Wydanie nr 29/2020, Środa 29.01.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomóżmy Dominice wygrać z nieustającym bólem.

  • Wydanie nr 29/2020
  • 16 lipca 2019, 12:51
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Pomóżmy Dominice wygrać z nieustającym bólem. fot. Dominika Bagińska
Dominika Bagińska to 18 – letnia uczennica malborskiego technikum, która chciałaby, wzorem swoich rówieśników, czerpać z życia pełnymi garściami. Przeszkodą do tego jest nieustający ból, który towarzyszy jej od 6 roku życia i związany jest z torbielami szczęki. By choć na chwilę nie czuć bólu i móc się uśmiechnąć, Dominika zmuszona jest brać przeciwbólowe tabletki, które ukojenie dają tylko na jakiś czas.

Kiedy spotkasz mnie na ulicy, nie zobaczysz tego, co czuje moje ciało. Nie zrozumiesz, z jakimi problemami borykam się na co dzień. Każdego dnia tygodnia, w każdy piątek czy sobotę, w każde święto. Od torbieli szczęki nie ma urlopu. Nie ma wakacji. I chociaż oczami wyobraźni marzę, że kiedyś uda mi się je pokonać i żyć bez ich męczącej obecności, nie mam od nich odpoczynku. Te marzenia dodają mi sił, sprawiają, że się nie poddaje i chociaż to trudne, przez swoją codzienność przechodzę z podniesioną głową. W mojej szczęce znajduje się 9 torbieli. Mimo kilku zabiegów w Polsce, torbiele nadal się rozrastają i powiększają. W każdej chwili mogę stracić zęby, bo torbiele uciskają na nerwy. Przeraża mnie fakt, że mam tylko 18 lat, a już mogę nie mieć zębów. Ta świadomość nie pozwala mi spokojnie spać, spokojnie myśleć o swojej przyszłości. Każdy mój ruch muszę przemyśleć dwa razy – kość jest podatna na złamanie, a jestem energiczną osoba, która kocha się ruszać – kocha biegać, tańczyć, ćwiczyć – kocha żyć, tak jak żyje miliony kobiet na całym świecie”.

Kosztowna operacja w Niemczech.

Jedynym ratunkiem jest operacja w klinice w Niemczech, która miałaby polegać na usunięciu wszystkich torbieli i błądzących zębów. Koszt tej operacji to 5430 euro, a termin już w sierpniu tego roku.

Niestety rodzina Dominiki nie jest w posiadaniu takiej kwoty, dlatego proszą o pomoc w uzbieraniu tej ogromnej kwoty.

Pieniądze można wpłacać na https://zrzutka.pl/8x5dcr

Strach o to, czy uda się wygrać walkę z czasem, przyćmił radość. Przyćmił nadzieję. Razem z rodzicami zaczęliśmy starać się o środki z Narodowego Funduszu Zdrowia – niestety NFZ nie pokryje całości kosztów, a przyznanie nawet części będzie możliwe dopiero w nowym roku. Za późno. Biurokracja wygrała z marzeniami o życiu bez bólu. Dlatego postanowiliśmy stworzyć tę zbiórkę i prosić o pomoc Was – moich znajomych, przyjaciół, sąsiadów, ale i też całkowicie obcych ludzi. Każda złotówka zbliża mnie do zdrowego uśmiechu, dlatego chociaż to trudne, proszę Was o wsparcie. Głęboko wierzę w marzenia. W ich moc i w to, że cuda się zdarzają, a jednym z nich jest życie bez bólu. Wierzę, że i w moim przypadku taki cud się zdarzy. Za wszystkie wpłaty, kciuki i dobre myśli, już teraz, serdecznie Wam dziękuję”.


 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.