Wydanie nr 323/2019, Wtorek 19.11.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Elżbieta, Paweł, Seweryn, Mironiega, Salomea, Kryspin, Małowid, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powstaje nowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe w Krynicy Morskiej.

  • Wydanie nr 323/2019
  • 5 czerwca 2019, 11:12
  • Redakcja
  • Wiadomości
Powstaje nowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe w Krynicy Morskiej. fot. redakcja
Do marca 2021 roku mają potrwać prace związane z budową nowych i przebudową istniejących wałów przeciwpowodziowych usytuowanych wzdłuż brzegu Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej. Planowany koszt projektu to 35 mln zł, z czego ponad 29 mln zł dofinansowała Unia Europejska.

Głównym celem projektu „jest poprawa sprawności reagowania w sytuacji wystąpienia powodzi sztormowych – zabezpieczenie miasta Krynica Morska przed powodziami od strony Zalewu Wiślanego” - czytamy na stronie Urzędu Morskiego w Gdyni. Projekt ma na celu także poprawę ochrony brzegu Morza Bałtyckiego, a także zminimalizowanie strat związanych z erozją lądu oraz cofania się brzegu. Dzięki temu istniejące walory przyrodnicze zostaną zachowane.

Zgodnie z projektem, jego zakres rzeczowy obejmuje m.in. budowę nowych i rozbudowę istniejących wałów przeciwpowodziowych poprzez podwyższenie korony wałów, budowę rowu wału wzdłuż skarpy w celu odprowadzenia wód opadowych, montaż mobilnych zapór przeciwpowodziowych, a także budowę drogi serwisowej na koronie wału. Jak poinformowała nas rzecznik prasowy UM w Gdyni, Magdalena Kierzkowska, będzie to asfaltowa droga, udostępniona rowerzystom i pieszym.

Prace te nie mają związku z modernizacją Portu w Krynicy Morskiej. W samym porcie będą instalowane elementy zabezpieczenia przeciwpowodziowego, a mianowicie przesłony mobilne” - dodaje.

Redakcja

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.