Wydanie nr 47/2020, Niedziela 16.02.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Danuta, Eliasz, Julianna, Izajasz, Daniel, Irena, Samuel
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Ruszają kolejne zajęcia cyfrowe dla seniorów. Mieszkańcy otrzymają w prezencie tablety.

  • Wydanie nr 47/2020
  • 29 sierpnia 2019, 10:26
  • Redakcja
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Ruszają kolejne zajęcia cyfrowe dla seniorów. Mieszkańcy otrzymają w prezencie tablety. fot. wikimedia.org
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu przy współpracy z Fundacją Partycypacji Społecznej zaprasza mieszkańców gminy Miłoradz w wieku 65 lat i więcej do wzięcia udziału w kolejnym cyklu warsztatów szkoleniowych, podczas których zdobędą oni przydatne informacje z zakresu obsługi komputera, telefonu i Internetu. Ponadto w ramach projektu odbędą się zajęcia animacyjne i wyjazd mający na celu aktywizację i integrację seniorów.

Warsztaty szkoleniowe rozpoczną się w drugiej połowie września br. i prowadzone będą w świetlicach wiejskich w Miłoradzu i Kończewicach. Udział w projekcie jest bezpłatny. To nie pierwsza tego typu inicjatywa GOKIS. Wiosną tego roku z warsztatów odbywających się w ramach projektu skorzystało już 30 uczestników, którzy oprócz zwiększenia kompetencji cyfrowych otrzymali na własność tablety.

- „Na zajęciach w świetlicach pod okiem profesjonalnego instruktora mieszkańcy w wieku 65 + będą mogli zdobyć gruntowną wiedzę z zakresu wykorzystywania narzędzi cyfrowych w codziennym życiu. Nauczą się w praktyce możliwości komunikacyjnych on-line, jak dokonywać zakupów w sieci, obsługiwać konto bankowe bez wychodzenia z domu, złożyć w urzędzie dokumenty w formie elektronicznej czy też umówić wizytę u lekarza” – informuje Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. „Na zakończenie kursu odbędzie się wyjazd integracyjny dla uczestników w całości finansowany ze środków projektu, a wszyscy uczestnicy otrzymają w prezencie tablety, aby nabytą w trakcie zajęć wiedzę móc wykorzystywać w życiu codziennym” – dodaje.

Rekrutacja do projektu trwa do 13 września br. Szczegóły dotyczące realizacji kursu zostaną przedstawione podczas spotkania informacyjnego w drugiej połowie września br.

Projekt realizowany jest ze środków unijnych pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Informacja: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu


 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.