Wydanie nr 29/2020, Środa 29.01.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jakie zabawki dla dziecka są najlepsze?

Na sklepowych regałach możemy znaleźć wiele różnorodnych zabawek dziecięcych. Od najmniejszych do największych, edukacyjnych, wielofunkcyjnych, pluszaków i takich, które można samodzielnie zbudować. Naprawdę czasem trudno jest się w tym odnaleźć i wybrać najlepszą zabawkę. Dlatego sprawdźmy, na jakie warto postawić.

Zastanów się, dlaczego chcesz kupić zabawkę

Przede wszystkim wybór zabawki powinniśmy rozpocząć od odpowiedzi na pytanie, jaki jest nasz cel. Zazwyczaj chcemy po prostu dać dziecku dodatkowe bodźce, które mają wpływać na ich edukację i poprawny rozwój. Jednak wiele zabawek ma być po prostu dobrym kompanem i ma umilić czas. Nie ma w tym nic złego, po prostu bądźmy ze sobą szczerzy, wtedy łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednią zabawkę.

Dostosuj zabawkę do wieku

Zwróćmy uwagę na to, że bardzo ważne jest to, żebyśmy dostosowywali zabawki do wieku dzieci. Dzięki temu możemy być pewni, że będą dla nich bezpieczne, a przede wszystkim naprawdę je zainteresują. Dlatego patrzmy na etykiety, gdzie na pewno znajdziemy informacje dotyczące przedziału wiekowego. Szczególnie jest to ważne, jeżeli chcemy kupić jedną zabawkę dla większej ilości dzieci w różnym wieku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Pamiętajmy też o tym, by wybierać zabawki, które są bezpieczne dla dzieci. Możemy to z łatwością ocenić w trakcie przeglądania etykiety, ponieważ znajdziemy wtedy na niej odpowiednie certyfikaty. Mówią one m.in. o tym, że zabawka nie jest wykonana z toksycznych materiałów, ale też jest pozbawiona niebezpiecznych elementów. Warto jednak dokładnie obejrzeć zabawkę, zanim damy ją dziecku. Dzięki temu będziemy mieli całkowitą pewność, że jest bezpieczna. Takie ryzyko możemy też zminimalizować poprzez wybieranie sprawdzonych sklepów jak np. 51015kids.eu.

Jakie zabawki wybrać?

Skoro już wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru zabawki, to teraz zdecydujmy, które z nich będą najlepsze. Pamiętajmy też o tym, że każde dziecko ma jakąś swoją ulubioną rzecz i nie martw się tym, jeżeli rzadziej sięga po edukacyjną zabawkę. Przede wszystkim nie róbmy nic na siłę, możemy tylko delikatnie wzbudzić zainteresowanie, np. poprzez włączenie muzyki, głosu lub innych funkcji. Ważne jest również to, że nie jest niczym złym, jeżeli chłopiec nie lubi bawić się samochodami, a dziewczynka lalkami.

Edukacyjne

Szczególnie są polecane dla dzieci powyżej roku, ponieważ wtedy wykazują nimi największe zainteresowanie. Ważne jest to, by takie zabawki miały różne faktury, kolory, a także wydawały dźwięki.

Interaktywne

Sprawdzą się w przypadku dzieci w różnym wieku, dzięki nim najmłodsi uczą się, że jeżeli wybiorą konkretny przycisk, to doprowadzi to do jakiegoś skutku. Wiele takich zabawek rośnie wraz z dzieckiem.

Uniwersalne

Zwróćmy też uwagę na to, że istnie

Jakie zabawki dla dziecka są najlepsze?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Anitka
Anitka 25.06.2019, 16:04
Bezapelacyjnie najlepsze są gry planszowe. Mamy w domu sporą kolekcję. Najczęściej gramy w Kolejowy Zawrót Głowy. Mamy dwóch synów, a oni samochodami, pociągami, samolotami i innymi maszyny tego typu są zafascynowani.