Wydanie nr 23/2020, Czwartek 23.01.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Czy siatkówka plażowa w najlepszym wydaniu na stałe zagości w Malborku?

 • Wydanie nr 23/2020
 • 7 pażdziernika 2019, 10:09
 • Czy siatkówka plażowa w najlepszym wydaniu na stałe zagości w Malborku?
 • Strefa obywatelskaWasze informacje
 • 1 komentarz
Czy siatkówka plażowa w najlepszym wydaniu na stałe zagości w Malborku? fot. Czy siatkówka plażowa w najlepszym wydaniu na stałe zagości w Malborku?
Malbork stał się w tym roku miejscem niezwykłych sportowych emocji. Od 1. do 4. sierpnia na przy malborskim zamku obserwować mogliśmy zmagania drużyn w Pucharze Świata w Siatkówce Plażowej! Jakie były wyniki rozgrywek? Czy to wydarzenie będzie miało wpływ na rozwój drużyn piłki plażowej w Malborku?

Niezwykłe sportowe wydarzenie

To przedsięwzięcie wydawało się niemożliwe. Zorganizowanie wydarzenia sportowego na taką skalę w murach zabytkowej twierdzy średniowiecznej Europy wymagało ogromnego nakładu pracy i znakomitych umiejętności organizatorskich. Oglądając zdjęcia z rozgrywek, można jednak śmiało stwierdzić, że było warto. Sportowe emocje na tle potężnego zamku wydawały się jeszcze bardziej podniosłe.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół. Co ważne, rozgrywki były otwarte dla publiczności, a wstęp był całkowicie darmowy. Było to ważne dla organizatorów założenie - chcieli, by każdy, kto zechce, mógł wziąć udział w tym wiekopomnym wydarzeniu. Wydarzenie zorganizowane zostało przez firmę Proskos, a sponsorami był między innymi powiat malborski, miasto Malbork i samorząd województwa pomorskiego.

Rozgrywki w Pucharze Świata Piłki Siatkowej w Malborku

W pierwszej kolejce rozgrywki wyglądały tak:

 • Koshikawa/Ikeda JPN – Alfieri/Sacripanti ITA
 • Sedlak/Gala CZE – Van Steenis/Nijeboer, T. NED
 • Vala/Samec CZE – Kopschar/Pascariuc P. AUT
 • Florczyk/Nowak POL – Weiss/Tichy CZE
 • Bello, Ja./Bello, Jo. ENG – Grut/Berk SLO
 • Broch/Gysin SUI – Stankevicius/Knasas LTU
 • Dybfest/Løvli NOR – Pala/Sotola CZE
 • Kądzioła/Ociepski POL – Klasnic/Milic SRB

Do ostatniej fazy Pucharu Świata awansował duet Litwinów i aż trzy pary z Polski! W ostatnim dniu rozgrywek odbyły się cztery mecze: dwa półfinały, mecz o brązowy medal i finał.

W pierwszym półfinale Polacy (Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk) przegrali z Litwinami (Patrikasem Stankeviciusem i Audriusem Knasasem) 0:2. W drugiej rozgrywce półfinału walczyły ze sobą dwie pary Polaków: Michał Kądzioła i Marcin Ociepski oraz Martina Chiniewicza i Michał Korycki. Wygrała pierwsza para 2:0.

Brązowy medal wywalczyli ostatecznie Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk w meczu z Chiniewiczem i Koryckim. W finale udział wzięli Stankevicius/Knasas i Kądzioła/Ociepski. Ostatecznie złoto zdobyli Polacy.

Wyniki wszystkich rozgrywek sportowych z wielu dyscyplin można obserwować na żywo pod adresem sts.pl.

Przyszłość siatkówki plażowej

To wielki sukces w historii męskiej piłki plażowej w Polsce, który dobrze wróży również drużynom z Malborku. Bycie świadkiem takich rozgrywek na pewno zachęca do ciężkich treningów.

Niezwykłych emocji sportowych mogą dostarczać nie tylko rozgrywki międzynarodowe, czy największych klubów w kraju. W wielu polskich miastach rozwijają się często niezauważone, sportowe talenty. W siatkówce plażowej mamy ich wiele. Co ciekawe sportem tym interesują się nie tylko mieszkańcy północnej Polski. W siatkówkę plażową gra wiele zespołów w całym kraju, a świetnym przykładem może być tutaj Rybnik. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule Siatkówka plażowa, piłka ręczna i beach soccer – sporty plażowe nie tylko nad morzem!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Czy siatkówka plażowa w najlepszym wydaniu na stałe zagości w Malborku?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 07.10.2019, 13:15
Niech włodarze zrobią porządek na Nogatem syf jakich mało