Wydanie nr 56/2020, Wtorek 25.02.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rolety okienne dzień / noc - kilka porad

Rolety okienne dzień / noc - kilka porad fot. Rolety okienne dzień / noc - kilka porad
W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się rolety okienne typu dzień noc. Na co dzień w sklepach ludzie stale o nie dopytują, a w wyszukiwarkach internetowych jest to coraz częstsze hasło czas więc przedstawić w czym tkwi ich sekret. Czy to tylko chwilowa moda czy naprawdę rewolucja w świecie rolet? Zacznijmy od przedstawienia co to są rolety dzień noc i jakie rodzaje tego typu zasłon okiennych mamy do wyboru.

Czym są rolety dzień / noc?

Są to rolety w poziome pasy, powstałe z udekorowanych tkanin w najróżniejszych barwach. Ciemniejsze pasy uzyskujemy z pełnej tkaniny, natomiast jasne (transparentne) tzw. siateczki z drobno tkanych materiałów. Wszystko połączone w całość imituje jakby żaluzje jednak zapobiega bezpośredniemu dostępowi ostrego światła słonecznego dzięki zastosowaniu siateczek, rozpraszającym promienie słoneczne jednak nie ograniczającym jasności w pomieszczeniu. Oczywiście możemy także zasłonić transparentne pasy i jak najbardziej ograniczyć przenikalność światła jak i również zwinąć roletę całkowicie do góry i mieć w pełni przejrzyste okno.

 

Dlaczego wybieramy tego typu rolety?

W dzisiejszych czasach chcemy mieć jak najbardziej spersonalizowane własne życie. Zasłony okienne typu dzień noc właśnie to nam umożliwiają właśnie stąd się bierze tak duże zainteresowanie tego rodzaju roletami. Przy doborze odpowiedniej dla nas tkaniny czyli jej grubości i koloru uzyskamy oczekiwany przez nas wizualny efekt w zależności czy chcemy ograniczyć dostęp światła zewnętrznego czy tylko nadać pomieszczeniu szyku lub intymności.

 

Rolety Impresja dzień/noc od Wako Rolety

Rodzaje konstrukcji mechanizmów rolet:

Na rynku mamy kilka rodzajów konstrukcji rolet. Jednak sama nazwa dzień noc odnosi się do tkaniny czyli poziomych pasów o których pisałem wcześniej. Wracając do konstrukcji mamy do wyboru:- mini rolety dzień noc z żyłką czyli najczęściej stosowane rozwiązanie na standardowe rozmiary okien, zazwyczaj instalowane bez montażu inwazyjnego.

l rolety dzień noc klasyczne są bardzo podobne do mini rolet jednak montowane inwazyjnie dzięki czemu mogą zasłaniać nawet duże rozmiary okien bez ryzyka zerwania. Umieszczane są albo nad wnęką okienną lub pod sufitem.

l rolety dzień noc w kasecie są to po prostu rolety których nie widzimy jak się zwijają, wszystko jest ładnie zamaskowane kasetą dzięki której unikniemy również niepotrzebnego zakurzenia. Montowane są tak jak mini rolety.

 

Reasumując temat rolet dzień noc, ich sukces tkwi w tym, że możemy spersonalizować wedle naszych najśmielszych upodobań i dostosować do wszystkich warunków. Do tego prostota w montażu i efekt dekoracyjny czynią je świetnym wyborem dla każdego konsumenta.

Rolety okienne dzień / noc - kilka porad
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.