała w pożarze. fot. Facebook Parafia pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie - Kolegiata Żuławska
Parafia pw.św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie pomoże w zabezpieczeniu kościoła w Orłowie.

Podczas mszy, która odbędzie się 20 października br. w Kolegiacie Żuławskiej ofiary, które będą zbierane na tacę zostaną przekazane na zabezpieczenie spalonej w części świątyni na zimę. Bardzo trudne prace, związane z odbudową tej zabytkowej, gotyckiej świątyni, rozpoczną się pewnie najszybciej na wiosnę przyszłego roku. Według wstępnych szacunków, przekazanych strażakom przez miejscowego proboszcza straty po pożarze sięgać mogą nawet około miliona złotych. Na podobną kwotę szacowana jest część kościoła, którą dzięki działaniom strażaków, udało się uratować. To między innymi nawa główna oraz drewniany strop świątyni. Strażacy obecnie zabezpieczają go. Spalony dach będą natomiast przykrywać plandekami, tak by ochronić wnętrze kościoła przed wpływem pogody. Rozebrana zostanie drewniana kruchta, która w większości uległa spaleniu. Pierwsze prace zabezpieczające na kościele św. Barbary zostały wykonane.

Informacja i foto: Facebook Parafia pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie - Kolegiata Żuławska

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.