Wydanie nr 323/2019, Wtorek 19.11.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Elżbieta, Paweł, Seweryn, Mironiega, Salomea, Kryspin, Małowid, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powstaje Centrum Wsparcia Rodziny w Nowym Stawie

Powstaje Centrum Wsparcia Rodziny w Nowym Stawie fot. Urząd Miasta w Nowym Stawie
Rozpoczęły się prace budowlane w budynku przy ul. Słowackiego 6 w Nowym Stawie, w którym w przyszłym roku zacznie działalność Centrum Wsparcia Rodziny. To pierwsze przedsięwzięcie realizowane w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego szacowanego na 10 mln zł.

Centrum Wsparcia Rodziny powstanie w zaadaptowanych pomieszczeniach na parterze i pierwszym piętrze budynku, w którym dawnej mieściła się przychodnia zdrowia. W skład centrum wejdą: placówka dziennego wsparcia ze świetlicą, gdzie dzieci i młodzież będą brały udział w zajęciach dodatkowych i rozwiną swoje umiejętności, a także poradnia dla rodziców, w której będzie można uzyskać porady specjalistów. Będą tam dyżurować m.in. psycholog i prawnik.

Prace budowlane zostały już zlecone firmie, która wygrała postępowanie przetargowe. Rozpoczęły się pierwsze roboty przygotowawcze, a cała inwestycja zostanie zakończona do 31 marca 2020 roku - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - W pierwszej kolejności prace będą się odbywały wewnątrz budynku. W późniejszym terminie zostanie też wykonana winda zewnętrzna, która pomoże w dostaniu się do centrum osobom starszym i z niepełnosprawnościami.
Przetarg na zrealizowanie inwestycji wygrała nowostawska firma NordBud, a wartość zadania to 1 mln i 89 tys. zł. Centrum Wsparcia Rodziny rozpocznie działalność 1 lipca 2020 roku i będzie obejmowało opieką przede wszystkim mieszkańców obszaru rewitalizowanego E-Południe.
Zadania rewitalizacyjne w ramach unijnego projektu będą realizowane przez kilka lat. Planowany jest m.in. remont części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych przy ul. Matejki 6, 9, 10 oraz Ogrodowej 8, 9 i 10. Zagospodarowany zostanie teren osiedla wielorodzinnego przy ul. Słowackiego i Mickiewicza, a także osiedla w obrębie ulic: Ogrodowej, Prusa, Asnyka, Matejki i Młyńskiej. W ramach tych inwestycji odbędą się remonty dróg, chodników, nastąpi wymiana oświetlenia. 
Zintegrowany projekt rewitalizacyjny Nowego Stawu składa się z dwóch komponentów: projektu społecznego pn. „Stawiamy na rodzinę” oraz projektu infrastrukturalnego pn. „Miasto przyjazne mieszkańcom” i opiewa łącznie na ponad 10 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 6,6 mln zł.  Projekt rewitalizacyjny finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 8.1.2. Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta oraz działania 6.2.2 Rozwój usług społecznych.
Informacja Prasowa Urzędu Miasta w Nowym Stawie.
Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.